Mitchelton-Scott na brukach bez Durbridge'a i Edmondsona

Luke Durbridge i Alexander Edmondson nie wystartują w najważniejszych wiosennych klasykach na brukach Flandrii.

Dwaj kolarze zespołu Mitchelton-Scott w wyniku kontuzji wyścigi E3 BinckBank Classic, Gandawa-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen oraz Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix obejrzą przed telewizorem.

27-letni Durbridge upadł na trasie Driedaagse Brugge-De Panne i złamał palec lewej dłoni oraz prawy obojczyk. Urazy wymagają operacji, a to wydłuży okres rekonwalescencji.

Edmondson natomiast od upadku podczas GP Industria & Artigianato (10 marca) zmagał się z bólem łokcia. 25-latek, zwycięzca młodzieżowego wyścigu Ronde van Vlaanderen (2015), wprawdzie startował w Tirreno-Adriatico, ale wycofał się na czwartym odcinku. Do ścigania w De Panne nie przystąpił, a lekarze zalecili dłuższy odpoczynek.

Australijska ekipa z Durbridgem wiązała spore nadzieje na podjęcie walki na brukach Flandrii. Dobrze jeżdżący na czas zawodnik w dorobku ma już 4. miejsca w E3 BinckBank Classic czy Dwars door Vlaanderen (2017), a także lokaty w drugiej dziesiatce "De Ronde" i Paryż-Roubaix. Pod jego nieobecność liderem grupy Mitchelton-Scott powinien zostać mistrz Europy Matteo Trentin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: