Volta a Catalunya 2019: etap 3. Adam Yates na Vallter 2000

Adam Yates na podjeździe

Adam Yates (Mitchelton-Scott) wygrał po wspinaczce do stacji narciarskiej Vallter 2000 trzeci etap Volta a Catalunya.

Anglik pokonał na ostatnich metrach Egana Bernala (Team Sky) i Daniela Martina (UAE Team Emirates).

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) przyjechał 17., ze stratą 1:37.

Thomas De Gendt (Lotto Soudal) obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Pierwsze górskie rozdanie katalońskiego wyścigu prowadziło przez cztery górskie premie. Peleton między 127 a 179 kilometrem pokonywał kolejno Port d'Oix (127,3 km; 7,7 km, 5,2%), Port de Rocabruna (145 km; 7,3 km, 5,8%) oraz na koniec Vallter 2000 (11,2 km, 7,6%).

W akcji dnia zameldowali się Bart De Clercq (Wanty-Gobert), Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic), Alvaro Cuadros (Caja Rural), Dries Devenyns (Deceuninck-Quick Step), Lennard Kamna (Sunweb), Pieter Weening, Maurits Lammertink (Roompot-Charles), François Bidard (AG2R La Mondiale), Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Jorge Cabedo (Burgos BH) i Bert-Jan Lindeman (Jumbo-Visma).

11-osobowa grupa zyskała blisko 6 minut, utrzymując z tego ponad 4 minuty na Port de Rocabruna. Peleton napędzali kolarze Movistar.

U podnóża Valter 2000 różnica wynosiła 2 minuty. Z przodu pozostali Weening, Cuadros, Samitier, De Clercq, Devenyns i Lindeman. Ten pierwszy wkrótce zaatakował po etap.

Za plecami Holendra bardzo mocne tempo narzucali kolarze Team Sky. 8 kilometrów przed metą odpadł De Gendt, przy którym odnalazł się wkrótce Alejandro Valverde (Movistar). 6,5 kilometra przed kreską osłabł Rafał Majka.

Weening został doścignięty, a do ataku ruszył Bernal). Przy kolarzu Sky znalazł się tylko Nairo Quintana (Movistar). Zawodnik hiszpańskiego zespołu ani myślał dawać zmiany, co pomogło powrócić Yatesowi, a następnie Miguelowi Angeli Lopezowi (Astana) i Martinowi.

Tempo grupki było szarpane. Piątka dojechała już razem na ostatnie metry, gdzie najszybciej zafiniszował Yates.

Wyniki 3. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Sant Feliu de Guíxols - Vallter 2000 (179 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Adam YatesMitchelton-Scott5:02:18
2.Egan BernalTeam Sky
3.Daniel MartinUAE Team Emirates
4.Nairo QuintanaMovistar Team
5.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:02
6.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:30
7.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin00:46
8.Richard CarapazMovistar Team
9.Wilco KeldermanTeam Sunweb00:51
10.Michael WoodsEF Education First00:53
11.Thibaut PinotGroupama-FDJ
12.Romain BardetAG2R La Mondiale
13.Enric MasDeceuninck-QuickStep01:05
14.Merhawi KudusAstana Pro Team01:26
15.Giulio CicconeTrek-Segafredo01:37
16.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
17.Rafał MajkaBora-Hansgrohe
18.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
19.James KnoxDeceuninck-QuickStep
20.Simon YatesMitchelton-Scott
21.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe02:01
22.Guillaume MartinWanty-Gobert
23.Andrey ZeitsAstana Pro Team
24.Joe DombrowskiEF Education First
25.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias02:06
26.Marc SolerMovistar Team02:19
27.Alejandro ValverdeMovistar Team
28.Thomas De GendtLotto Soudal02:21
29.Damiano CarusoBahrain-Merida02:24
30.Laurens ten DamCCC Team02:36
31.Jonathan CaicedoEF Education First02:54
32.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits03:06
33.Ben O'ConnorDimension Data
34.Odd Christian EikingWanty-Gobert03:08
35.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
36.Bjorg LambrechtLotto Soudal03:15
37.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin
38.Christopher HamiltonTeam Sunweb03:25
39.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias03:45
40.Riccardo ZoidlCCC Team03:52
41.Simone PetilliUAE Team Emirates03:54
42.Pello BilbaoAstana Pro Team04:38
43.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias05:22
44.Ivan SosaTeam Sky05:33
45.Davide FormoloBora-Hansgrohe05:48
46.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ06:13
47.Pavel SivakovTeam Sky07:06
48.Richie PorteTrek-Segafredo
49.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias
50.Esteban ChavesMitchelton-Scott
51.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
52.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale07:14
53.Warren BarguilArkéa Samsic07:19
54.Tony GallopinAG2R La Mondiale
55.Fabien DoubeyWanty-Gobert
56.Ricardo VilelaBurgos-BH
57.Peter StetinaTrek-Segafredo07:26
58.Tanel KangertEF Education First07:39
59.Hugh John CarthyEF Education First08:27
60.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ08:43
61.Brice FeilluArkéa Samsic08:58
62.Simon SpilakKatusha-Alpecin09:07
63.Patrick BevinCCC Team09:41
64.Pieter WeeningRoompot-Charles09:59
65.Steff CrasKatusha-Alpecin10:06
66.Jelle VanendertLotto Soudal
67.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
68.Davide VillellaAstana Pro Team
69.Niklas EgTrek-Segafredo
70.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
71.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
72.Ben GastauerAG2R La Mondiale
73.Enrico GasparottoDimension Data
74.Jonnathan NarvaezTeam Sky10:29
75.Sebastian HenaoTeam Sky
76.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
77.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma11:03
78.Thomas DegandWanty-Gobert
79.Sepp KussTeam Jumbo-Visma
80.Marco MinnaardWanty-Gobert
81.Łukasz OwsianCCC Team
82.Carlos VeronaMovistar Team
83.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
84.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
85.Tejay Van GarderenEF Education First
86.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe
87.Axel DomontAG2R La Mondiale
88.Simon GeschkeCCC Team
89.Amael MoinardArkéa Samsic
90.François BidardAG2R La Mondiale12:13
91.Bart De ClercqWanty-Gobert12:35
92.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma13:09
93.Andrea GarosioBahrain-Merida13:35
94.Edward RavasiUAE Team Emirates13:46
95.Xandro MeurisseWanty-Gobert13:52
96.Kevin LedanoisArkéa Samsic13:54
97.Dion SmithMitchelton-Scott
98.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep13:56
99.Lennard KämnaTeam Sunweb14:27
100.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits14:31
101.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias14:41
102.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias
103.José Fernandes NevesBurgos-BH14:51
104.Angel Madrazo RuizBurgos-BH15:01
105.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma15:11
106.Maurits LammertinkRoompot-Charles15:19
107.Rory SutherlandUAE Team Emirates16:34
108.Alexis GougeardAG2R La Mondiale17:07
109.Michael AlbasiniMitchelton-Scott18:24
110.Valerio AgnoliBahrain-Merida
111.Imanol ErvitiMovistar Team
112.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe
113.Michael StorerTeam Sunweb
114.Maxime MonfortLotto Soudal18:55
115.Florian VachonArkéa Samsic19:11
116.Oscar RiesebeekRoompot-Charles19:57
117.Michael MatthewsTeam Sunweb20:29
118.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
119.Anthony DelaplaceArkéa Samsic20:47
120.Antonio NibaliBahrain-Merida20:57
121.Nathan BrownEF Education First21:16
122.Daryl ImpeyMitchelton-Scott22:44
123.Nick van der LijkeRoompot-Charles22:56
124.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA23:18
125.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep26:49
126.Mathias De WitteRoompot-Charles
127.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
128.Grega BoleBahrain-Merida
129.Phil BauhausBahrain-Merida
130.Christian KneesTeam Sky
131.Jan BakelantsTeam Sunweb
132.Sander ArmeeLotto Soudal
133.Andrey AmadorMovistar Team
134.James MitriBurgos-BH
135.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
136.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
137.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
138.Danilo WyssDimension Data
139.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
140.Ryan GibbonsDimension Data
141.Remy MertzLotto Soudal
142.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
143.Michael GoglTrek-Segafredo26:55
144.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe
145.Harm VanhouckeLotto Soudal
146.Josef CernyCCC Team
147.Diego Rubio HernandezBurgos-BH
148.Chris FroomeTeam Sky
149.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias
150.André GreipelArkéa Samsic
151.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
152.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ
153.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH
154.Rob PowerTeam Sunweb
155.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA
156.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep
157.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
158.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data28:09
159.Gonzalo Serrano RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
160.Rui OliveiraUAE Team Emirates
161.Will ClarkeTrek-Segafredo29:10
162.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data30:39
DNF.Nathan HaasKatusha-Alpecin
DNS.Joseph RosskopfCCC Team
DNF.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
DNS.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
DNS.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits
DNF.Huub DuijnRoompot-Charles

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Thomas De GendtLotto Soudal13:28:29
2.Adam YatesMitchelton-Scott00:27
3.Egan BernalTeam Sky00:30
4.Daniel MartinUAE Team Emirates00:33
5.Nairo QuintanaMovistar Team00:35
6.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:39
7.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma01:06
8.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin01:23
9.Richard CarapazMovistar Team
10.Wilco KeldermanTeam Sunweb01:28
11.Michael WoodsEF Education First01:30
12.Romain BardetAG2R La Mondiale
13.Thibaut PinotGroupama-FDJ
14.Enric MasDeceuninck-QuickStep01:42
15.Merhawi KudusAstana Pro Team02:03
16.Rafał MajkaBora-Hansgrohe02:14
17.James KnoxDeceuninck-QuickStep
18.Simon YatesMitchelton-Scott
19.Giulio CicconeTrek-Segafredo02:26
20.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe02:28
21.Hermann PernsteinerBahrain-Merida02:30
22.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
23.Guillaume MartinWanty-Gobert02:38
24.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias02:43
25.Alejandro ValverdeMovistar Team02:45
26.Joe DombrowskiEF Education First02:54
27.Marc SolerMovistar Team02:56
28.Damiano CarusoBahrain-Merida03:01
29.Laurens ten DamCCC Team03:13
30.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits03:44
31.Odd Christian EikingWanty-Gobert03:45
32.Bjorg LambrechtLotto Soudal03:52
33.Andrey ZeitsAstana Pro Team04:05
34.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits04:12
35.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin04:18
36.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias04:22
37.Simone PetilliUAE Team Emirates04:31
38.Riccardo ZoidlCCC Team04:45
39.Pello BilbaoAstana Pro Team05:15
40.Davide FormoloBora-Hansgrohe06:25
41.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ06:50
42.Ivan SosaTeam Sky
43.Esteban ChavesMitchelton-Scott07:43
44.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
45.Pavel SivakovTeam Sky07:55
46.Richie PorteTrek-Segafredo
47.Fabien DoubeyWanty-Gobert07:56
48.Warren BarguilArkéa Samsic
49.Tony GallopinAG2R La Mondiale
50.Ricardo VilelaBurgos-BH08:08
51.Tanel KangertEF Education First08:16
52.Jonathan CaicedoEF Education First08:52
53.Hugh John CarthyEF Education First09:04
54.Peter StetinaTrek-Segafredo09:23
55.Simon SpilakKatusha-Alpecin09:44
56.Patrick BevinCCC Team10:18
57.Enrico GasparottoDimension Data10:43
58.Steff CrasKatusha-Alpecin
59.Jelle VanendertLotto Soudal
60.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
61.Ben GastauerAG2R La Mondiale10:55
62.Davide VillellaAstana Pro Team10:59
63.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates11:22
64.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team11:34
65.Tejay Van GarderenEF Education First11:40
66.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
67.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe
68.Thomas DegandWanty-Gobert11:52
69.Axel DomontAG2R La Mondiale11:56
70.Łukasz OwsianCCC Team12:09
71.Christopher HamiltonTeam Sunweb12:15
72.Sepp KussTeam Jumbo-Visma12:31
73.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
74.Jonnathan NarvaezTeam Sky12:37
75.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias13:04
76.Brice FeilluArkéa Samsic13:08
77.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale13:12
78.Bart De ClercqWanty-Gobert13:38
79.Floris De TierTeam Jumbo-Visma13:51
80.Sebastian HenaoTeam Sky14:07
81.François BidardAG2R La Mondiale14:17
82.Xandro MeurisseWanty-Gobert14:29
83.Kevin LedanoisArkéa Samsic14:31
84.Carlos VeronaMovistar Team14:35
85.Dion SmithMitchelton-Scott14:47
86.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep15:02
87.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias15:07
88.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits15:24
89.Andrea GarosioBahrain-Merida15:39
90.Maurits LammertinkRoompot-Charles15:53
91.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma16:54
92.Ben O'ConnorDimension Data17:47
93.Niklas EgTrek-Segafredo18:01
94.José Fernandes NevesBurgos-BH18:29
95.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma18:44
96.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe19:17
97.Edward RavasiUAE Team Emirates19:23
98.Simon GeschkeCCC Team19:50
99.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma19:53
100.Pieter WeeningRoompot-Charles20:26
101.Valerio AgnoliBahrain-Merida20:28
102.Marco MinnaardWanty-Gobert20:32
103.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias20:39
104.Michael MatthewsTeam Sunweb20:56
105.Amael MoinardArkéa Samsic21:01
106.Nathan BrownEF Education First21:53
107.Maxime MonfortLotto Soudal
108.Rory SutherlandUAE Team Emirates22:46
109.Daryl ImpeyMitchelton-Scott23:17
110.Nick van der LijkeRoompot-Charles23:33
111.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ24:41
112.Florian VachonArkéa Samsic25:09
113.Mathias De WitteRoompot-Charles27:26
114.Ryan GibbonsDimension Data
115.Diego Rubio HernandezBurgos-BH27:48
116.Grega BoleBahrain-Merida27:51
117.Jan BakelantsTeam Sunweb28:06
118.Antonio NibaliBahrain-Merida29:47
119.Christian KneesTeam Sky30:04
120.Lennard KämnaTeam Sunweb30:08
121.Oscar RiesebeekRoompot-Charles30:31
122.Anthony DelaplaceArkéa Samsic30:50
123.Josef CernyCCC Team31:18
124.Kilian FrankinyGroupama-FDJ32:47
125.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA32:53
126.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
127.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data34:07
128.Angel Madrazo RuizBurgos-BH34:36
129.Imanol ErvitiMovistar Team35:14
130.Sander ArmeeLotto Soudal35:39
131.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
132.Michael GoglTrek-Segafredo35:45
133.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias
134.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team36:19
135.Michael StorerTeam Sunweb36:47
136.Michael AlbasiniMitchelton-Scott37:59
137.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA38:06
138.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias38:12
139.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data39:29
140.Alexis GougeardAG2R La Mondiale39:34
141.André GreipelArkéa Samsic39:43
142.Harm VanhouckeLotto Soudal41:27
143.Remy MertzLotto Soudal41:30
144.Chris FroomeTeam Sky41:36
145.Danilo WyssDimension Data42:30
146.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates43:53
147.Petr VakocDeceuninck-QuickStep44:11
148.Andrey AmadorMovistar Team45:12
149.Phil BauhausBahrain-Merida46:24
150.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH48:34
151.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA50:31
152.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ50:37
153.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep51:12
154.Rui OliveiraUAE Team Emirates51:51
155.Will ClarkeTrek-Segafredo52:18
156.Gonzalo Serrano RodriguezCaja Rural-Seguros RGA53:55
157.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep54:35
158.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
159.James MitriBurgos-BH55:44
160.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe56:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: