Michael Matthews (Team Sunweb) triumfował w Villa-seca na przedostatnim odcinku Volta a Catalunya.
Australijczyk wyprzedził na finiszu z peletonu Phila Bauhausa (Bahrain-Merida) i Daryla Impeya (Mitchelton-Scott). 9. kreskę przeciął Rafał Majka (Bora-hansgrohe).
W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły zmiany, na prowadzeniu pozostaje Miguel Angel Lopez (Astana).
Trasa sprzyjała uciekinierom. Po pagórkach na pierwszych 100 kilometrach, kolarze mierzyli się z Coll d’Albarca (102 km; 5,5 km, 3,1%), a następnie z Coll d’Alforja (118 km; 4,2 km, 4,6%), usytuowanej nieco ponad 50 kilometrów przed metą. Zjazdy z tej ostatniej przełęczy prowadziły w kierunku wybrzeża Morza Śródziemnego, do miejscowości Vila-seca, w której umiejscowiono finisz.
Ucieczkę zawiązali Josef Černy (CCC Team), Geoffrey Bouchard (AG2R La Mondiale), Mikel Iturria (Euskadi-Murias), Oscar Riesebeek (Roompot-Charles) i Floris De Tier (Jumbo-Visma), zdobywając niecałe 3 minuty przewagi.
Na trasie wiele się nie działo. Czołówka Coll d’Alforja zdobyła z przewagą 2 minut, a została złapana 12 kilometrów prze metą.
Czoło peletonu opanowali wówczas kolarze Movistar, maksymalnie naciągając grupę. Skorzystał z tego Davide Formolo (Bora-hansgrohe). Włoch odskoczył, a następnie dojechał do niego lider Angel Lopez.
Sprinterzy zdążyli się jednak ogarnąć, dwójka przed ostatnim kilometrem powróciła do peletonu. Finisz po raz drugi w tegorocznym wyścigu należał do Matthewsa, który minimalnie wyprzedził Bauhausa.
Michael Matthews beats Phil Bauhaus in a photo finish#VoltaCatalunya
— Eurosport UK (@Eurosport_UK) March 30, 2019
Wyniki 6. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Valls – Vila-seca (169,1 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Matthews | Team Sunweb | 3:53:36 |
2. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
3. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
4. | Patrick Bevin | CCC Team | |
5. | Mikel Aristi Gardoki | Euskadi Basque Country-Murias | |
6. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | |
7. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
8. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
9. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
10. | Enric Mas | Deceuninck-QuickStep | |
11. | Egan Bernal | Team Sky | |
12. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
13. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
14. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
15. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | |
16. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | |
17. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
18. | Michael Woods | EF Education First | |
19. | Daniel Martin | UAE Team Emirates | |
20. | Fabio Sabatini | Deceuninck-QuickStep | |
21. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | |
22. | James Knox | Deceuninck-QuickStep | |
23. | Luis Angel Mate Mardones | Cofidis, Solutions Credits | |
24. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
25. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
26. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
27. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
28. | Maximilian Schachmann | Bora-Hansgrohe | |
29. | Marc Soler | Movistar Team | |
30. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | 00:06 |
31. | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country-Murias | |
32. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
33. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | |
34. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
35. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | |
36. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
37. | Tanel Kangert | EF Education First | |
38. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | |
39. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
40. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
41. | Nelson Soto Martinez | Caja Rural-Seguros RGA | |
42. | Petr Vakoc | Deceuninck-QuickStep | |
43. | Eros Capecchi | Deceuninck-QuickStep | |
44. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
45. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | |
46. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
47. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
48. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
49. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
50. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
51. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
52. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 00:14 |
53. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 00:18 |
54. | Christian Knees | Team Sky | 00:20 |
55. | Simon Geschke | CCC Team | |
56. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
57. | Thomas Degand | Wanty-Gobert | |
58. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Credits | |
59. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
60. | Diego Rubio Hernandez | Burgos-BH | |
61. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
62. | Garikoitz Bravo Oiarbide | Euskadi Basque Country-Murias | |
63. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
64. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | |
65. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
66. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 00:36 |
67. | Gregor Mühlberger | Bora-Hansgrohe | |
68. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
69. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 00:52 |
70. | Cristian Rodriguez Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
71. | Dries Devenyns | Deceuninck-QuickStep | |
72. | Lennard Kämna | Team Sunweb | 01:17 |
73. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | 01:32 |
74. | Kevin Ledanois | Arkéa Samsic | 02:00 |
75. | Brice Feillu | Arkéa Samsic | |
76. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | |
77. | Andreas Schillinger | Bora-Hansgrohe | |
78. | Angel Madrazo Ruiz | Burgos-BH | |
79. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
80. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
81. | Tejay Van Garderen | EF Education First | |
82. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
83. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
84. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
85. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
86. | Mikel Bizkarra Etxegibel | Euskadi Basque Country-Murias | |
87. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
88. | Thomas Leezer | Team Jumbo-Visma | |
89. | Laurens ten Dam | CCC Team | |
90. | Nathan Brown | EF Education First | 02:11 |
91. | Jonas Gregaard Wilsly | Astana Pro Team | |
92. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
93. | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural-Seguros RGA | |
94. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
95. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
96. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
97. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
98. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
99. | Ivan Sosa | Team Sky | |
100. | Chris Froome | Team Sky | |
101. | Thomas De Gendt | Lotto Soudal | |
102. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
103. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | |
104. | Warren Barguil | Arkéa Samsic | |
105. | Jesus Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
106. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
107. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
108. | Andrey Amador | Movistar Team | |
109. | James Mitri | Burgos-BH | |
110. | Carlos Verona | Movistar Team | |
111. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
112. | Benoit Vaugrenard | Groupama-FDJ | |
113. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
114. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
115. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | |
116. | Michael Storer | Team Sunweb | |
117. | Rob Power | Team Sunweb | |
118. | Sebastian Henao | Team Sky | |
119. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | |
120. | Amael Moinard | Arkéa Samsic | |
121. | Jonathan Caicedo | EF Education First | |
122. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
123. | Jonnathan Narvaez | Team Sky | 02:20 |
124. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | 02:54 |
125. | Anthony Delaplace | Arkéa Samsic | 03:19 |
126. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
127. | Christopher Hamilton | Team Sunweb | |
128. | Sergio Samitier Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
129. | Hugh John Carthy | EF Education First | |
130. | Jacques Willem Janse Van Rensburg | Dimension Data | 04:20 |
131. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 04:37 |
132. | Ben O'Connor | Dimension Data | 04:43 |
133. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
134. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
135. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
136. | Floris De Tier | Team Jumbo-Visma | |
137. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
138. | Josef Cerny | CCC Team | 05:11 |
139. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
140. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
141. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 07:42 |
142. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | 07:45 |
143. | Daniel Navarro Garcia | Katusha-Alpecin | 07:59 |
144. | Mikel Iturria Segurola | Euskadi Basque Country-Murias | 13:18 |
145. | Oscar Rodriguez Garaicoechea | Euskadi Basque Country-Murias | |
DNF. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
DNF. | Florian Vaschon | Arkea-Samsic | |
DNS. | Alvaro Cuadros | Caja Rural Seguros - RGA | |
DNS. | Andre Greipel | Arkea-Samsic |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 25:53:41 |
2. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 00:14 |
3. | Egan Bernal | Team Sky | 00:17 |
4. | Nairo Quintana | Movistar Team | 00:25 |
5. | Daniel Martin | UAE Team Emirates | 00:46 |
6. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | 00:56 |
7. | Michael Woods | EF Education First | 01:42 |
8. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:44 |
9. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | 02:27 |
10. | Marc Soler | Movistar Team | 02:36 |
11. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | 02:41 |
12. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 02:45 |
13. | Richard Carapaz | Movistar Team | 02:49 |
14. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 02:55 |
15. | Enric Mas | Deceuninck-QuickStep | 02:59 |
16. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 03:02 |
17. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
18. | Maximilian Schachmann | Bora-Hansgrohe | 03:21 |
19. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 04:22 |
20. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 04:31 |
21. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 04:48 |
22. | Cristian Rodriguez Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 05:47 |
23. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | 06:13 |
24. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Credits | 06:57 |
25. | Luis Angel Mate Mardones | Cofidis, Solutions Credits | 07:23 |
26. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 07:50 |
27. | Joe Dombrowski | EF Education First | 09:33 |
28. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 11:26 |
29. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | 11:41 |
30. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | 11:48 |
31. | James Knox | Deceuninck-QuickStep | 13:01 |
32. | Garikoitz Bravo Oiarbide | Euskadi Basque Country-Murias | 13:23 |
33. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 13:45 |
34. | Laurens ten Dam | CCC Team | 13:57 |
35. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 14:09 |
36. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 15:18 |
37. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 15:50 |
38. | Warren Barguil | Arkéa Samsic | 16:11 |
39. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 16:41 |
40. | Pavel Sivakov | Team Sky | 16:49 |
41. | Thomas De Gendt | Lotto Soudal | 17:57 |
42. | Oscar Rodriguez Garaicoechea | Euskadi Basque Country-Murias | 18:15 |
43. | Daniel Navarro Garcia | Katusha-Alpecin | 18:34 |
44. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 19:03 |
45. | Patrick Bevin | CCC Team | 19:04 |
46. | Gregor Mühlberger | Bora-Hansgrohe | 19:15 |
47. | Ivan Sosa | Team Sky | 20:24 |
48. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 20:50 |
49. | Mikel Bizkarra Etxegibel | Euskadi Basque Country-Murias | 21:14 |
50. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 21:37 |
51. | Jesus Herrada | Cofidis, Solutions Credits | 21:45 |
52. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 22:10 |
53. | Davide Villella | Astana Pro Team | 22:56 |
54. | Thomas Degand | Wanty-Gobert | 23:25 |
55. | Tanel Kangert | EF Education First | 23:55 |
56. | Floris De Tier | Team Jumbo-Visma | 24:20 |
57. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | 24:34 |
58. | Christopher Hamilton | Team Sunweb | 25:49 |
59. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | 26:38 |
60. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | 27:16 |
61. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | 27:38 |
62. | Tejay Van Garderen | EF Education First | 27:55 |
63. | Sebastian Henao | Team Sky | 29:11 |
64. | Carlos Verona | Movistar Team | 29:40 |
65. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | 30:05 |
66. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | 30:06 |
67. | Ben O'Connor | Dimension Data | 30:56 |
68. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | 31:06 |
69. | Simon Geschke | CCC Team | 31:23 |
70. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 33:13 |
71. | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country-Murias | 35:01 |
72. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 35:20 |
73. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 36:06 |
74. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 36:20 |
75. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 36:38 |
76. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 36:39 |
77. | Kevin Ledanois | Arkéa Samsic | 36:45 |
78. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 36:47 |
79. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 37:11 |
80. | Jonathan Caicedo | EF Education First | 37:15 |
81. | Łukasz Owsian | CCC Team | 37:34 |
82. | Jonnathan Narvaez | Team Sky | 37:42 |
83. | Hugh John Carthy | EF Education First | 38:34 |
84. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | 39:12 |
85. | Jan Bakelants | Team Sunweb | 40:17 |
86. | Michael Matthews | Team Sunweb | 40:21 |
87. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | 40:49 |
88. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 40:55 |
89. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | 41:31 |
90. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 41:53 |
91. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | 42:22 |
92. | Amael Moinard | Arkéa Samsic | 42:23 |
93. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 43:00 |
94. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | 43:26 |
95. | Dries Devenyns | Deceuninck-QuickStep | 44:56 |
96. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
97. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | 45:16 |
98. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | 46:18 |
99. | Brice Feillu | Arkéa Samsic | 47:38 |
100. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 48:17 |
101. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | 48:59 |
102. | Nathan Brown | EF Education First | 49:09 |
103. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 49:46 |
104. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 50:00 |
105. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | 50:06 |
106. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 50:16 |
107. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 50:41 |
108. | Mikel Iturria Segurola | Euskadi Basque Country-Murias | 51:05 |
109. | Lennard Kämna | Team Sunweb | 51:39 |
110. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 52:45 |
111. | Eros Capecchi | Deceuninck-QuickStep | 52:48 |
112. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 53:59 |
113. | Angel Madrazo Ruiz | Burgos-BH | 54:48 |
114. | Jonas Gregaard Wilsly | Astana Pro Team | 55:05 |
115. | Christian Knees | Team Sky | 55:29 |
116. | Imanol Erviti | Movistar Team | 58:00 |
117. | Nelson Soto Martinez | Caja Rural-Seguros RGA | 59:11 |
118. | Michael Storer | Team Sunweb | 59:33 |
119. | Thomas Leezer | Team Jumbo-Visma | 1:00:30 |
120. | Diego Rubio Hernandez | Burgos-BH | 1:00:38 |
121. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 1:00:46 |
122. | Josef Cerny | CCC Team | 1:01:32 |
123. | Andrey Amador | Movistar Team | 1:01:35 |
124. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 1:03:40 |
125. | Chris Froome | Team Sky | 1:06:38 |
126. | Anthony Delaplace | Arkéa Samsic | 1:06:39 |
127. | Mikel Aristi Gardoki | Euskadi Basque Country-Murias | 1:08:20 |
128. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 1:08:51 |
129. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 1:08:56 |
130. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 1:09:16 |
131. | Danilo Wyss | Dimension Data | 1:09:18 |
132. | Sander Armee | Lotto Soudal | 1:11:54 |
133. | Jacques Willem Janse Van Rensburg | Dimension Data | 1:12:31 |
134. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 1:13:38 |
135. | Sergio Samitier Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 1:14:01 |
136. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | 1:16:42 |
137. | Petr Vakoc | Deceuninck-QuickStep | 1:16:47 |
138. | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural-Seguros RGA | 1:18:54 |
139. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 1:19:46 |
140. | Fabio Sabatini | Deceuninck-QuickStep | 1:21:12 |
141. | Benoit Vaugrenard | Groupama-FDJ | 1:22:48 |
142. | James Mitri | Burgos-BH | 1:24:07 |
143. | Rob Power | Team Sunweb | 1:28:18 |
144. | Andreas Schillinger | Bora-Hansgrohe | 1:28:28 |
145. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 1:31:59 |