Volta a Catalunya 2019: etap 5. Max Schachmann dopiął swego

Max Schachmann

Niemiec Max Schachmann (Bora-hansgrohe) po solowej akcji wygrał w Sant Cugat del Vallès piąty etap wyścigu Volta a Catalunya.

Peleton po drugie i trzecie miejsce przyprowadzili Michael Matthews (Team Sunweb) i Ryan Gibbons (Dimension Data).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostał Miguel Angel Lopez (Astana). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) pozostał na 8. miejscu.

Piąty odcinek prowadził ze zlokalizowanej przy granicy francuskiej miejscowości Puigcerdà do położonego pod Barceloną miasta Sant Cugat del Vallès. Po dwóch górskich odcinkach zapowiadał się finisz z peletonu. W programie po starcie widniała wspinaczka na Port de Collada des Toses (20,5 km, 3,1%), po której jednak teren znacząco się obniżał. Premia górska na Collet de Dant Agusti (4,1 km, 4%) po 80 kilometrach ścigania otwierała ponad 100-kilometrowy odcinek pagórkowaty, na którym nie wyrastały już premiowane podjazdy.

Czteroosobowy odjazd w składzie Max Schachmann, Tejay van Garderen (EF Education First), Andrey Amador (Movistar) i Bert-Jan Lindeman (Jumbo-Visma) wyklarował się na zjeździe z Collada des Toses.

Peleton odpuścił odjazd na ponad 3 minuty. Arkea z Andre Greipelem i Team Sunweb byli najbardziej zainteresowani doprowadzeniem do masowego sprintu.

25 kilometrów przed metą przewaga wciąż była wysoka, wynosząc 1:45. Ostatnie 10 kilometrów samotnie na czele rozpoczął Schachmann, trzymając w zapasie 45 sekund.

W pościgu rozbił sie na zakręcie Wilco Kelderman (Team Sunweb), którego zatrzymały dopiero barierki. Z przodu kolarz Bory do końca utrzymał dobre tempo, zasłużenie sięgając po etapową wiktorię.

Wyniki 5. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Puigcerdà - Sant Cugat del Vallès (188,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe4:25:45
2.Michael MatthewsTeam Sunweb00:13
3.Ryan GibbonsDimension Data
4.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
5.Patrick BevinCCC Team
6.Phil BauhausBahrain-Merida
7.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe00:15
8.Nairo QuintanaMovistar Team
9.Bjorg LambrechtLotto Soudal
10.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
11.Adam YatesMitchelton-Scott
12.Rafał MajkaBora-Hansgrohe
13.Mathias De WitteRoompot-Charles
14.Maurits LammertinkRoompot-Charles
15.Andrey ZeitsAstana Pro Team
16.Guillaume MartinWanty-Gobert
17.Pello BilbaoAstana Pro Team
18.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
19.Daniel MartinUAE Team Emirates
20.Richard CarapazMovistar Team
21.Enric MasDeceuninck-QuickStep
22.Alejandro ValverdeMovistar Team
23.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
24.Merhawi KudusAstana Pro Team
25.Fabien DoubeyWanty-Gobert
26.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
27.Edward RavasiUAE Team Emirates
28.Angel Madrazo RuizBurgos-BH
29.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
30.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
31.Marc SolerMovistar Team
32.Steff CrasKatusha-Alpecin
33.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias
34.François BidardAG2R La Mondiale
35.Davide VillellaAstana Pro Team
36.Thibaut PinotGroupama-FDJ
37.Tony GallopinAG2R La Mondiale
38.James KnoxDeceuninck-QuickStep
39.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
40.Davide FormoloBora-Hansgrohe
41.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
42.Romain BardetAG2R La Mondiale
43.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias
44.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
45.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
46.Damiano CarusoBahrain-Merida
47.Imanol ErvitiMovistar Team
48.Odd Christian EikingWanty-Gobert
49.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
50.Pavel SivakovTeam Sky
51.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
52.Ben O'ConnorDimension Data
53.Simon YatesMitchelton-Scott
54.Dion SmithMitchelton-Scott
55.Tanel KangertEF Education First
56.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
57.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin
58.Joe DombrowskiEF Education First
59.Jan BakelantsTeam Sunweb
60.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
61.Grega BoleBahrain-Merida
62.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
63.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma00:26
64.Chris FroomeTeam Sky
65.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
66.Lennard KämnaTeam Sunweb00:40
67.Carlos VeronaMovistar Team01:18
68.Sebastian HenaoTeam Sky02:20
69.Egan BernalTeam Sky00:15
70.Esteban ChavesMitchelton-Scott02:34
71.Niklas EgTrek-Segafredo02:40
72.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
73.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias
74.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
75.Thomas DegandWanty-Gobert
76.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
77.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias
78.Richie PorteTrek-Segafredo
79.Peter StetinaTrek-Segafredo
80.Simone PetilliUAE Team Emirates
81.Łukasz OwsianCCC Team
82.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
83.Bart De ClercqWanty-Gobert
84.Ben GastauerAG2R La Mondiale
85.Ricardo VilelaBurgos-BH
86.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
87.Simon GeschkeCCC Team
88.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
89.Marco MinnaardWanty-Gobert
90.Valerio AgnoliBahrain-Merida
91.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
92.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
93.Giulio CicconeTrek-Segafredo
94.Nathan BrownEF Education First
95.Nick van der LijkeRoompot-Charles
96.Michael WoodsEF Education First00:15
97.Josef CernyCCC Team02:40
98.Tejay Van GarderenEF Education First
99.Christian KneesTeam Sky
100.Sepp KussTeam Jumbo-Visma
101.Laurens ten DamCCC Team
102.Ivan SosaTeam Sky
103.Warren BarguilArkéa Samsic
104.Andrey AmadorMovistar Team
105.André GreipelArkéa Samsic
106.Andrea GarosioBahrain-Merida03:47
107.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
108.James MitriBurgos-BH
109.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
110.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
111.Florian VachonArkéa Samsic
112.Jonathan CaicedoEF Education First
113.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA
114.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
115.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias
116.Danilo WyssDimension Data
117.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale04:41
118.Antonio NibaliBahrain-Merida
119.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
120.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team04:59
121.Rory SutherlandUAE Team Emirates06:37
122.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep
123.Hugh John CarthyEF Education First
124.Christopher HamiltonTeam Sunweb
125.Jonnathan NarvaezTeam Sky
126.Thomas De GendtLotto Soudal07:35
127.Harm VanhouckeLotto Soudal
128.Michael StorerTeam Sunweb
129.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep
130.Riccardo ZoidlCCC Team
131.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe
132.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe
133.Pieter WeeningRoompot-Charles
134.Kevin LedanoisArkéa Samsic
135.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ
136.Amael MoinardArkéa Samsic
137.Anthony DelaplaceArkéa Samsic10:05
138.Rob PowerTeam Sunweb
139.Brice FeilluArkéa Samsic
140.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
141.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA
142.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias
143.Jelle VanendertLotto Soudal
144.Diego Rubio HernandezBurgos-BH
145.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias10:10
146.Sander ArmeeLotto Soudal11:39
147.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data
148.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH
149.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data25:22

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team21:57:05
2.Adam YatesMitchelton-Scott00:14
3.Egan BernalTeam Sky00:17
4.Nairo QuintanaMovistar Team00:25
5.Daniel MartinUAE Team Emirates00:46
6.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:56
7.Michael WoodsEF Education First01:42
8.Romain BardetAG2R La Mondiale01:44
9.Rafał MajkaBora-Hansgrohe02:27
10.Marc SolerMovistar Team02:36
11.Simon YatesMitchelton-Scott02:39
12.Guillaume MartinWanty-Gobert02:41
13.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin02:49
14.Richard CarapazMovistar Team
15.Thibaut PinotGroupama-FDJ02:56
16.Enric MasDeceuninck-QuickStep02:59
17.Alejandro ValverdeMovistar Team03:02
18.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe03:21
19.Hermann PernsteinerBahrain-Merida03:56
20.Damiano CarusoBahrain-Merida04:22
21.Merhawi KudusAstana Pro Team04:25
22.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA04:55
23.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias04:57
24.Odd Christian EikingWanty-Gobert06:07
25.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits06:37
26.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits07:23
27.Andrey ZeitsAstana Pro Team07:44
28.Joe DombrowskiEF Education First09:13
29.Tony GallopinAG2R La Mondiale09:15
30.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin10:35
31.Fabien DoubeyWanty-Gobert11:35
32.Davide FormoloBora-Hansgrohe11:42
33.Richie PorteTrek-Segafredo11:45
34.Laurens ten DamCCC Team11:57
35.James KnoxDeceuninck-QuickStep13:01
36.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias13:03
37.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ13:07
38.Giulio CicconeTrek-Segafredo13:39
39.Warren BarguilArkéa Samsic14:00
40.Pello BilbaoAstana Pro Team14:03
41.Riccardo ZoidlCCC Team14:30
42.Simone PetilliUAE Team Emirates15:44
43.Thomas De GendtLotto Soudal15:46
44.Pavel SivakovTeam Sky16:43
45.Ivan SosaTeam Sky18:13
46.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe18:39
47.Patrick BevinCCC Team19:04
48.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias19:14
49.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits19:34
50.Floris De TierTeam Jumbo-Visma19:41
51.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team20:10
52.Esteban ChavesMitchelton-Scott20:50
53.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott21:31
54.Christopher HamiltonTeam Sunweb22:30
55.Steff CrasKatusha-Alpecin22:34
56.Davide VillellaAstana Pro Team22:50
57.Thomas DegandWanty-Gobert23:05
58.Tanel KangertEF Education First23:49
59.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates25:38
60.Sepp KussTeam Jumbo-Visma25:44
61.Tejay Van GarderenEF Education First25:55
62.Ben O'ConnorDimension Data26:13
63.Bjorg LambrechtLotto Soudal26:32
64.Sebastian HenaoTeam Sky27:00
65.Carlos VeronaMovistar Team27:29
66.Bart De ClercqWanty-Gobert27:54
67.Marco MinnaardWanty-Gobert28:06
68.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma30:46
69.Andrea GarosioBahrain-Merida31:02
70.Simon GeschkeCCC Team31:03
71.Ben GastauerAG2R La Mondiale33:09
72.Ricardo VilelaBurgos-BH33:13
73.Matteo FabbroKatusha-Alpecin34:20
74.Peter StetinaTrek-Segafredo34:28
75.Dion SmithMitchelton-Scott34:36
76.Kevin LedanoisArkéa Samsic34:45
77.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias34:55
78.Jonathan CaicedoEF Education First35:04
79.Hugh John CarthyEF Education First35:15
80.Jonnathan NarvaezTeam Sky35:22
81.Edward RavasiUAE Team Emirates35:46
82.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ36:32
83.François BidardAG2R La Mondiale36:57
84.Łukasz OwsianCCC Team37:14
85.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias37:47
86.Maurits LammertinkRoompot-Charles38:33
87.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin38:43
88.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe39:06
89.Grega BoleBahrain-Merida39:42
90.Jan BakelantsTeam Sunweb39:57
91.Amael MoinardArkéa Samsic40:12
92.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale40:18
93.Jelle VanendertLotto Soudal40:22
94.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits40:29
95.Michael MatthewsTeam Sunweb40:31
96.Nick van der LijkeRoompot-Charles41:31
97.Daryl ImpeyMitchelton-Scott43:04
98.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma43:05
99.Niklas EgTrek-Segafredo43:06
100.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep44:04
101.Valerio AgnoliBahrain-Merida45:33
102.Brice FeilluArkéa Samsic45:38
103.Antonio NibaliBahrain-Merida46:04
104.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma46:05
105.Nathan BrownEF Education First46:58
106.Pieter WeeningRoompot-Charles47:35
107.Ryan GibbonsDimension Data50:00
108.Mathias De WitteRoompot-Charles50:06
109.Lennard KämnaTeam Sunweb50:22
110.Kilian FrankinyGroupama-FDJ50:45
111.Florian VachonArkéa Samsic51:21
112.Rory SutherlandUAE Team Emirates51:48
113.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep52:42
114.Angel Madrazo RuizBurgos-BH52:48
115.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team52:54
116.Christian KneesTeam Sky55:09
117.Oscar RiesebeekRoompot-Charles55:36
118.Josef CernyCCC Team56:23
119.Michael StorerTeam Sunweb57:22
120.Imanol ErvitiMovistar Team57:54
121.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma58:30
122.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA59:05
123.Andrey AmadorMovistar Team59:24
124.Diego Rubio HernandezBurgos-BH1:00:18
125.Michael AlbasiniMitchelton-Scott1:03:04
126.Anthony DelaplaceArkéa Samsic1:03:20
127.Chris FroomeTeam Sky1:04:27
128.André GreipelArkéa Samsic1:04:48
129.Alexis GougeardAG2R La Mondiale1:06:40
130.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA1:07:45
131.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data1:08:11
132.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias1:08:20
133.Danilo WyssDimension Data1:08:42
134.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates1:08:58
135.Phil BauhausBahrain-Merida1:09:02
136.Sander ArmeeLotto Soudal1:09:43
137.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias1:10:42
138.Harm VanhouckeLotto Soudal1:11:27
139.Petr VakocDeceuninck-QuickStep1:16:41
140.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits1:16:42
141.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA1:16:43
142.Antoine DuchesneGroupama-FDJ1:19:40
143.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ1:20:37
144.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep1:21:12
145.James MitriBurgos-BH1:21:56
146.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH1:22:38
147.Rob PowerTeam Sunweb1:26:07
148.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe1:26:28
149.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data1:27:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: