Skład CCC Team na E3 i Wevelgem

W najbliższy weekend CCC Team poszuka szczęścia na drogach dwóch klasyków E3 BinckBank Classic i  Gandawa-Wevelgem.

Lider ekipy, Greg van Avermaet, który wygrał obie te imprezy w 2017 roku (E3 BinckBank Classic rozgrywany był wtedy pod nazwą E3 Harelbeke), będzie chciał kontynuować swoją dobrą serię na „swoim” terenie, po wywalczeniu podium w Omloop Het Nieuwsblad na początku marca.

Dyrektor sportowy, Fabio Baldato twierdzi, że włoski blok wyścigowy, od Strade Bianche do Mediolan - San Remo, był idealnym przygotowaniem dla ekipy, która będzie wspierać Van Avermaeta.

W najbliższych belgijskich wyścigach wystąpi praktycznie ten sam zespół. Będziemy dokonywać tylko pojedynczych zmian na poszczególne starty. W ostatnich tygodniach trzon naszej ekipy na klasyki ścigał się i trenował z Gregiem we Włoszech. Drużyna mierzyła się tam z trudnymi i długimi etapami, które pomogły nam stworzyć solidne fundamenty formy na nadchodzące wyścigi.

Wiemy, że Greg jest w dobrej dyspozycji i będzie oczywiście naszym liderem w E3 BinckBank Classic. Najważniejsze w klasykach jest to, by jeździć agresywnie i zawsze mieć kilka opcji. Nasi zawodnicy będę chronić Grega i postarają się doprowadzić go do końcówki na najlepszej możliwej pozycji. E3 BinckBank Classic to taka mini wersja Ronde van Vlaanderen i odpowiada charakterystyce Grega. Wygrał tam w 2017 i był na podium w zeszłym roku, więc mamy nadzieje, że w piątek też będzie finiszować z najlepszymi

- mówi Baldato.

Gandawa-Wevelgem jest klasykiem bardziej dla sprinterów i często walka o zwycięstwo rozgrywa się po masowym finiszu, z 30-40-osobowej grupy. W sezonie 2017 Greg udowodnił jednak, że wszystko może tam się wydarzyć, szczególnie wtedy, gdy żadna z ekip nie weźmie na siebie odpowiedzialności za pogoń atakujących w końcówce kolarzy. Greg zawsze był w czołówce Wevelgem i zabierał się we właściwe odjazdy. Biorąc pod uwagę jego aktualną formę, możemy liczyć na to, że w niedzielę znów powalczy o wysoką lokatę

- wyjaśnia Valerio Piva, dyrektor sportowy na Gandawa-Wevelgem.

Van Avermaet nie może się doczekać powrotu na trasy, które najbardziej mu odpowiadają, czyli na bruki.

To zawsze bardzo ekscytujące, gdy dochodzimy do tego momentu w sezonie, do ostatnich startów przed Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix. Czuję się dobrze i jestem pewny formy, którą prezentuję po włoskich wyścigach. Byłem zawiedziony niektórymi występami, w których do sukcesu zabrakło bardzo niewiele i będę chciał wykorzystać tę frustrację i energię w nadchodzących klasykach, by znów stanąć na podium.

Jako drużyna, ścigaliśmy się razem przez ostatnie dwa miesiące i myślę, że dobrze ze sobą współpracujemy. Wszyscy zawodnicy mają bogate doświadczenie na brukach i znają te drogi, więc jestem przekonany, że stać nas na agresywną jazdę. Kluczowe w klasykach jest połączenie wysokiej formy i szczęścia. Wiem, że forma jest i nie mogę się doczekać, by znowu stanąć na starcie na moim terenie.

Skład CCC Team na E3 BinckBank Classic 2019

Kamil Gradek (POL), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL)

Skład CCC Team na Gandawa-Wevelgem 2019

Paweł Bernas (POL), Szymon Sajnok (POL), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: