Healthy Ageing Tour 2019: etap 1. Lotta Lepistö przez ranty i kraksy

Lotta Lepistö (Trek-Segafredo Women) wygrała pierwszy etap holenderskiej etapówki Healthy Ageing Tour.

Mistrzyni Finlandii na finiszu z 14-osobowej grupki pokonała Niemkę Lisę Klein (Caynon-SRAM) i Luksemburkę Christine Majerus (Boels Dolmans).

W drugiej grupie, spóźnionej na mecie o ponad 4 minuty, najwyżej sklasyfikowaną Polką była Nikol Płosaj.

Holenderski wyścig od 2018 roku klasyfikowany jest jako impreza kategorii 2.1 i kontynuuje tradycje Energiewacht Tour. W ostatnich sezonach jest głównym przetarciem przed ardeńskim tryptykiem, który do kalendarza kobiet dodano w 2017 roku.

Pierwszy etap tegorocznej edycji składał się z siedmiu rund wokół miejscowości Borkum. Na 14,5-kilometrowym okrążeniu działo się sporo, a swoje trzy grosze dorzucił wiatr. 45 kilometrów przed metą na czele pojawiła się 14-osobowa grupa i to w niej upatrywać należało zwyciężczyni.

Finisz w takim układzie najlepiej rozegrały zawodniczki Trek-Segafredo. Pociągnięcie Ellen van Dijk i zawodniczek Boels Dolmans skasowało atak Alice Barnes i wyprowadziło na czoło Lottę Lepistö, która uniknąć zdołała kraksy i na technicznym finiszu lepiej weszła w ostatni zakręt, pokonując Lisę Klein.

Ellen pomogła mi na ostatnim kilometrze. W końcówce musiałam odpowiedzieć na ruch Amy Pieters, a do tego dwójka zawodniczek próbowała mnie objechać i się wywróciły. Ja wciąż miałam miejsce i mogłam skończyć sprint. Jestem bardzo zadowolona. Na trasach klasyków nie miałam najlepszych odczuć, ale teraz nogi kręcą inaczej. Było wietrznie, trochę zimno, peleton porwał się na rantach już po 50 kilometrach. Wiedziałam, że Kirsten Wild i Jolien D'Hoore to świetne sprinterki, ale skupiłam się tylko na swoim sprincie

– komentowała zwyciężczyni.

W wyścigu startuje 8 Polek. W barwach Trek-Segafredo Women jedzie Anna Plichta, w zespole Equano-Wase Zon Cycling Team Karolina Perekitko, natomiast w barwach reprezentacji Polki występują Marta Jaskulska, Nikol Płosaj, Dorota Przęzak, Kaja Rysz, Weronika Humelt i Anna Sagan.

Wyniki 1. etapu Healthy Ageing Tour 2019 (2.1), Borkum - Borkum (102,5 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Lotta LepistöTrek-Segafredo Women2:41:34
2.Lisa KleinCanyon SRAM Racing
3.Christine MajerusBoels-Dolmans
4.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling
5.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
6.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women
7.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
8.Jessica RobertsReprezentacja Wielkiej Brytanii
9.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling Team
10.Jolien D'hooreBoels-Dolmans
11.Amy PietersBoels-Dolmans
12.Rhona CallanderReprezentacja Wielkiej Brytanii
13.Alice BarnesCanyon SRAM Racing
14.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg
15.Lucy GarnerHitec Products04:18
16.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg
17.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling
18.Susanne AndersenReprezentacja Norwegii
19.Julia SoekReprezentacja Holandii
20.Amber van der HulstGRC Jan van Arckel
21.Nina KesslerWillebrord Wil Vooruit
22.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling
23.Lonneke UnekenHitec Products
24.Nienke WasmusBiehler Pro Cycling Team
25.Jesse VandenbulckeReprezentacja Belgii
26.Sara PentonTeam Virtu Cycling
27.Georgi PfeifferReprezentacja Wielkiej Brytanii
28.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team
29.Cathalijne HoolwerfRogelli-Gyproc U-23
30.Bente van TeeselingGRC Jan van Arckel
31.Romy KasperReprezentacja Niemiec
32.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing
33.Kaat HannesReprezentacja Belgii
34.Nikol PłosajReprezentacja Polski
35.Laura SußemilchReprezentacja Niemiec
36.Nicole SteigengaReprezentacja Holandii
37.Marta JaskulskaReprezentacja Polski
38.Stine BorgliReprezentacja Norwegii
39.Fien DelbaereReprezentacja Belgii
40.Laura van RegenmortelSWABO Women Development Team
41.Tanja ErathCanyon SRAM Racing
42.Dorota PrzęzakReprezentacja Polski
43.Emilie MobergTeam Virtu Cycling
44.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women
45.Mareille MeijeringTeam Drenthe
46.Julie Meyer SolvangHitec Products
47.Melanie KlementBiehler Pro Cycling Team
48.Weronika HumeltReprezentacja Polski
49.Lauretta HansonTrek-Segafredo Women
50.Eva BijwaardSWABO Women Development Team
51.Tessa PaardekooperAdelaar Ladies Cycling Team
52.Merel HofmanBiehler Pro Cycling Team
53.Inez BeijerSWABO Women Development Team
54.Ann-sophie DuyckParkhotel Valkenburg
55.Jip van Den BosBoels-Dolmans Cycling Team
56.Marta TagliaferroHitec Products
57.Yva GelukAdelaar Ladies Cycling Team
58.Esmée PeperkampLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
59.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling
60.Gwenno HughesWillebrord Wil Vooruit
61.Mieke KrögerTeam Virtu Cycling
62.Anna van der BreggenBoels-Dolmans
63.Line Marie GulliksenReprezentacja Norwegii
64.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women
65.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
66.Britt KnavenRogelli-Gyproc U-23
67.Skylar SchneiderBoels-Dolmans Cycling Team
68.Daniela GaßEquano-Wase Zon Cycling Team07:57
69.Eva JonkersRogelli-Gyproc U-23
70.Ingrit VerhoeffRogelli-Gyproc U-23
71.Lisa KüllmerReprezentacja Niemiec
72.Gaia TortolinaEquano-Wase Zon Cycling Team
73.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii
74.Katharina HechlerReprezentacja Niemiec
75.Berdine BakkerLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
76.Saartje VandenbrouckeReprezentacja Belgii
77.Hanneke De GoejeSWABO Women Development Team
78.Karolina PerekitkoEquano-Wase Zon Cycling Team
79.Kim BaptistaWillebrord Wil Vooruit
80.Anna SaganReprezentacja Polski
81.Aranka BerendsAdelaar Ladies Cycling Team
82.Christa RiffelCanyon SRAM Racing
83.Ilse MiltenburgRestore cycling
84.Minke BakkerGRC Jan van Arckel
85.Amalie LutroHitec Products
86.Kaja RyszReprezentacja Polski
87.Marjolein van 't GeloofReprezentacja Holandii
88.Nathalie BexRogelli-Gyproc U-23
89.Vibeke LystadReprezentacja Norwegii
90.Lone MeertensReprezentacja Belgii
91.Maaike BoogaardReprezentacja Holandii
92.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
93.Sylvie SwinkelsParkhotel Valkenburg
94.Karlijn SwinkelsReprezentacja Holandii
95.Lieke van De DraaijSWABO Women Development Team
96.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling Team
97.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling
98.Boer Maartje DeWillebrord Wil Vooruit
99.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
100.Loes AdegeestParkhotel Valkenburg
101.Dorothea HeitzmannReprezentacja Niemiec
102.Wendy OosterwoudNWVG-uplus
103.Josie KnightReprezentacja Wielkiej Brytanii
104.Esther van LeeuwenRestore cycling
105.Floor WeerinkTeam Drenthe
106.Chanella StougjeHitec Products
107.Anna DochertyReprezentacja Wielkiej Brytanii
108.Rebecca RaybouldReprezentacja Wielkiej Brytanii
109.Mathea NeijmeijerTeam Drenthe
110.Nicole ClerxTeam Drenthe
111.Elyse FraserEquano-Wase Zon Cycling Team
112.Rixt HooglandNWVG-uplus
113.Devon KuijstermansLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
114.Boer Manon DeNWVG-uplus
115.Shari BossuytRogelli-Gyproc U-23
116.Anne Marijn Van der GraafNWVG-uplus
117.Maaike MeistrokGRC Jan van Arckel
118.Charlotte BroughtonLiv AWOL Cycling Team11:22
119.Anneke DijkstraTeam Drenthe15:23
120.Birgitte RavndalReprezentacja Norwegii16:05
DNFMalin EriksenReprezentacja Norwegii
DNFEmma BoogaardWillebrord Wil Vooruit
DNFMarthe RooseTeam Drenthe
DNFWillemiek MeindersAdelaar Ladies Cycling Team
DNFConnie HayesLiv AWOL Cycling Team
DNFKarin van LeeuwenGRC Jan van Arckel
DNFMarieke De GraafRestore cycling
DNFPhaedra KrolSWABO Women Development Team
DNFTessa van der VeldenLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
DNFHannah BayesLiv AWOL Cycling Team
DNFThirza KorevaarGRC Jan van Arckel
DNFAlicia VerhagenRestore cycling
DNFMadeleine GammonsLiv AWOL Cycling Team
DNFIngrid van Den WijngaardLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
DNFElla HarrisCanyon SRAM Racing
DNFInes MalfaitEquano-Wase Zon Cycling Team
DNFYvet SchoonewilleNWVG-uplus
DNFDalgaard Rikke BakRestore cycling
DNFLouise ScuphamLiv AWOL Cycling Team
DNFJet WildemanLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
DNFMarit RaaijmakersParkhotel Valkenburg
DNFPernilla van RozelaarWillebrord Wil Vooruit
DNFLisa-marie HoffmannNWVG-uplus
DNFMichelle De GraafAdelaar Ladies Cycling Team
DNFClover MurrayLiv AWOL Cycling Team
DNFGina HoflandRestore cycling

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Lotta LepistöTrek-Segafredo Women2:41:24
2.Lisa KleinCanyon SRAM Racing00:01
3.Christine MajerusBoels-Dolmans00:06
4.Jolien D'hooreBoels-Dolmans00:08
5.Amy PietersBoels-Dolmans
6.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women00:09
7.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
8.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling00:10
9.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
10.Jessica RobertsReprezentacja Wielkiej Brytanii
11.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling Team
12.Rhona CallanderReprezentacja Wielkiej Brytanii
13.Alice BarnesCanyon SRAM Racing
14.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg
15.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling04:25
16.Lucy GarnerHitec Products04:28
17.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg
18.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling
19.Susanne AndersenReprezentacja Norwegii
20.Julia SoekReprezentacja Holandii
21.Amber van der HulstGRC Jan van Arckel
22.Nina KesslerWillebrord Wil Vooruit
23.Lonneke UnekenHitec Products
24.Nienke WasmusBiehler Pro Cycling Team
25.Jesse VandenbulckeReprezentacja Belgii
26.Sara PentonTeam Virtu Cycling
27.Pfeiffer GeorgiReprezentacja Wielkiej Brytanii
28.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team
29.Cathalijne HoolwerfRogelli-Gyproc U-23
30.Bente van TeeselingGRC Jan van Arckel
31.Romy KasperReprezentacja Niemiec
32.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing
33.Kaat HannesReprezentacja Belgii
34.Nikol PłosajReprezentacja Polski
35.Laura SußemilchReprezentacja Niemiec
36.Nicole SteigengaReprezentacja Holandii
37.Marta JaskulskaReprezentacja Polski
38.Stine BorgliReprezentacja Norwegii
39.Fien DelbaereReprezentacja Belgii
40.Laura van RegenmortelSWABO Women Development Team
41.Tanja ErathCanyon SRAM Racing
42.Dorota PrzęzakReprezentacja Polski
43.Emilie MobergTeam Virtu Cycling
44.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women
45.Mareille MeijeringTeam Drenthe
46.Julie Meyer SolvangHitec Products
47.Melanie KlementBiehler Pro Cycling Team
48.Weronika HumeltReprezentacja Polski
49.Lauretta HansonTrek-Segafredo Women
50.Eva BijwaardSWABO Women Development Team
51.Tessa PaardekooperAdelaar Ladies Cycling Team
52.Merel HofmanBiehler Pro Cycling Team
53.Inez BeijerSWABO Women Development Team
54.Ann-sophie DuyckParkhotel Valkenburg
55.Jip van Den BosBoels-Dolmans
56.Marta TagliaferroHitec Products
57.Yva GelukAdelaar Ladies Cycling Team
58.Esmée PeperkampLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
59.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling
60.Gwenno HughesWillebrord Wil Vooruit
61.Mieke KrögerTeam Virtu Cycling
62.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
63.Line Marie GulliksenReprezentacja Norwegii
64.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women
65.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
66.Britt KnavenRogelli-Gyproc U-23
67.Skylar SchneiderBoels-Dolmans Cycling Team
68.Daniela GaßEquano-Wase Zon Cycling Team08:07
69.Eva JonkersRogelli-Gyproc U-23
70.Ingrit VerhoeffRogelli-Gyproc U-23
71.Lisa KüllmerReprezentacja Niemiec
72.Gaia TortolinaEquano-Wase Zon Cycling Team
73.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii
74.Katharina HechlerReprezentacja Niemiec
75.Berdine BakkerLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
76.Saartje VandenbrouckeReprezentacja Belgii
77.Hanneke De GoejeSWABO Women Development Team
78.Karolina PerekitkoEquano-Wase Zon Cycling Team
79.Kim BaptistaWillebrord Wil Vooruit
80.Anna SaganReprezentacja Polski
81.Aranka BerendsAdelaar Ladies Cycling Team
82.Christa RiffelCanyon SRAM Racing
83.Ilse MiltenburgRestore cycling
84.Minke BakkerGRC Jan van Arckel
85.Amalie LutroHitec Products
86.Kaja RyszReprezentacja Polski
87.Marjolein van 't GeloofReprezentacja Holandii
88.Nathalie BexRogelli-Gyproc U-23
89.Vibeke LystadReprezentacja Norwegii
90.Lone MeertensReprezentacja Belgii
91.Maaike BoogaardReprezentacja Holandii
92.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
93.Sylvie SwinkelsParkhotel Valkenburg
94.Karlijn SwinkelsReprezentacja Holandii
95.Lieke van De DraaijSWABO Women Development Team
96.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling Team
97.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling
98.Maartje De BoerWillebrord Wil Vooruit
99.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
100.Loes AdegeestParkhotel Valkenburg
101.Dorothea HeitzmannReprezentacja Niemiec
102.Wendy OosterwoudNWVG-uplus
103.Josie KnightReprezentacja Wielkiej Brytanii
104.Esther van LeeuwenRestore cycling
105.Floor WeerinkTeam Drenthe
106.Chanella StougjeHitec Products
107.Anna DochertyReprezentacja Wielkiej Brytanii
108.Rebecca RaybouldReprezentacja Wielkiej Brytanii
109.Mathea NeijmeijerTeam Drenthe
110.Nicole ClerxTeam Drenthe
111.Elyse FraserEquano-Wase Zon Cycling Team
112.Rixt HooglandNWVG-uplus
113.Devon KuijstermansLoving Potatoes Ladies DJR Cycling Team
114.Manon De BoerNWVG-uplus
115.Shari BossuytRogelli-Gyproc U-23
116.Anne Marijn Van der GraafNWVG-uplus
117.Maaike MeistrokGRC Jan van Arckel
118.Charlotte BroughtonLiv AWOL Cycling Team11:32
119.Anneke DijkstraTeam Drenthe15:33
120.Birgitte RavndalReprezentacja Norwegii16:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Xedron

    11 kwietnia 2019, 19:42 o 19:42

    Jeszcze Marta Jaskulska w reprezentacji Polski.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: