Settimana Coppi e Bartali 2019. CCC Development na Attilę Valtera

Węgier Attila Valter będzie liderem kontynentalnego zespołu CCC Development na wyścig Settimana Coppi e Bartali (2.1).

Pięciodniowy wyścig (27-31 marca) na szosach włoskiego regionu Emilia-Romania to jedna z wiosennych etapówek uczęszczanych zarówno przez ekipy WordTouru jak i zespoły kontynentalne i pro-kontynentalne.

Polski zespół CCC Sprandi Polkowice w poprzednich sezonach udanie startował w tych zmaganiach. Z tego względu zaproszenie dla legitymującej się kontynentalną licencją ekipy młodzieżowej nie jest zaskoczeniem.

Podopieczni Tomasza Brożyny wystąpią w składzie: Attila Valter, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Szymon Tracz, Michał Paluta oraz Piotr Pękala.

Liderem zespołu będzie 20-letni Valter, który w tym sezonie zapisał już trzecie miejsce w Tour of Antalya (2.2) i 2. w Istrian Spring Trophy (2.2).

Po wyścigach, które jechałem w Chorwacji, mam za sobą kilka dni lżejszych treningów. Zdążyłem naładować baterie i czuję się gotowy na najważniejszy wyścig w tej części sezonu. Tu, we Włoszech, zapowiada się ciekawy i wymagający wyścig. Jeszcze nigdy nie jechałem czasówki drużynowej, wierzę w swoje szczęście debiutanta oraz siłę naszej drużyny. Ten skład już niejednokrotnie w tym sezonie pokazał, że potrafi walczyć

 powiedział przed startem młody Węgier.

Dla kolarzy CCC Development włoskie ściganie będzie sporym wyzwaniem na liście startowej, obok bardzo ambitnie podchodzących do startu ekip włoskich, widnieją kolarze ekip Movistar, Sky, Mitchelton-Scott czy EF Education First.

Wyścig Settimana Coppi e Bartali, rozgrywany po raz 34. ku pamięci włoskich mistrzów Fausto Coppiego i Gino Bartalego, rozpoczyna się dzisiaj dwoma odcinkami. Rano peleton pokona 98-kilometrowy, niemal płaski etap, a po południu rywalizacja toczyła się będzie w formacie jazdy drużynowej na czas. Kolejne cztery etapy to jedna okazja dla sprinterów i trzy wymagające, pagórkowate przeprawy prowadzące wgłąb Półwyspu Apenińskiego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: