Giro di Sicilia 2019: etap 3. Brandon McNulty na pole position przed Etną

Brandon McNulty

Brandon McNulty (Rally UHC Cycling) wygrał w Ragusa trzeci etap Giro di Sicilia i przejął koszulkę lidera.

Amerykanin wyprzedził po solowym rajdzie Odda Christiana Eikinga (Wanty-Gobert) i Giovanniego Viscontiego (Neri Sottoli–Selle Italia–KTM).

Trzeciego dnia rywalizacji na sycylijskich szosach kolarze mieli do pokonania 188 kilometrów z Caltanissetty do Ragusy.

Główną trudnością na trasie dzisiejszego etapu był podjazd pod Serra di Burgio o długości 9,4 kilometra i średnim nachyleniu 5,2%. Zwieńczeniem tej wspinaczki była jedyna premia górska w dniu dzisiejszym.

Ze szczytu Serra di Burgio do mety zawodnicy mieli jeszcze do pokonania 20 kilometrów, które w zdecydowanej większości prowadziły w dół.

Wyjątkiem było ostatnie niespełna 3 kilometry, które stanowiły wspinaczkę o średnim nachyleniu 4%.

O losach etapu zaważył odważny atak McNultyego na zjeździe z Serra di Bugrio, gdzie 21-latek wypracował około 50 sekund przewagi nad resztą stawki.

Peleton nie zdołał zniwelować tej straty podczas finałowej wspinaczki, i to właśnie 21-letni Amerykanin mógł unieść na mecie ręce w geście zwycięstwa.

Wyniki 3. etapu Giro di Sicilia 2019 (2.1), Caltanissetta – Ragusa (188 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Brandon McNultyRally UHC Cycling4:42:28
2.Odd Christian EikingWanty-Gobert00:55
3.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:56
4.Federico ZurloGiotti Victoria
5.Paolo TotòSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
6.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
7.Jan PolancUAE Team Emirates
8.Simone PetilliUAE Team Emirates
9.Guillaume MartinWanty-Gobert
10.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
11.Stefano OldaniKometa Cycling Team
12.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
13.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo
14.Juan Pedro Lopez PerezKometa Cycling Team
15.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
16.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:59
17.Johnatan Cañaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman01:05
18.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane01:21
19.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team
20.Andrea BagioliTeam Colpack01:25
21.Mauro FinettoDelko Marseille Provence KTM00:56
22.Michel RiesKometa Cycling Team01:28
23.Javier Moreno BazanDelko Marseille Provence KTM00:56
24.Gavin MannionRally UHC Cycling01:35
25.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
26.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy01:41
27.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec
28.Sergei ShilovGazprom–Rusvelo01:57
29.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
30.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman
31.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:56
32.Fabien DoubeyWanty-Gobert02:05
33.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir
34.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM02:14
35.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy02:17
36.Francesco RomanoBardiani CSF02:29
37.Delio Fernandez CruzDelko Marseille Provence KTM
38.Manuel SenniBardiani CSF00:56
39.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo02:47
40.Diego Fernando Cano MalaverColdeportes Bicicletas Strongman03:22
41.Colin JoyceRally UHC Cycling03:38
42.Paul DoubleTeam Colpack04:16
43.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
44.Antonio PuppioKometa Cycling Team
45.Andreas Lorentz KronRiwal Readynez Cycling Team
46.Isaac Canton SerranoKometa Cycling Team04:34
47.Petr RikunovGazprom–Rusvelo04:48
48.Ivan MartinelliD'Amico Um Tools04:56
49.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec06:55
50.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
51.Emanuele OnestiGiotti Victoria
52.Bart De ClercqWanty-Gobert
53.Wesley KrederWanty-Gobert
54.Jalel DurantiTeam Colpack
55.Alessandro TonelliBardiani CSF
56.Denis Marian VulcanGiotti Victoria07:06
57.Andreas NielsenRiwal Readynez Cycling Team
58.Alexander PorsevGazprom–Rusvelo08:25
59.Rémy RochasDelko Marseille Provence KTM
60.Davide BaldacciniTeam Colpack09:20
61.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM10:45
62.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
63.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis10:55
64.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir
65.Franco OrocitoD'Amico Um Tools11:10
66.Federico BurchioD'Amico Um Tools
67.Ivan RovnyGazprom–Rusvelo11:37
68.Eduardo EstradaColdeportes Bicicletas Strongman
69.Simone SterbiniGiotti Victoria11:47
70.Kyle MurphyRally UHC Cycling12:01
71.Rob BrittonRally UHC Cycling
72.Svein TuftRally UHC Cycling
73.Niccolo' SalviettiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
74.Riccardo CiuccarelliSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis12:04
75.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF12:11
76.Marco MaroneseBardiani CSF
77.Igor BoevGazprom–Rusvelo
78.Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM13:01
79.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
80.Riccardo StacchiottiGiotti Victoria
81.Diego Pablo Sevilla LopezKometa Cycling Team13:30
82.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec14:09
83.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane
84.Sho HatsuyamaNippo-Vini Fantini-Faizane
85.Evan HuffmanRally UHC Cycling15:17
86.Paolo BaccioTeam Colpack15:21
87.William David Muñoz PerezColdeportes Bicicletas Strongman16:08
88.Ivo OliveiraUAE Team Emirates17:10
89.Juan Sebastian MolanoUAE Team Emirates
90.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir18:06
91.Kaspars SergisAmore & Vita-Prodir18:07
92.Andrea ToniattiTeam Colpack
93.Umberto OrsiniBardiani CSF
94.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy
95.Marco MinnaardWanty-Gobert
96.Jesus David Peña JimenezColdeportes Bicicletas Strongman
97.Lucas De RossiDelko Marseille Provence KTM
98.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
99.Roman KustadinchevD'Amico Um Tools
100.Ramunas NavardauskasDelko Marseille Provence KTM
101.Alfdan De DeckerWanty-Gobert
102.Marino KobayashiGiotti Victoria
103.Kristijan DurasekUAE Team Emirates
104.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
105.Roberto FerrariUAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Brandon McNultyRally UHC Cycling14:29:36
2.Odd Christian EikingWanty-Gobert00:59
3.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:02
4.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir01:06
5.Paolo TotòSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
6.Guillaume MartinWanty-Gobert
7.Jan PolancUAE Team Emirates
8.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
9.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo
10.Simone PetilliUAE Team Emirates
11.Federico ZurloGiotti Victoria
12.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
13.Stefano OldaniKometa Cycling Team
14.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
15.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
16.Juan Pedro Lopez PerezKometa Cycling Team
17.Mauro FinettoDelko Marseille Provence KTM
18.Manuel SenniBardiani CSF
19.Javier Moreno BazanDelko Marseille Provence KTM
20.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:09
21.Johnatan Cañaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman01:15
22.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team01:31
23.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane
24.Andrea BagioliTeam Colpack01:35
25.Michel RiesKometa Cycling Team01:38
26.Gavin MannionRally UHC Cycling01:45
27.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
28.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec01:51
29.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
30.Sergei ShilovGazprom–Rusvelo02:07
31.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman
32.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
33.Fabien DoubeyWanty-Gobert02:15
34.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir
35.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM02:24
36.Francesco RomanoBardiani CSF02:39
37.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo02:57
38.Diego Fernando Cano MalaverColdeportes Bicicletas Strongman03:32
39.Delio Fernandez CruzDelko Marseille Provence KTM
40.Colin JoyceRally UHC Cycling03:48
41.Andreas Lorentz KronRiwal Readynez Cycling Team04:23
42.Antonio PuppioKometa Cycling Team04:26
43.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
44.Paul DoubleTeam Colpack04:38
45.Petr RikunovGazprom–Rusvelo04:58
46.Ivan MartinelliD'Amico Um Tools05:06
47.Isaac Canton SerranoKometa Cycling Team05:36
48.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec06:49
49.Wesley KrederWanty-Gobert07:05
50.Emanuele OnestiGiotti Victoria
51.Alessandro TonelliBardiani CSF
52.Bart De ClercqWanty-Gobert
53.Andreas NielsenRiwal Readynez Cycling Team07:16
54.Denis Marian VulcanGiotti Victoria
55.Alexander PorsevGazprom–Rusvelo08:35
56.Rémy RochasDelko Marseille Provence KTM08:47
57.Edwin AvilaIsrael Cycling Academy10:45
58.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM10:55
59.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
60.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir11:05
61.Ivan RovnyGazprom–Rusvelo11:47
62.Eduardo EstradaColdeportes Bicicletas Strongman
63.Niccolo' SalviettiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis12:11
64.Rob BrittonRally UHC Cycling
65.Marco MaroneseBardiani CSF12:20
66.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF12:21
67.Igor BoevGazprom–Rusvelo
68.Riccardo CiuccarelliSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis12:26
69.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis12:27
70.Riccardo StacchiottiGiotti Victoria12:55
71.Davide BaldacciniTeam Colpack13:02
72.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM13:07
73.Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM13:11
74.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis14:03
75.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane14:19
76.Sho HatsuyamaNippo-Vini Fantini-Faizane
77.Diego Pablo Sevilla LopezKometa Cycling Team14:33
78.Federico BurchioD'Amico Um Tools14:51
79.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec15:09
80.Juan Sebastian MolanoUAE Team Emirates17:16
81.Ivo OliveiraUAE Team Emirates17:20
82.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team18:14
83.Andrea ToniattiTeam Colpack18:15
84.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
85.Marco MinnaardWanty-Gobert18:17
86.Umberto OrsiniBardiani CSF
87.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
88.Roberto FerrariUAE Team Emirates
89.Lucas De RossiDelko Marseille Provence KTM
90.Ramunas NavardauskasDelko Marseille Provence KTM18:29
91.Kristijan DurasekUAE Team Emirates18:49
92.Jalel DurantiTeam Colpack19:20
93.Kyle MurphyRally UHC Cycling19:55
94.William David Muñoz PerezColdeportes Bicicletas Strongman20:59
95.Svein TuftRally UHC Cycling21:06
96.Paolo BaccioTeam Colpack27:49
97.Simone SterbiniGiotti Victoria28:21
98.Evan HuffmanRally UHC Cycling28:52
99.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy30:35
100.Franco OrocitoD'Amico Um Tools31:43
101.Jesus David Peña JimenezColdeportes Bicicletas Strongman34:26
102.Roman KustadinchevD'Amico Um Tools44:52
103.Kaspars SergisAmore & Vita-Prodir46:15
104.Alfdan De DeckerWanty-Gobert
105.Marino KobayashiGiotti Victoria

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: