Volta a Catalunya 2019: etap 6. Michael Matthews ponownie najszybszy

Michael Matthews

Michael Matthews (Team Sunweb) triumfował w Villa-seca na przedostatnim odcinku Volta a Catalunya.

Australijczyk wyprzedził na finiszu z peletonu Phila Bauhausa (Bahrain-Merida) i Daryla Impeya (Mitchelton-Scott). 9. kreskę przeciął Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły zmiany, na prowadzeniu pozostaje Miguel Angel Lopez (Astana).

Trasa sprzyjała uciekinierom. Po pagórkach na pierwszych 100 kilometrach, kolarze mierzyli się z Coll d'Albarca (102 km; 5,5 km, 3,1%), a następnie z Coll d'Alforja (118 km; 4,2 km, 4,6%), usytuowanej nieco ponad 50 kilometrów przed metą. Zjazdy z tej ostatniej przełęczy prowadziły w kierunku wybrzeża Morza Śródziemnego, do miejscowości Vila-seca, w której umiejscowiono finisz.

Ucieczkę zawiązali Josef Černy (CCC Team), Geoffrey Bouchard (AG2R La Mondiale), Mikel Iturria (Euskadi-Murias), Oscar Riesebeek (Roompot-Charles) i Floris De Tier (Jumbo-Visma), zdobywając niecałe 3 minuty przewagi.

Na trasie wiele się nie działo. Czołówka Coll d'Alforja zdobyła z przewagą 2 minut, a została złapana 12 kilometrów prze metą.

Czoło peletonu opanowali wówczas kolarze Movistar, maksymalnie naciągając grupę. Skorzystał z tego Davide Formolo (Bora-hansgrohe). Włoch odskoczył, a następnie dojechał do niego lider Angel Lopez.

Sprinterzy zdążyli się jednak ogarnąć, dwójka przed ostatnim kilometrem powróciła do peletonu. Finisz po raz drugi w tegorocznym wyścigu należał do Matthewsa, który minimalnie wyprzedził Bauhausa.

Wyniki 6. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Valls – Vila-seca (169,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Michael MatthewsTeam Sunweb3:53:36
2.Phil BauhausBahrain-Merida
3.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
4.Patrick BevinCCC Team
5.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias
6.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
7.Ryan GibbonsDimension Data
8.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
9.Rafał MajkaBora-Hansgrohe
10.Enric MasDeceuninck-QuickStep
11.Egan BernalTeam Sky
12.Romain BardetAG2R La Mondiale
13.Richard CarapazMovistar Team
14.Adam YatesMitchelton-Scott
15.Mathias De WitteRoompot-Charles
16.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
17.Esteban ChavesMitchelton-Scott
18.Michael WoodsEF Education First
19.Daniel MartinUAE Team Emirates
20.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep
21.Guillaume MartinWanty-Gobert
22.James KnoxDeceuninck-QuickStep
23.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
24.Nick van der LijkeRoompot-Charles
25.Alejandro ValverdeMovistar Team
26.Nairo QuintanaMovistar Team
27.Damiano CarusoBahrain-Merida
28.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe
29.Marc SolerMovistar Team
30.Davide FormoloBora-Hansgrohe00:06
31.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias
32.Pavel SivakovTeam Sky
33.Bjorg LambrechtLotto Soudal
34.Thibaut PinotGroupama-FDJ
35.Fabien DoubeyWanty-Gobert
36.Andrey ZeitsAstana Pro Team
37.Tanel KangertEF Education First
38.Odd Christian EikingWanty-Gobert
39.Imanol ErvitiMovistar Team
40.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
41.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA
42.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
43.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
44.Pello BilbaoAstana Pro Team
45.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe
46.Davide VillellaAstana Pro Team
47.Merhawi KudusAstana Pro Team
48.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
49.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
50.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
51.Simon YatesMitchelton-Scott
52.François BidardAG2R La Mondiale00:14
53.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:18
54.Christian KneesTeam Sky00:20
55.Simon GeschkeCCC Team
56.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
57.Thomas DegandWanty-Gobert
58.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
59.Łukasz OwsianCCC Team
60.Diego Rubio HernandezBurgos-BH
61.Joe DombrowskiEF Education First
62.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias
63.Jan BakelantsTeam Sunweb
64.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
65.Edward RavasiUAE Team Emirates
66.Michael AlbasiniMitchelton-Scott00:36
67.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe
68.Danilo WyssDimension Data
69.Hermann PernsteinerBahrain-Merida00:52
70.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
71.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep
72.Lennard KämnaTeam Sunweb01:17
73.Sepp KussTeam Jumbo-Visma01:32
74.Kevin LedanoisArkéa Samsic02:00
75.Brice FeilluArkéa Samsic
76.Marco MinnaardWanty-Gobert
77.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe
78.Angel Madrazo RuizBurgos-BH
79.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
80.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
81.Tejay Van GarderenEF Education First
82.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
83.Richie PorteTrek-Segafredo
84.Steff CrasKatusha-Alpecin
85.Jelle VanendertLotto Soudal
86.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias
87.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
88.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
89.Laurens ten DamCCC Team
90.Nathan BrownEF Education First02:11
91.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
92.Peter StetinaTrek-Segafredo
93.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
94.Pieter WeeningRoompot-Charles
95.Ben GastauerAG2R La Mondiale
96.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
97.Grega BoleBahrain-Merida
98.Andrea GarosioBahrain-Merida
99.Ivan SosaTeam Sky
100.Chris FroomeTeam Sky
101.Thomas De GendtLotto Soudal
102.Sander ArmeeLotto Soudal
103.Bart De ClercqWanty-Gobert
104.Warren BarguilArkéa Samsic
105.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
106.Giulio CicconeTrek-Segafredo
107.Dion SmithMitchelton-Scott
108.Andrey AmadorMovistar Team
109.James MitriBurgos-BH
110.Carlos VeronaMovistar Team
111.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
112.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ
113.Riccardo ZoidlCCC Team
114.Tony GallopinAG2R La Mondiale
115.Rory SutherlandUAE Team Emirates
116.Michael StorerTeam Sunweb
117.Rob PowerTeam Sunweb
118.Sebastian HenaoTeam Sky
119.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
120.Amael MoinardArkéa Samsic
121.Jonathan CaicedoEF Education First
122.Harm VanhouckeLotto Soudal
123.Jonnathan NarvaezTeam Sky02:20
124.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma02:54
125.Anthony DelaplaceArkéa Samsic03:19
126.Simone PetilliUAE Team Emirates
127.Christopher HamiltonTeam Sunweb
128.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias
129.Hugh John CarthyEF Education First
130.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data04:20
131.Antonio NibaliBahrain-Merida04:37
132.Ben O'ConnorDimension Data04:43
133.Valerio AgnoliBahrain-Merida
134.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
135.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
136.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
137.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
138.Josef CernyCCC Team05:11
139.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
140.Niklas EgTrek-Segafredo
141.Ricardo VilelaBurgos-BH07:42
142.Maurits LammertinkRoompot-Charles07:45
143.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin07:59
144.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias13:18
145.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias
DNF.Oscar CabedoBurgos-BH
DNF.Florian VaschonArkea-Samsic
DNS.Alvaro CuadrosCaja Rural Seguros - RGA
DNS.Andre GreipelArkea-Samsic

Klasyfikacja generalna po 6. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team25:53:41
2.Adam YatesMitchelton-Scott00:14
3.Egan BernalTeam Sky00:17
4.Nairo QuintanaMovistar Team00:25
5.Daniel MartinUAE Team Emirates00:46
6.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:56
7.Michael WoodsEF Education First01:42
8.Romain BardetAG2R La Mondiale01:44
9.Rafał MajkaBora-Hansgrohe02:27
10.Marc SolerMovistar Team02:36
11.Guillaume MartinWanty-Gobert02:41
12.Simon YatesMitchelton-Scott02:45
13.Richard CarapazMovistar Team02:49
14.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin02:55
15.Enric MasDeceuninck-QuickStep02:59
16.Alejandro ValverdeMovistar Team03:02
17.Thibaut PinotGroupama-FDJ
18.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe03:21
19.Damiano CarusoBahrain-Merida04:22
20.Merhawi KudusAstana Pro Team04:31
21.Hermann PernsteinerBahrain-Merida04:48
22.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA05:47
23.Odd Christian EikingWanty-Gobert06:13
24.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits06:57
25.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits07:23
26.Andrey ZeitsAstana Pro Team07:50
27.Joe DombrowskiEF Education First09:33
28.Tony GallopinAG2R La Mondiale11:26
29.Fabien DoubeyWanty-Gobert11:41
30.Davide FormoloBora-Hansgrohe11:48
31.James KnoxDeceuninck-QuickStep13:01
32.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias13:23
33.Richie PorteTrek-Segafredo13:45
34.Laurens ten DamCCC Team13:57
35.Pello BilbaoAstana Pro Team14:09
36.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ15:18
37.Giulio CicconeTrek-Segafredo15:50
38.Warren BarguilArkéa Samsic16:11
39.Riccardo ZoidlCCC Team16:41
40.Pavel SivakovTeam Sky16:49
41.Thomas De GendtLotto Soudal17:57
42.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias18:15
43.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin18:34
44.Simone PetilliUAE Team Emirates19:03
45.Patrick BevinCCC Team19:04
46.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe19:15
47.Ivan SosaTeam Sky20:24
48.Esteban ChavesMitchelton-Scott20:50
49.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias21:14
50.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott21:37
51.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits21:45
52.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team22:10
53.Davide VillellaAstana Pro Team22:56
54.Thomas DegandWanty-Gobert23:25
55.Tanel KangertEF Education First23:55
56.Floris De TierTeam Jumbo-Visma24:20
57.Steff CrasKatusha-Alpecin24:34
58.Christopher HamiltonTeam Sunweb25:49
59.Bjorg LambrechtLotto Soudal26:38
60.Sepp KussTeam Jumbo-Visma27:16
61.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates27:38
62.Tejay Van GarderenEF Education First27:55
63.Sebastian HenaoTeam Sky29:11
64.Carlos VeronaMovistar Team29:40
65.Bart De ClercqWanty-Gobert30:05
66.Marco MinnaardWanty-Gobert30:06
67.Ben O'ConnorDimension Data30:56
68.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma31:06
69.Simon GeschkeCCC Team31:23
70.Andrea GarosioBahrain-Merida33:13
71.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias35:01
72.Ben GastauerAG2R La Mondiale35:20
73.Edward RavasiUAE Team Emirates36:06
74.Matteo FabbroKatusha-Alpecin36:20
75.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ36:38
76.Peter StetinaTrek-Segafredo36:39
77.Kevin LedanoisArkéa Samsic36:45
78.Dion SmithMitchelton-Scott36:47
79.François BidardAG2R La Mondiale37:11
80.Jonathan CaicedoEF Education First37:15
81.Łukasz OwsianCCC Team37:34
82.Jonnathan NarvaezTeam Sky37:42
83.Hugh John CarthyEF Education First38:34
84.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe39:12
85.Jan BakelantsTeam Sunweb40:17
86.Michael MatthewsTeam Sunweb40:21
87.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits40:49
88.Ricardo VilelaBurgos-BH40:55
89.Nick van der LijkeRoompot-Charles41:31
90.Grega BoleBahrain-Merida41:53
91.Jelle VanendertLotto Soudal42:22
92.Amael MoinardArkéa Samsic42:23
93.Daryl ImpeyMitchelton-Scott43:00
94.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin43:26
95.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep44:56
96.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
97.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma45:16
98.Maurits LammertinkRoompot-Charles46:18
99.Brice FeilluArkéa Samsic47:38
100.Niklas EgTrek-Segafredo48:17
101.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma48:59
102.Nathan BrownEF Education First49:09
103.Pieter WeeningRoompot-Charles49:46
104.Ryan GibbonsDimension Data50:00
105.Mathias De WitteRoompot-Charles50:06
106.Valerio AgnoliBahrain-Merida50:16
107.Antonio NibaliBahrain-Merida50:41
108.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias51:05
109.Lennard KämnaTeam Sunweb51:39
110.Kilian FrankinyGroupama-FDJ52:45
111.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep52:48
112.Rory SutherlandUAE Team Emirates53:59
113.Angel Madrazo RuizBurgos-BH54:48
114.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team55:05
115.Christian KneesTeam Sky55:29
116.Imanol ErvitiMovistar Team58:00
117.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA59:11
118.Michael StorerTeam Sunweb59:33
119.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma1:00:30
120.Diego Rubio HernandezBurgos-BH1:00:38
121.Oscar RiesebeekRoompot-Charles1:00:46
122.Josef CernyCCC Team1:01:32
123.Andrey AmadorMovistar Team1:01:35
124.Michael AlbasiniMitchelton-Scott1:03:40
125.Chris FroomeTeam Sky1:06:38
126.Anthony DelaplaceArkéa Samsic1:06:39
127.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias1:08:20
128.Alexis GougeardAG2R La Mondiale1:08:51
129.Phil BauhausBahrain-Merida1:08:56
130.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates1:09:16
131.Danilo WyssDimension Data1:09:18
132.Sander ArmeeLotto Soudal1:11:54
133.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data1:12:31
134.Harm VanhouckeLotto Soudal1:13:38
135.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias1:14:01
136.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits1:16:42
137.Petr VakocDeceuninck-QuickStep1:16:47
138.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA1:18:54
139.Antoine DuchesneGroupama-FDJ1:19:46
140.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep1:21:12
141.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ1:22:48
142.James MitriBurgos-BH1:24:07
143.Rob PowerTeam Sunweb1:28:18
144.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe1:28:28
145.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data1:31:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: