Lizzie Deignan wraca już na Amstel Gold Race

Lizzie Deignan powróci do zawodowego ścigania na trasie Amstel Gold Race, 21 kwietnia.

Brytyjka, związana od stycznia kontraktem z amerykańską ekipą Trek-Segafredo, wystartuje po raz pierwszy od września 2017 roku. 30-latka w marcu 2018 roku, wtedy jeszcze jako zawodniczka grupy Boels Dolmans, zawiesiła karierę w oczekiwaniu na urodziny córki.

Deignan, która związana jest z irlandzkim byłym kolarzem Philipem Deignanem, we wrześniu 2018 roku urodziła córkę, Orlę.

Zespół Trek-Segafredo potwierdził w oficjalnym komunikacie, że Brytyjka na trasach pojawi się podczas pierwszego z ardeńskich klasyków. Pierwotnie powrót do peletonu odbyć się miał podczas majowego ASDA Tour de Yorkshire Women's Race.

Nie mogę się doczekać powrotu do zespołu i ścigania. Cieszę się, że znów jestem częścią tej grupy i naprawdę doceniam wsparcie oraz to, że Trek i zespół Trek-Segafredo pozwolili mi na powrót w czasie, który ja uznałam za stosowny. Jestem zadowolona z postępu, jaki poczyniłam od czasu narodzin Orli, czuję się gotowa na dołączenie do peletonu

– powiedziała Brytyjka w komunikacie prasowym.

Nie mogłam przegapić szansy startu w Europie przed końcem sezonu klasyków, potem w planach mam Tour de Yorkshire. Fajnie, że trasa biegnie po terenach, na których rozegrane zostaną wrześniowe mistrzostwa świata. One są moim głównym celem, chciałabym całym sercem wywalczyć tęczową koszulkę na swoich drogach

– powiedziała.

30-latka wystartuje w Amstel Gold Race (21 kwietnia), La Flèche Wallonne Féminine (24 kwietnia), Liège-Bastogne-Liège (28 kwietnia), Tour de Yorkshire (2-4 maja) oraz Amgen Tour of California Women’s Race (16-18 maja).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: