Volta a Catalunya 2019: etap 4. Miguel Angel Lopez obejmuje prowadzenie

Miguel Angel Lopez

Miguel Angel Lopez (Astana) jako pierwszy zameldował się na mecie czwartego etapu Volta a Catalunya i objął prowadzenie w wyścigu.

Kolumbijczyk w stacji narciarskiej La Molina wyprzedził uciekinierów, Gregora Mülhbergera (Bora-hansgrohe) i Marca Solera (Movistar).

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zameldował się na 10. pozycji i awansował na 9. w „generalce”.

Kolarze na 150-kilometrowym zaledwie odcinku pokonywali kolejno, Coll de Coubet (42 km; 9,9 km; 5,5%), Coll de la Creueta (93 km; 20,9 km; 5%) oraz dwukrotnie La Molina (8,5 km; 6,5%), na 126 kilometrze i w drodze na metę.

Wstępna akcja należała do Willa Clarke'a (Trek-Segafredo), Sandera Armée (Lotto-Soudal), Łukasza Owsiana (CCC Team) i Brice'a Feillu (Arkéa-Samsic), jednak zostali doścignięci już przed Coll de Coubet.

Duży odjazd poszedł na zjeździe z tej przełęczy, w składzie: Antonio Nibali, Damiano Caruso (Bahrain Merida), Jesus Herrada (Cofidis), Patrick Bevin (CCC Team), Micheal Storer, Michael Matthews (Team Sunweb), Tony Gallopin (AG2R La Mondiale), Giulo Ciccone, Niklas Eg (Trek Segafredo), Carlos Verona, Marc Soler (Movistar), Joe Dombrowski, Hugh Carthy (EF Education First), Guillaume Martin (Wanty- Gobert), Gregor Mülhberger, Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe), Tsgabu Grmay, Daryl Impey (Mitchelton–Scott), Sébastien Reichenbach (Groupama–FDJ), Mikel Bizkarra (Euskadi), Daniel Navarro (Katusha–Alpecin), Amaël Moinard (Arkea Samsic), Davide Villella (Astana) i James Knox (Deceuninck-Quick Step).

25 zawodników zyskało 4 minuty. Peleton nie mógł pozwolić na więcej, gdyż w uciecze jechali kolarze z niewielkimi stratami.

Z czołówki Bevin, Mühlberger i Verona zaatakowali na Coll de la Creueta. Trójka na początku La Molina miała zapas 3:35, a następni kolarze z ucieczki tracili ponad minutę. W peletonie pracowali Team Sky i UAE Team Emirates.

Na czele szybko dokonała się roszada, pojawił się Soler, a pozostał tylko Mühlberger. Ostatnie podejście na trasie rozpoczęli 2:25 przed główną grupą.

Sky nie odpuszczał, mimo to niespełna 10 kilometrów przed metą atak zaryzykował Miguel Angel Lopez. Do Kolumbijczyka dojechali Nairo Quintana (Movistar), Egan Bernal (Team Sky) i Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Lopez ponowił atak, a do grupy Bernala przeskoczyli Simon Yates i Steven Kruijswijk (Jumbo-Vista). W następnej grupce, mającej cały czas na widoku pierwszą, jechał Rafał Majka.

Lopez dopadł ostatnich uciekinierów 4 kilometry przed kreską. Druga grupa traciła w tym punkcie 25 sekund.

Adam Yates i Bernal uruchomili pościg za kolarzem Astany, który zmierzał po koszulkę lidera. Nic to nie dało. „Superman” utrzymał przewagę, sięgając po etap i obejmując prowadzenie w wyścigu.

Wyniki 4. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Llanars (Vall de Camprodon) - La Molina (150,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team4:02:07
2.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe00:16
3.Marc SolerMovistar Team
4.Egan BernalTeam Sky
5.Adam YatesMitchelton-Scott
6.Nairo QuintanaMovistar Team00:19
7.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
8.Guillaume MartinWanty-Gobert00:32
9.Michael WoodsEF Education First00:41
10.Rafał MajkaBora-Hansgrohe00:42
11.Daniel MartinUAE Team Emirates
12.Romain BardetAG2R La Mondiale00:43
13.Alejandro ValverdeMovistar Team00:46
14.Simon YatesMitchelton-Scott00:54
15.Wilco KeldermanTeam Sunweb01:38
16.Enric MasDeceuninck-QuickStep01:46
17.Tony GallopinAG2R La Mondiale01:48
18.Damiano CarusoBahrain-Merida01:51
19.Richie PorteTrek-Segafredo01:54
20.Richard CarapazMovistar Team01:55
21.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
22.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
23.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe
24.Thibaut PinotGroupama-FDJ
25.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias02:43
26.Odd Christian EikingWanty-Gobert02:51
27.Merhawi KudusAstana Pro Team
28.Riccardo ZoidlCCC Team02:54
29.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
30.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
31.Warren BarguilArkéa Samsic04:08
32.Andrey ZeitsAstana Pro Team
33.Fabien DoubeyWanty-Gobert
34.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
35.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias04:14
36.Christopher HamiltonTeam Sunweb04:22
37.Marco MinnaardWanty-Gobert05:38
38.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias
39.Davide FormoloBora-Hansgrohe05:46
40.Floris De TierTeam Jumbo-Visma06:19
41.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin06:46
42.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
43.Joe DombrowskiEF Education First06:48
44.Laurens ten DamCCC Team
45.Ben O'ConnorDimension Data08:55
46.Thomas De GendtLotto Soudal
47.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team09:05
48.Patrick BevinCCC Team09:17
49.Pello BilbaoAstana Pro Team
50.Thomas DegandWanty-Gobert
51.Pavel SivakovTeam Sky
52.Simone PetilliUAE Team Emirates
53.Giulio CicconeTrek-Segafredo
54.Simon GeschkeCCC Team
55.Ivan SosaTeam Sky09:27
56.Sepp KussTeam Jumbo-Visma11:17
57.Sebastian HenaoTeam Sky
58.Esteban ChavesMitchelton-Scott
59.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
60.James KnoxDeceuninck-QuickStep
61.Andrea GarosioBahrain-Merida12:20
62.Davide VillellaAstana Pro Team
63.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias
64.Steff CrasKatusha-Alpecin
65.Antonio NibaliBahrain-Merida
66.Jan BakelantsTeam Sunweb
67.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
68.Grega BoleBahrain-Merida
69.Bart De ClercqWanty-Gobert
70.Axel DomontAG2R La Mondiale
71.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
72.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
73.Amael MoinardArkéa Samsic
74.Tejay Van GarderenEF Education First
75.Andrey AmadorMovistar Team
76.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
77.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
78.Carlos VeronaMovistar Team
79.Kevin LedanoisArkéa Samsic13:23
80.Michael StorerTeam Sunweb13:44
81.Nick van der LijkeRoompot-Charles16:02
82.Tanel KangertEF Education First
83.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
84.Edward RavasiUAE Team Emirates16:52
85.Jonnathan NarvaezTeam Sky
86.Angel Madrazo RuizBurgos-BH18:41
87.Michael MatthewsTeam Sunweb20:15
88.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe20:18
89.Dion SmithMitchelton-Scott
90.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA
91.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
92.Ben GastauerAG2R La Mondiale
93.Rob PowerTeam Sunweb
94.Maxime MonfortLotto Soudal
95.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
96.Jelle VanendertLotto Soudal
97.Lennard KämnaTeam Sunweb
98.Pieter WeeningRoompot-Charles
99.Hugh John CarthyEF Education First
100.Oscar RiesebeekRoompot-Charles23:09
101.Rory SutherlandUAE Team Emirates
102.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
103.Valerio AgnoliBahrain-Merida
104.Bjorg LambrechtLotto Soudal
105.Christian KneesTeam Sky
106.Mathias De WitteRoompot-Charles
107.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
108.Łukasz OwsianCCC Team
109.Enrico GasparottoDimension Data
110.Maurits LammertinkRoompot-Charles
111.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
112.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
113.Imanol ErvitiMovistar Team
114.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
115.Niklas EgTrek-Segafredo
116.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep
117.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
118.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
119.Ryan GibbonsDimension Data
120.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep
121.André GreipelArkéa Samsic
122.Sander ArmeeLotto Soudal
123.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
124.Nathan BrownEF Education First
125.Florian VachonArkéa Samsic
126.Ricardo VilelaBurgos-BH
127.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ
128.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
129.Jonathan CaicedoEF Education First
130.Peter StetinaTrek-Segafredo
131.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe
132.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
133.François BidardAG2R La Mondiale
134.Phil BauhausBahrain-Merida
135.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
136.James MitriBurgos-BH
137.Danilo WyssDimension Data
138.Anthony DelaplaceArkéa Samsic
139.Diego Rubio HernandezBurgos-BH
140.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
141.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
142.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH
143.Josef CernyCCC Team
144.Brice FeilluArkéa Samsic
145.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA
146.Chris FroomeTeam Sky
147.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias
148.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias
149.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias
150.Harm VanhouckeLotto Soudal
151.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data
152.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
153.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits23:34
154.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep26:19

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team17:31:05
2.Adam YatesMitchelton-Scott00:14
3.Egan BernalTeam Sky00:17
4.Nairo QuintanaMovistar Team00:25
5.Daniel MartinUAE Team Emirates00:46
6.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:56
7.Michael WoodsEF Education First01:42
8.Romain BardetAG2R La Mondiale01:44
9.Rafał MajkaBora-Hansgrohe02:27
10.Marc SolerMovistar Team02:36
11.Wilco KeldermanTeam Sunweb02:37
12.Simon YatesMitchelton-Scott02:39
13.Guillaume MartinWanty-Gobert02:41
14.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin02:49
15.Richard CarapazMovistar Team
16.Thibaut PinotGroupama-FDJ02:56
17.Enric MasDeceuninck-QuickStep02:59
18.Alejandro ValverdeMovistar Team03:02
19.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe03:52
20.Hermann PernsteinerBahrain-Merida03:56
21.Damiano CarusoBahrain-Merida04:22
22.Merhawi KudusAstana Pro Team04:25
23.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA04:55
24.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias04:57
25.Odd Christian EikingWanty-Gobert06:07
26.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits06:37
27.Riccardo ZoidlCCC Team07:10
28.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits07:23
29.Andrey ZeitsAstana Pro Team07:44
30.Thomas De GendtLotto Soudal08:26
31.Joe DombrowskiEF Education First09:13
32.Tony GallopinAG2R La Mondiale09:15
33.Richie PorteTrek-Segafredo09:20
34.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias09:31
35.Laurens ten DamCCC Team09:32
36.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin10:35
37.Giulio CicconeTrek-Segafredo11:14
38.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe11:19
39.Fabien DoubeyWanty-Gobert11:35
40.Warren BarguilArkéa Samsic
41.Davide FormoloBora-Hansgrohe11:42
42.James KnoxDeceuninck-QuickStep13:01
43.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ13:07
44.Simone PetilliUAE Team Emirates13:19
45.Pello BilbaoAstana Pro Team14:03
46.Ivan SosaTeam Sky15:48
47.Christopher HamiltonTeam Sunweb16:08
48.Pavel SivakovTeam Sky16:43
49.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias16:49
50.Esteban ChavesMitchelton-Scott18:31
51.Patrick BevinCCC Team19:06
52.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits19:34
53.Floris De TierTeam Jumbo-Visma19:41
54.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team20:10
55.Thomas DegandWanty-Gobert20:40
56.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott21:31
57.Steff CrasKatusha-Alpecin22:34
58.Davide VillellaAstana Pro Team22:50
59.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates23:13
60.Sepp KussTeam Jumbo-Visma23:19
61.Tejay Van GarderenEF Education First23:31
62.Axel DomontAG2R La Mondiale23:47
63.Tanel KangertEF Education First23:49
64.Sebastian HenaoTeam Sky24:55
65.Bart De ClercqWanty-Gobert25:29
66.Marco MinnaardWanty-Gobert25:41
67.Ben O'ConnorDimension Data26:13
68.Carlos VeronaMovistar Team26:26
69.Bjorg LambrechtLotto Soudal26:32
70.Kevin LedanoisArkéa Samsic27:25
71.Andrea GarosioBahrain-Merida27:30
72.Simon GeschkeCCC Team28:38
73.Hugh John CarthyEF Education First28:53
74.Jonnathan NarvaezTeam Sky29:00
75.Jelle VanendertLotto Soudal30:32
76.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma30:35
77.Ben GastauerAG2R La Mondiale30:44
78.Ricardo VilelaBurgos-BH30:48
79.Jonathan CaicedoEF Education First31:32
80.Peter StetinaTrek-Segafredo32:03
81.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias32:30
82.Amael MoinardArkéa Samsic32:52
83.Enrico GasparottoDimension Data33:23
84.Matteo FabbroKatusha-Alpecin34:20
85.Dion SmithMitchelton-Scott34:36
86.Łukasz OwsianCCC Team34:49
87.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin35:11
88.Edward RavasiUAE Team Emirates35:46
89.Brice FeilluArkéa Samsic35:48
90.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale35:52
91.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ36:32
92.François BidardAG2R La Mondiale36:57
93.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep37:42
94.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias37:47
95.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits38:04
96.Maurits LammertinkRoompot-Charles38:33
97.Nick van der LijkeRoompot-Charles39:06
98.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe
99.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma39:34
100.Grega BoleBahrain-Merida39:42
101.Jan BakelantsTeam Sunweb39:57
102.Pieter WeeningRoompot-Charles40:15
103.Michael MatthewsTeam Sunweb40:39
104.Niklas EgTrek-Segafredo40:41
105.Antonio NibaliBahrain-Merida41:38
106.Maxime MonfortLotto Soudal41:42
107.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma42:33
108.Daryl ImpeyMitchelton-Scott43:06
109.Valerio AgnoliBahrain-Merida43:08
110.Nathan BrownEF Education First44:33
111.Rory SutherlandUAE Team Emirates45:26
112.Florian VachonArkéa Samsic47:49
113.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team48:10
114.Kilian FrankinyGroupama-FDJ48:20
115.Lennard KämnaTeam Sunweb49:57
116.Michael StorerTeam Sunweb50:02
117.Mathias De WitteRoompot-Charles50:06
118.Ryan GibbonsDimension Data
119.Diego Rubio HernandezBurgos-BH50:28
120.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep52:42
121.Christian KneesTeam Sky52:44
122.Angel Madrazo RuizBurgos-BH52:48
123.Oscar RiesebeekRoompot-Charles53:11
124.Anthony DelaplaceArkéa Samsic53:30
125.Josef CernyCCC Team53:58
126.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA55:33
127.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data56:47
128.Andrey AmadorMovistar Team57:03
129.Imanol ErvitiMovistar Team57:54
130.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA57:55
131.Sander ArmeeLotto Soudal58:19
132.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
133.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias58:25
134.Michael AlbasiniMitchelton-Scott1:00:39
135.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias1:00:52
136.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data1:02:09
137.Alexis GougeardAG2R La Mondiale1:02:14
138.André GreipelArkéa Samsic1:02:23
139.Harm VanhouckeLotto Soudal1:04:07
140.Chris FroomeTeam Sky1:04:16
141.Danilo WyssDimension Data1:05:10
142.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates1:06:33
143.Petr VakocDeceuninck-QuickStep1:06:51
144.Phil BauhausBahrain-Merida1:09:04
145.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH1:11:14
146.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA1:13:11
147.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ1:13:17
148.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep1:13:52
149.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits1:14:17
150.Rob PowerTeam Sunweb1:16:17
151.Antoine DuchesneGroupama-FDJ1:17:15
152.James MitriBurgos-BH1:18:24
153.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe1:19:08
154.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep1:20:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: