Itzulia Basque Country 2019. CCC Team celuje w etapowe zwycięstwa

CCC Team na Itzulia Basque Country (8-13 kwietnia) będzie przede wszystkim szukać zwycięstw etapowych. Pierwsza poważna szansa nadejdzie już na otwierającej rywalizację czasówce.

Do tej pory "pomarańczowi" wywalczyli trzy zwycięstwa. Wobec braku kolarzy zdolnych walczyć o wygrane w wyścigach etapowych cyklu WorldTour, polska ekipa kontynuuje politykę celowania w etapowe zwycięstwa. Do Kraju Basków, pagórkowatego regionu w północnej Hiszpanii, kierownictwo oddelegowało głównie zawodników, którym jazda po stromych ściankach nie jest obca.

Liderem pomarańczowej formacji na trasie Wyścigu Dookoła Kraju Basków będzie Patrick Bevin, który ten sezon rozpoczął w znakomity sposób. Nowy mistrz Nowej Zelandii w jeździe indywidualnej na czas w styczniu zwyciężył na jednym z etapów Tour Down Under, a następnie przejął prowadzenie w imprezie, tracąc je dopiero na ostatnim odcinku.

28-latek nastawia się na otwierający rywalizację 11-kilometrowy odcinek w Zumarrdze. Jest on specjalistą w jeździe indywidualnej na czas, lecz m.in. w Australii pokazywał, że dobrze radzi sobie, gdy trasa jest nieco pofałdowana.

Jazda na czas pierwszego dnia będzie moim pierwszym występem w trykocie mistrza kraju i przez to sytuacja będzie bardziej wyjątkowa. Każda czasówka jest celem, ale czuję, że techniczne i pagórkowate otwarcie, takie jakie mamy w poniedziałek, będzie dla mnie szczególnym wyzwaniem. Ponadto będzie to moja pierwsza walka z czasem od mistrzostw Nowej Zelandii

tłumaczył Bevin.

Poza Nowozelandczykiem na 6-dniowy wyścig wybiorą się nieźli wspinacze, wśród których wyróżniają się m.in. Amaro Antunes i Victor de la Parte. Portugalczyk w tym roku dobrze spisał się w Wyścigu dookoła Algarve, zajmując ósme miejsce w generalce, zaś de la Parte ukończył królewski etap Paryż-Nicea na dziewiątym miejscu. Te wyniki są niezłym znakiem przed kolejną rywalizacją.

Dobrze radziliśmy sobie na ostatnich etapówkach i myślę, że i tu możemy się liczyć. Alessandro De Marchi, Serge Pauwels i Riccardo Zoidl to dobre opcje na ucieczki. Jonas Koch i [Patrick] Bevin mogą sobie dobrze radzić przy szybkich finiszach. Zależnie od wyniku czasówki będziemy również wspierać Amaro Antunesa i Victora de la Parte w walce w klasyfikacji generalnej

wyjaśnił dyrektor sportowy ekipy, Gabriele Missaglia.

Skład CCC Team na Itzulia Basque Country 2019: Amaro Antunes, Patrick Bevin, Víctor de la Parte, Alessandro De Marchi, Jonas Koch, Serge Pauwels, Riccardo Zoidl.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Anderis

  6 kwietnia 2019, 17:37 o 17:37

  [dowolny wyścig etapowy w 2019]: CCC Team celuje w etapowe zwycięstwa.
  I można robić kopiuj-wklej nagłówków. 🙂

  • Wlada

   6 kwietnia 2019, 18:00 o 18:00

   Pół biedy gdyby je odnosili

 2. mef

  6 kwietnia 2019, 22:39 o 22:39

  a kim mają je odnosić??? Emerytami??

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: