Giro di Sicilia 2019 z finiszem na Etnie

Cztery etapy, w tym górski finisz na Etnie. Giro di Sicilia (3-6 kwietnia) powraca do kalendarza kolarskich wyścigów pod skrzydłami RCS Sport.

Wyścig na Sycylii rozgrywany był w przeszłości tylko 23 razy, w tym 20-krotnie jako wyścig etapowy. Pierwsza edycja odbyła się w 1907 roku, dwa lata przed startem pierwszego Giro d'Italia. Po raz ostatni kolarze na trasach największej wyspy Morza Śródziemnego rywalizowali w 1977 roku, a triumfował wtedy Giuseppe Saronni.

mapka Giro di Sicilia 2019

Reaktywowana etapówka po Sycylii rozpocznie się w Katanii. Prawie całkowicie płaski odcinek do Milazzo rozpocznie się 3 kwietnia. Drugi etap, który liczy aż 236 kilometrów i zaprowadzi do Palermo, również wydaje się pod sprinterów.

W trzecim dniu przed metą w Ragusa, wyrośnie Serra di Burgio, a po zjeździe pozostanie krótka wspinaczka z nachyleniem do 12%.

Czwarty i ostatni etap, o długości zaledwie 119 kilometrów, zakończy niemal 20-kilometrowy podjazd na Etnę.

Obsada tegorocznego wyścigu nie będzie dobra. Wystartuje 18 zespołów, w tym UAE Tea Emirates, jako jedyny reprezentant pierwszej dywizji.

Trasa Giro di Sicilia 2019

Etap 1: Catania – Milazzo (165 km)

Etap 2: Capo d'Orlando – Palermo (236 km)

Etap 3: Caltanissetta – Ragusa (188 km)

Etap 4: Giardini Naxos – Etna (119 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: