Settimana Coppi e Bartali 2019: etap 3. Simone Velasco z peletonu

Włoch Simone Velasco (Neri Sottoli-Selle Italia-KTM) wygrał w Forli trzeci etap Settimana Coppi e Bartali.

Drugi finiszował Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli-Sidermec), a trzeci Alexander Kamp (Riwal-Readynez).

23-letni Velasco zapisał tym samym drugie zwycięstwo w sezonie, wcześniej wygrać udało mu sie Trofeo Laigueglia (1.HC).

Klasyfikacja generalna włoskiego wyścigu nie uległa zmianom i liderem pozostał Lucas Hamilton z grupy Mitchelton-Scott.

Wyniki 3. etapu Settimana Coppi e Bartali 2019 (2.1), Forlì - Forlì (166,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM4:01:50
2.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
3.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
4.Nicola BagioliNippo-Vini Fantini-Faizane
5.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
6.Matteo SobreroDimension Data Continental
7.Johnatan Cańaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman
8.Jonathan Lastra MartinezCaja Rural-Seguros RGA
9.Alessandro FedeliReprezentacja Włoch
10.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
11.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
12.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
13.Mauro FinettoReprezentacja Włoch
14.Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo
15.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
16.Elie GesbertArkéa Samsic
17.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
18.Diego RosaTeam Sky
19.Lawson CraddockEF Education First
20.Damien HowsonMitchelton-Scott
21.David de la CruzTeam Sky
22.Lorenzo RotaBardiani CSF
23.Simone RavanelliBiesse Carrera
24.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman
25.Eliot LietaerWallonie Bruxelles
26.Jérémy MaisonArkéa Samsic
27.Julen Amezqueta MorenoCaja Rural-Seguros RGA
28.Edward DunbarTeam Sky
29.Ruben FernandezMovistar Team
30.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
31.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
32.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec
33.Nicholas SchultzMitchelton-Scott
34.Dylan van BaarleTeam Sky
35.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
36.Winner AnaconaMovistar Team
37.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo
38.Giovanni CarboniBardiani CSF
39.Mikel LandaMovistar Team
40.Karel VacekHagens Berman Axeon
41.Ben HermansIsrael Cycling Academy
42.Brent BookwalterMitchelton-Scott
43.Antonio PedreroMovistar Team
44.Ruben PlazaIsrael Cycling Academy
45.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
46.Kamil MałeckiCCC Development Team00:59
47.Stefano OldaniReprezentacja Włoch
48.Michał PalutaCCC Development Team
49.Paolo TotňSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
50.Marco CanolaNippo-Vini Fantini-Faizane
51.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon
52.Federico ZurloGiotti Victoria
53.Filippo ZanaSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
54.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF
55.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
56.Luca CoviliBardiani CSF
57.Joăo AlmeidaHagens Berman Axeon
58.Awet AndemeskelIsrael Cycling Academy
59.Attila ValterCCC Development Team
60.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec01:03
61.Alessandro CoviTeam Colpack
62.Piotr BrożynaCCC Development Team
63.Kevyn IstaWallonie Bruxelles
64.Eduardo SepulvedaMovistar Team
65.Sindre Skjřstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team
66.Michał GołaśTeam Sky
67.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
68.Artem NychGazprom–Rusvelo
69.Carlos BetancurMovistar Team
70.Sebastian Alexander Castańo MuńozBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
71.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo
72.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir
73.Davide BottaTeam Colpack
74.Robert StannardMitchelton-Scott
75.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane
76.Guy NivIsrael Cycling Academy
77.Ivan SantaromitaNippo-Vini Fantini-Faizane
78.Dimitri PeyskensWallonie Bruxelles
79.Mikkel BjergHagens Berman Axeon01:33
80.Thomas PesentiBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze01:40
81.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
82.Filippo BaronciniBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
83.Jon Aberasturi IzagaCaja Rural-Seguros RGA
84.Filippo ConcaBiesse Carrera
85.Daniel SaviniBardiani CSF
86.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
87.El Mehdi ChokriDimension Data Continental
88.André Rodrigues CarvalhoHagens Berman Axeon
89.Gianni PugiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
90.Sean BennettEF Education First
91.Jon Irisarri RiconCaja Rural-Seguros RGA
92.James WhelanEF Education First01:46
93.Emanuele OnestiGiotti Victoria01:50
94.Simone SterbiniGiotti Victoria
95.Brayan Hernandez GomezColdeportes Bicicletas Strongman
96.Filippo RocchettiTeam Colpack05:35
97.Filippo ZaccantiNippo-Vini Fantini-Faizane
98.Patryk StoszCCC Development Team
99.Alexander EvtushenkoGazprom–Rusvelo
100.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir
101.Javier Ignacio Montoya MontoyaBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
102.Joan Bou CompanyNippo-Vini Fantini-Faizane
103.Jonathan BrownHagens Berman Axeon
104.Kenny ElissondeTeam Sky
105.Alberto AmiciBiesse Carrera06:54
106.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
107.Jacopo MoscaReprezentacja Włoch
108.Niccolo' SalviettiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
109.Julien MortierWallonie Bruxelles09:16
110.Clément RussoArkéa Samsic
111.Kenny MollyWallonie Bruxelles
112.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
113.Francesco RomanoBardiani CSF11:17
114.Enrico BarbinBardiani CSF
115.Daniel CristaGiotti Victoria
116.Cameron MeyerMitchelton-Scott
117.Sam BewleyMitchelton-Scott
118.Jalel DurantiTeam Colpack
119.Ludovic RobeetWallonie Bruxelles12:54
120.Vladislav KulikovGazprom–Rusvelo
121.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
122.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA
123.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane
124.Michel PiccotBiesse Carrera
125.Thibault GuernalecArkéa Samsic
126.Emil DimaGiotti Victoria
127.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
128.Giulio MasottoTeam Colpack
129.Million Beza EjguDimension Data Continental
130.Natnael Tesfazion OcbitDimension Data Continental
131.Szymon TraczCCC Development Team
132.Emils LiepinsWallonie Bruxelles
133.Marino KobayashiGiotti Victoria
134.Giovanni PedrettiBiesse Carrera
135.Wilson Estiben Pena MolanoBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
136.Alexander KonychevDimension Data Continental
137.Mathias Norsgaard JřrgensenRiwal Readynez Cycling Team
138.Andrea ToniattiTeam Colpack
139.Matteo BelliaBiesse Carrera
140.Lorenzo DelcóBiesse Carrera
141.Eduardo Estrada CelisColdeportes Bicicletas Strongman
142.Matti BreschelEF Education First
143.William David Muńoz PerezColdeportes Bicicletas Strongman
144.Victor Alejandro Ocampo GiraldoColdeportes Bicicletas Strongman
145.Alex HowesEF Education First
146.Anton VorobyevGazprom–Rusvelo
147.Liam BertazzoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
148.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
149.Davide PlebaniReprezentacja Włoch
150.Matteo FurlanBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
151.Richard HolecTeam Colpack
152.Riccardo StacchiottiGiotti Victoria
153.Davide FerrariBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
154.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy
155.Carlo Alberto GiordaniReprezentacja Włoch
156.Lachlan MortonEF Education First
DNF.Romain Le RouxArkéa Samsic
DNF.Robert Thomas WagnerArkéa Samsic
DNF.Rasmus Christian QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
DNF.Samuel MugishaDimension Data Continental
DNF.Kaspars SergisAmore & Vita-Prodir
DNF.Federico Nicolas VivasAmore & Vita-Prodir

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lucas HamiltonMitchelton-Scott10:25:23
2.Damien HowsonMitchelton-Scott00:16
3.Nicholas SchultzMitchelton-Scott
4.Mikel LandaMovistar Team00:22
5.David de la CruzTeam Sky00:26
6.Dylan van BaarleTeam Sky
7.Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo00:37
8.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo
9.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec00:42
10.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
11.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
12.Winner AnaconaMovistar Team00:43
13.Ruben FernandezMovistar Team
14.Antonio PedreroMovistar Team
15.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:45
16.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
17.Lawson CraddockEF Education First00:47
18.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team00:48
19.Eliot LietaerWallonie Bruxelles00:51
20.Mauro FinettoReprezentacja Włoch00:55
21.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM00:57
22.Elie GesbertArkéa Samsic00:59
23.Jonathan Lastra MartinezCaja Rural-Seguros RGA01:10
24.Diego RosaTeam Sky01:16
25.Giovanni CarboniBardiani CSF01:17
26.Ben HermansIsrael Cycling Academy01:21
27.Ruben PlazaIsrael Cycling Academy
28.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec01:34
29.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:37
30.Jérémy MaisonArkéa Samsic01:51
31.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman02:03
32.Robert StannardMitchelton-Scott02:04
33.Julen Amezqueta MorenoCaja Rural-Seguros RGA
34.Johnatan Cańaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman02:06
35.Lorenzo RotaBardiani CSF
36.Carlos BetancurMovistar Team02:40
37.Eduardo SepulvedaMovistar Team
38.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon02:44
39.Dimitri PeyskensWallonie Bruxelles02:48
40.Simone RavanelliBiesse Carrera02:51
41.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir03:33
42.Alessandro FedeliReprezentacja Włoch04:01
43.Attila ValterCCC Development Team04:04
44.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy04:50
45.Joăo AlmeidaHagens Berman Axeon04:54
46.Stefano OldaniReprezentacja Włoch05:00
47.Brent BookwalterMitchelton-Scott05:43
48.Artem NychGazprom–Rusvelo06:18
49.Piotr BrożynaCCC Development Team06:36
50.Michał PalutaCCC Development Team06:53
51.Nicola BagioliNippo-Vini Fantini-Faizane07:38
52.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec08:11
53.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir08:16
54.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane08:41
55.Joan Bou CompanyNippo-Vini Fantini-Faizane08:54
56.Luca CoviliBardiani CSF08:56
57.Guy NivIsrael Cycling Academy09:04
58.Michał GołaśTeam Sky10:02
59.Kenny ElissondeTeam Sky
60.Mikkel BjergHagens Berman Axeon10:16
61.Edward DunbarTeam Sky10:28
62.Kamil MałeckiCCC Development Team10:32
63.Awet AndemeskelIsrael Cycling Academy10:42
64.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec10:56
65.Daniel SaviniBardiani CSF11:19
66.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF11:25
67.Gianni PugiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis11:30
68.Filippo ConcaBiesse Carrera11:38
69.Jon Irisarri RiconCaja Rural-Seguros RGA11:43
70.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo12:02
71.Davide BottaTeam Colpack12:11
72.Federico ZurloGiotti Victoria12:22
73.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team13:27
74.Ian GarrisonHagens Berman Axeon13:50
75.Paolo TotňSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis13:55
76.Sindre Skjřstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team14:10
77.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec14:14
78.Marco CanolaNippo-Vini Fantini-Faizane14:16
79.Sean BennettEF Education First14:38
80.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM14:40
81.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir14:47
82.Sebastian Alexander Castańo MuńozBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze15:04
83.André Rodrigues CarvalhoHagens Berman Axeon15:14
84.Kevyn IstaWallonie Bruxelles16:42
85.Brayan Hernandez GomezColdeportes Bicicletas Strongman17:17
86.Ivan SantaromitaNippo-Vini Fantini-Faizane18:01
87.Alessandro CoviTeam Colpack18:15
88.Jonathan BrownHagens Berman Axeon18:26
89.Julien MortierWallonie Bruxelles18:29
90.Matteo SobreroDimension Data Continental18:32
91.James WhelanEF Education First18:38
92.Jon Aberasturi IzagaCaja Rural-Seguros RGA18:50
93.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis19:08
94.Filippo BaronciniBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze19:36
95.Thomas PesentiBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze19:41
96.Enrico BarbinBardiani CSF19:42
97.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA20:15
98.Karel VacekHagens Berman Axeon21:27
99.Alex HowesEF Education First22:03
100.Filippo ZanaSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis22:35
101.Patryk StoszCCC Development Team22:45
102.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir23:11
103.Lachlan MortonEF Education First23:21
104.Emanuele OnestiGiotti Victoria23:43
105.Jacopo MoscaReprezentacja Włoch24:12
106.Filippo ZaccantiNippo-Vini Fantini-Faizane24:13
107.Niccolo' SalviettiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis24:22
108.El Mehdi ChokriDimension Data Continental24:36
109.Vladislav KulikovGazprom–Rusvelo25:36
110.Simone SterbiniGiotti Victoria25:37
111.Kenny MollyWallonie Bruxelles25:47
112.Alberto AmiciBiesse Carrera26:04
113.Cameron MeyerMitchelton-Scott27:38
114.Ludovic RobeetWallonie Bruxelles28:33
115.Francesco RomanoBardiani CSF28:34
116.Alexander EvtushenkoGazprom–Rusvelo28:55
117.Filippo RocchettiTeam Colpack29:20
118.Javier Ignacio Montoya MontoyaBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze30:14
119.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane30:28
120.Matti BreschelEF Education First30:53
121.Anton VorobyevGazprom–Rusvelo30:59
122.Sam BewleyMitchelton-Scott31:48
123.Szymon TraczCCC Development Team32:11
124.Clément RussoArkéa Samsic32:53
125.Natnael Tesfazion OcbitDimension Data Continental34:14
126.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM34:17
127.Alexander KonychevDimension Data Continental34:18
128.Jalel DurantiTeam Colpack35:02
129.Emils LiepinsWallonie Bruxelles36:17
130.Emil DimaGiotti Victoria36:18
131.Davide PlebaniReprezentacja Włoch36:32
132.William David Muńoz PerezColdeportes Bicicletas Strongman36:49
133.Victor Alejandro Ocampo GiraldoColdeportes Bicicletas Strongman
134.Eduardo Estrada CelisColdeportes Bicicletas Strongman
135.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA37:05
136.Michel PiccotBiesse Carrera37:07
137.Matteo BelliaBiesse Carrera37:21
138.Carlo Alberto GiordaniReprezentacja Włoch37:30
139.Giulio MasottoTeam Colpack38:14
140.Andrea ToniattiTeam Colpack38:16
141.Liam BertazzoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM38:18
142.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy38:24
143.Riccardo StacchiottiGiotti Victoria38:29
144.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis38:49
145.Wilson Estiben Pena MolanoBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze39:08
146.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA39:10
147.Richard HolecTeam Colpack40:18
148.Giovanni PedrettiBiesse Carrera40:34
149.Lorenzo DelcóBiesse Carrera40:39
150.Marino KobayashiGiotti Victoria40:40
151.Daniel CristaGiotti Victoria41:53
152.Thibault GuernalecArkéa Samsic45:44
153.Mathias Norsgaard JřrgensenRiwal Readynez Cycling Team47:20
154.Matteo FurlanBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze49:24
155.Million Beza EjguDimension Data Continental49:42
156.Davide FerrariBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze52:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: