Giro d'Italia 2021 z Sycylii

Giro d'Italia w roku 2021 rozpocznie się na Sycylii, potwierdzili organizatorzy włoskiego Grand Touru.

RCS Sport, firma organizująca największe włoskie imprezy kolarskie, podpisała trzyletnią umowę z lokalnymi władzami największej wyspy na Morzu Śródziemnym. Na jej mocy na drogach Sycylii wyznaczone mają zostać etapy przyszłorocznej edycji Giro, a jedno z miast rejonu w 2021 roku pełniło będzie rolę gospodarza startu całej imprezy.

Sycylia w następnych latach wrócić ma na kolarską mapę Europy. Według włoskich mediów lokalne władze tylko na start Giro w 2021 roku wyłożyć mają ponad 6 milionów euro, a w najbliższych trzech sezonach 1,2 miliona euro pochłonie organizacja wskrzeszanego po 42 latach niebytu wyścigu Giro di Sicilia.

W przeszłości Sycylia wielokrotnie gościła start Giro d'Italia. Po raz pierwszy włoski Grand Tour rozpoczął się na śródziemnomorskiej wyspie w 1930 roku, w Mesynie, a w następnych dekadach Grande Partenza organizowana była trzykrotnie w Palermo (1949, 1986 i 2008), w Katanii (1976), w Taorminie (1989) i w Agrigento (1999).

Giro w tym roku startuje w Bolonii, natomiast zagadką nadal pozostaje gospodarz startu w roku 2020. Plotki mówią o Marsylii, acz RCS Sport nie wykonał żadnego ruchu dementującego lub potwierdzającego tę informację.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: