Niki Terpstra nie wystartuje w Paryż-Roubaix

Niki Terpstra

Niki Terpstra nie przystąpi do wyścigu Paryż-Roubaix (14 kwietnia).

Holender w kraksie podczas Ronde van Vlaanderen doznał wstrząśnienia mózgu. Do wypadku doszło na 156 kilometrów przed metą wyścigu, który zawodnik Direct Energie przed rokiem wygrał. Terpstra stracił przytomność, ale obecność na miejscu m.in. Christophe'a Laporte'a (Cofidis) i ratowników medycznych umożliwiły natychmiastową pomoc.

Terpstra jeszcze w trakcie niedzielnego wyścigu, za pomocą social media, poinformował, że na trasy klasyków wróci. Holender po badaniach spędził noc w szpitalu na obserwacji. Najbliższy czas przeznaczy na odpoczynek, a na stracie powinien stanąć 22 kwietnia w Tro Bro Leon.

34-latek w tym sezonie reprezentuje francuską ekipę Direct Energie, ale w jej barwach nie był w stanie nawiązać do formy pozwalającej mu na przestrzeni lat odnosić zwycięstwa w Ronde van Vlaanderen (2018), Paryż-Roubaix (2014) czy E3 Harelbeke (2018), Dwars door Vlaanderen (2012 i 2014) czy Eneco Tour (2016). W tym roku zapisał na koncie 3. miejsca w Le Samyn i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: