Settimana Coppi e Bartali 2019: etap 1b. Mitchelton-Scott najszybszy

Zespół Mitchelton-Scott triumfował w wyścigu jazdy drużynowej, drugiej odsłonie pierwszego dnia zmagań w ramach Settimana Coppi e Bartali.

Liderem został Robert Stannard (Mitchelton-Scott).

Trasa jazdy drużynowej tradycyjnie prowadziła z portu nad Morzem Adriatyckim do centrum Gatteo i była zasadniczo płaska, na początku i w końcówce zmuszając kolarzy do wysiłku na bardziej technicznym odcinku.

Kolarze CCC Development Team zajęli 14. miejsce. Polska ekipa wystartowała bez Piotra Pękali, który na przedpołudniowym etapie złamał prawy obojczyk.

Ten początek rzeczywiście był dość kręty. Na 3 km, na rondzie, upadek zaliczył Szymon Tracz i to zabrało nam kilka sekund. To była nasza pierwsza jazda drużynowa na czas w takim składzie. Na wynik składa się cała masa detali. Niezbędne jest też doświadczenie, a je niektórzy zawodnicy dopiero zaczynają zdobywać

– relacjonował Patryk Stosz.

Wyniki etapu 1b Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2019 (2.1), Gatteo a mare - Gatteo (13,3 km; jazda drużynowa na czas):

Poz.GrupaCzas
1.Mitchelton-Scott14:17
2.Team Sky00:10
3.Gazprom-Rusvelo00:21
4.Hagens Berman Axeon00:24
5.Androni Giocattoli00:26
6.Movistar Team00:27
7.Neris Sottoli-Selle Italia-KTM00:29
8.EF Education First00:31
9.Wallonie Bruxelles00:35
10.Italy00:39
11.Riwal Readynez Cycling Team00:40
12.Nippo-Vini Fantini-Faizane'00:42
13Team Arkea-Samsic00:43
14.CCC Development Team00:49
15.Team Colpack00:51
16.Caja Rural-Serguros RGA00:54
17.Coldeportes Bicicletas Strongman00:56
18.Dimension Data for Qhubeka Contintal01:00
19.Bardiani CSF01:01
20.Israel Cycling Academy01:05
21.Sangemini-Trevigiani-MG.K. Vis01:12
22.Biesse Carrera01:19
23.Amore&Vita-Prodir01:20
24.Giotti Victoria01:29
25.Beltram TSA Hoppla' Petroli Firenze01:40

Klasyfikacja generalna po etapie 1b

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Robert StannardMitchelton-Scott2:31:44
2.Damien HowsonMitchelton-Scott
3.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
4.Nicholas SchultzMitchelton-Scott
5.Cameron MeyerMitchelton-Scott
6.Diego RosaTeam Sky2:31:54
7.David de la CruzTeam Sky
8.Dylan van BaarleTeam Sky
9.Kenny ElissondeTeam Sky
10.Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo2:32:05
11.Vladislav KulikovGazprom–Rusvelo
12.Alexander EvtushenkoGazprom–Rusvelo
13.Aleksandr VlasovGazprom–Rusvelo
14.Anton VorobyevGazprom–Rusvelo
15.Ian GarrisonHagens Berman Axeon2:32:08
16.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
17.Jonathan BrownHagens Berman Axeon
18.João AlmeidaHagens Berman Axeon
19.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec2:32:10
20.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec
21.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec
22.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
23.Artem NychGazprom–Rusvelo
24.Winner AnaconaMovistar Team2:32:11
25.Mikel LandaMovistar Team
26.Antonio PedreroMovistar Team
27.Ruben FernandezMovistar Team
28.Eduardo SepulvedaMovistar Team
29.Carlos BetancurMovistar Team
30.Emils LiepinsWallonie Bruxelles2:32:13
31.Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
32.Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
33.Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
34.Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
35.Lawson CraddockEF Education First2:32:15
36.Sean BennettEF Education First
37.Alex HowesEF Education First
38.James WhelanEF Education First
39.Eliot LietaerWallonie Bruxelles2:32:19
40.Kevyn IstaWallonie Bruxelles
41.Ludovic RobeetWallonie Bruxelles
42.Dimitri PeyskensWallonie Bruxelles
43.Julien MortierWallonie Bruxelles
44.Davide PlebaniItaly2:32:23
45.Alessandro FedeliItaly
46.Mauro FinettoItaly
47.Stefano OldaniItaly
48.Michał GołaśTeam Sky2:32:24
49.Rasmus Christian QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
50.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team
51.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
52.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
53.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
54.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon2:32:25
55.Nicola BagioliNippo-Vini Fantini-Faizane2:32:26
56.Alejandro Osorio CarvajalNippo-Vini Fantini-Faizane
57.Ivan SantaromitaNippo-Vini Fantini-Faizane
58.Marco CanolaNippo-Vini Fantini-Faizane
59.Clément RussoArkéa Samsic2:32:27
60.Elie GesbertArkéa Samsic
61.Jérémy MaisonArkéa Samsic
62.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec2:32:28
63.Liam BertazzoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM2:32:32
64.Patryk StoszCCC Development Team2:32:33
65.Kamil MałeckiCCC Development Team
66.Attila ValterCCC Development Team
67.Piotr BrożynaCCC Development Team
68.Joan Bou CompanyNippo-Vini Fantini-Faizane2:32:35
69.Alessandro CoviTeam Colpack
70.Jalel DurantiTeam Colpack
71.Filippo RocchettiTeam Colpack
72.Brent BookwalterMitchelton-Scott2:32:38
73.Jonathan Lastra MartinezCaja Rural-Seguros RGA
74.Julen Amezqueta MorenoCaja Rural-Seguros RGA
75.Jon Aberasturi IzagaCaja Rural-Seguros RGA
76.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
77.Johnatan Cañaveral VargasColdeportes Bicicletas Strongman2:32:40
78.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColdeportes Bicicletas Strongman
79.Victor Alejandro Ocampo GiraldoColdeportes Bicicletas Strongman
80.Diego Fernando Cano MalaverColdeportes Bicicletas Strongman
81.William David Muñoz PerezColdeportes Bicicletas Strongman
82.Brayan Hernandez GomezColdeportes Bicicletas Strongman
83.Eduardo Estrada CelisColdeportes Bicicletas Strongman
84.Sam BewleyMitchelton-Scott2:32:42
85.Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM2:32:43
86.Alexander KonychevDimension Data Continental2:32:44
87.Natnael Tesfazion OcbitDimension Data Continental
88.Samuele BattistellaDimension Data Continental
89.El Mehdi ChokriDimension Data Continental
90.Francesco RomanoBardiani CSF2:32:45
91.Daniel SaviniBardiani CSF
92.Luca CoviliBardiani CSF
93.Giovanni CarboniBardiani CSF
94.Lorenzo RotaBardiani CSF
95.Jacopo MoscaItaly2:32:46
96.Ben HermansIsrael Cycling Academy2:32:49
97.Guy NivIsrael Cycling Academy
98.Awet AndemeskelIsrael Cycling Academy
99.Ruben PlazaIsrael Cycling Academy
100.André Rodrigues CarvalhoHagens Berman Axeon2:32:51
101.Karel VacekHagens Berman Axeon
102.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec2:32:53
103.Vincenzo AlbaneseBardiani CSF
104.Paolo TotòSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis2:32:56
105.Filippo ZanaSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
106.Dario PuccioniSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
107.Niccolo' SalviettiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
108.Gianni PugiSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis
109.Michał PalutaCCC Development Team2:32:57
110.Mauricio MoreiraCaja Rural-Seguros RGA2:33:01
111.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane2:33:02
112.Simone RavanelliBiesse Carrera2:33:03
113.Matteo BelliaBiesse Carrera
114.Michel PiccotBiesse Carrera
115.Daniele BennatiMovistar Team
116.Kenny MollyWallonie Bruxelles2:33:04
117.Filippo ConcaBiesse Carrera
118.Marco BernardinettiAmore & Vita-Prodir
119.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
120.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
121.Pierpaolo FicaraAmore & Vita-Prodir
122.Danilo CelanoAmore & Vita-Prodir
123.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec2:33:05
124.Jon Irisarri RiconCaja Rural-Seguros RGA2:33:09
125.Enrico BarbinBardiani CSF2:33:10
126.Emanuele OnestiGiotti Victoria2:33:13
127.Carlo Alberto GiordaniItaly2:33:21
128.Sebastian Alexander Castaño MuñozBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze2:33:24
129.Filippo BaronciniBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
130.Thomas PesentiBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
131.Javier Ignacio Montoya MontoyaBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
132.Matti BreschelEF Education First2:33:27
133.Lachlan MortonEF Education First
134.Samuel MugishaDimension Data Continental2:33:39
135.Leonardo BonifazioSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis2:33:44
136.Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM2:33:47
137.Edward DunbarTeam Sky2:33:53
138.Matteo SobreroDimension Data Continental2:33:55
139.Filippo ZaccantiNippo-Vini Fantini-Faizane2:34:01
140.Aleksei RybalkinGazprom–Rusvelo2:34:05
141.Szymon TraczCCC Development Team2:34:07
142.Giulio MasottoTeam Colpack2:34:10
143.Andrea ToniattiTeam Colpack2:34:12
144.Riccardo StacchiottiGiotti Victoria2:34:13
145.Davide BottaTeam Colpack2:34:14
146.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy2:34:15
147.Alberto AmiciBiesse Carrera2:34:38
148.Antonio Di SanteSangemini-Trevigiani-Mg.K Vis2:34:40
149.Emil DimaGiotti Victoria2:34:48
150.Federico ZurloGiotti Victoria
151.Romain Le RouxArkéa Samsic2:34:59
152.Wilson Estiben Pena MolanoBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
153.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA2:35:01
154.Simone SterbiniGiotti Victoria2:35:07
155.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy2:35:20
156.Richard HolecTeam Colpack2:36:09
157.Robert Thomas WagnerArkéa Samsic2:36:23
158.Giovanni PedrettiBiesse Carrera2:36:30
159.Lorenzo DelcóBiesse Carrera
160.Marino KobayashiGiotti Victoria2:36:36
161.Matteo FurlanBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze2:36:48
162.Mathias Norsgaard JørgensenRiwal Readynez Cycling Team2:38:37
163.Federico Nicolas VivasAmore & Vita-Prodir2:39:17
164.Daniel CristaGiotti Victoria2:39:26
165.Kaspars SergisAmore & Vita-Prodir2:39:39
166.Davide FerrariBeltramitsa Hoppla' Petroli Firenze2:39:42
167.Million Beza EjguDimension Data Continental2:41:00
168.Thibault GuernalecArkéa Samsic2:41:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: