Michael Matthews (Team Sunweb), po finiszu z peletonu, był najlepszy na drugim etapie Volta a Catalunya.
Australijczyk wyprzedził mistrza świata Alejandro Valverde (Movistar) i Daryla Impey’a (Mitchelton-Scott).
Rafał Majka (Bora – hansgrohe) zajął 30. miejsce.
Liderem wyścigu pozostał Belg Thomas De Gendt (Lotto Soudal).
Tylko nieznacznie pagórkowaty odcinek (166 km) skłonił do podjęcia ucieczki trójkę Josef Černý (CCC Team), Jonas Gwisly (Astana) i Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert).
Śmiałkowie błyskawicznie odskoczyli na 5 minut, później powiększyli swój zapas do 7 minut, ale znajdowali się pod pełną kontrolą peletonu. Ten zlikwidował akcję na Alt de Romanya (4,9 km; 5,4%), który znajdował się 26 kilometrów przed metą. Daleko z tyłu jechał Chris Froome (Team Sky). Brytyjczyk po kraksie spokojnie zmierzał do mety, w towarzystwie Alana Banaszka (Caja Rural) i kilku innych kolarzy.
Końcówka etapu nie była najłatwiejsza, z kilkoma krótkimi wspinaczkami, w tym na kreskę. Na finiszu pierwszy przyspieszył Impey, jednak znacznie lepszym timingiem wykazał się Matthews.
"Quasi con un filo di gas" 🚴♂️💨
Michael #Matthews batte tutti in volata, anche il campione del mondo #Valverde e vince la 2a tappa del Catalunya! 💪🇪🇸#EurosportCICLISMO | https://t.co/yeuDfRYfGo pic.twitter.com/TLfQ9seg6x
— Eurosport IT (@Eurosport_IT) March 26, 2019
Wyniki 2. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Mataró - Sant Feliu de Guixols (166 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Matthews | Team Sunweb | 4:09:34 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
3. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
4. | Maximilian Schachmann | Bora-Hansgrohe | |
5. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | |
6. | James Knox | Deceuninck-QuickStep | |
7. | Patrick Bevin | CCC Team | |
8. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
9. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | |
10. | Daniel Martin | UAE Team Emirates | |
11. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
12. | Egan Bernal | Team Sky | |
13. | Warren Barguil | Arkéa Samsic | |
14. | Michael Woods | EF Education First | |
15. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
16. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | |
17. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
18. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
19. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
20. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
21. | Garikoitz Bravo Oiarbide | Euskadi Basque Country-Murias | |
22. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
23. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
24. | Enric Mas | Deceuninck-QuickStep | |
25. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | |
26. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | |
27. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
28. | Tejay Van Garderen | EF Education First | |
29. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
30. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
31. | Kevin Ledanois | Arkéa Samsic | |
32. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
33. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
34. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | |
35. | Marc Soler | Movistar Team | |
36. | Oscar Rodriguez Garaicoechea | Euskadi Basque Country-Murias | |
37. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | |
38. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
39. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
40. | Thomas De Gendt | Lotto Soudal | |
41. | Laurens ten Dam | CCC Team | |
42. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
43. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
44. | Luis Angel Mate Mardones | Cofidis, Solutions Credits | |
45. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
46. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
47. | Gregor Mühlberger | Bora-Hansgrohe | |
48. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
49. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
50. | Hugh John Carthy | EF Education First | |
51. | Nathan Brown | EF Education First | |
52. | Jesus Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
53. | Tanel Kangert | EF Education First | |
54. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
55. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
56. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
57. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
58. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert | |
59. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 00:12 |
60. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
61. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
62. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
63. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
64. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
65. | Thomas Degand | Wanty-Gobert | |
66. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | 00:16 |
67. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
68. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
69. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
70. | Mikel Iturria Segurola | Euskadi Basque Country-Murias | |
71. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
72. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
73. | Diego Rubio Hernandez | Burgos-BH | |
74. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
75. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | |
76. | Cristian Rodriguez Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
77. | Brice Feillu | Arkéa Samsic | |
78. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
79. | Daniel Navarro Garcia | Katusha-Alpecin | 00:26 |
80. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 00:29 |
81. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | |
82. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
83. | Huub Duijn | Roompot-Charles | |
84. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Credits | |
85. | Dries Devenyns | Deceuninck-QuickStep | |
86. | Amael Moinard | Arkéa Samsic | |
87. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
88. | Anthony Delaplace | Arkéa Samsic | 00:34 |
89. | Jan Bakelants | Team Sunweb | 00:40 |
90. | Ivan Sosa | Team Sky | |
91. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | 00:51 |
92. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
93. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
94. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 01:20 |
95. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 01:27 |
96. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
97. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
98. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
99. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
100. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
101. | Lennard Kämna | Team Sunweb | |
102. | Simon Geschke | CCC Team | |
103. | Jonnathan Narvaez | Team Sky | 01:31 |
104. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 02:21 |
105. | Christian Knees | Team Sky | 02:38 |
106. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
107. | Carlos Verona | Movistar Team | 02:55 |
108. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | 02:56 |
109. | José Fernandes Neves | Burgos-BH | 03:01 |
110. | Sebastian Henao | Team Sky | |
111. | Floris De Tier | Team Jumbo-Visma | 03:08 |
112. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
113. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | |
114. | Josef Cerny | CCC Team | 03:49 |
115. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 05:00 |
116. | Jacques Willem Janse Van Rensburg | Dimension Data | 05:21 |
117. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
118. | Angel Madrazo Ruiz | Burgos-BH | |
119. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
120. | Eros Capecchi | Deceuninck-QuickStep | |
121. | Jonathan Caicedo | EF Education First | |
122. | Florian Vachon | Arkéa Samsic | |
123. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
124. | Nelson Soto Martinez | Caja Rural-Seguros RGA | |
125. | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country-Murias | |
126. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | |
127. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
128. | Alvaro Cuadros Morata | Caja Rural-Seguros RGA | |
129. | Mikel Bizkarra Etxegibel | Euskadi Basque Country-Murias | |
130. | Sander Armee | Lotto Soudal | 08:13 |
131. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
132. | Christopher Hamilton | Team Sunweb | |
133. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
134. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
135. | Thomas Leezer | Team Jumbo-Visma | |
136. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | |
137. | Benoit Vaugrenard | Groupama-FDJ | |
138. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
139. | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural-Seguros RGA | |
140. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
141. | Petr Vakoc | Deceuninck-QuickStep | |
142. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
143. | Mikel Aristi Gardoki | Euskadi Basque Country-Murias | |
144. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | 08:54 |
145. | Fabio Sabatini | Deceuninck-QuickStep | |
146. | Gonzalo Serrano Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
147. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | |
148. | Jonas Gregaard Wilsly | Astana Pro Team | |
149. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Credits | |
150. | Will Clarke | Trek-Segafredo | |
151. | Michael Storer | Team Sunweb | |
152. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
153. | Nathan Haas | Katusha-Alpecin | |
154. | Andrey Amador | Movistar Team | |
155. | James Mitri | Burgos-BH | 12:03 |
156. | Alvaro Hodeg | Deceuninck-QuickStep | 12:11 |
157. | André Greipel | Arkéa Samsic | |
158. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
159. | Oscar Cabedo Carda | Burgos-BH | |
160. | Remy Mertz | Lotto Soudal | 14:04 |
161. | Chris Froome | Team Sky | |
162. | Sergio Samitier Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
163. | Ben O'Connor | Dimension Data | |
164. | Andreas Schillinger | Bora-Hansgrohe | |
165. | Alan Banaszek | Caja Rural-Seguros RGA | |
166. | Joseph Rosskopf | CCC Team | |
167. | Rob Power | Team Sunweb | |
DNF. | Erik Baska | Bora-Hansgrohe | |
DNF. | Gino Mäder | Dimension Data | |
DNF. | Jose Herrada | Cofidis, Solutions Credits |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Thomas De Gendt | Lotto Soudal | 8:23:50 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:47 |
3. | Michael Matthews | Team Sunweb | 02:48 |
4. | Maximilian Schachmann | Bora-Hansgrohe | |
5. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 02:54 |
6. | Nairo Quintana | Movistar Team | 02:56 |
7. | Egan Bernal | Team Sky | 02:57 |
8. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | |
9. | Luis Angel Mate Mardones | Cofidis, Solutions Credits | |
10. | Patrick Bevin | CCC Team | 02:58 |
11. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | |
12. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | |
13. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
14. | Michael Woods | EF Education First | |
15. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
16. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
17. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
18. | Daniel Martin | UAE Team Emirates | |
19. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
20. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | |
21. | Enric Mas | Deceuninck-QuickStep | |
22. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
23. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | |
24. | Tejay Van Garderen | EF Education First | |
25. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
26. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
27. | Nathan Brown | EF Education First | |
28. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | |
29. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
30. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert | |
31. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
32. | James Knox | Deceuninck-QuickStep | |
33. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
34. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
35. | Marc Soler | Movistar Team | |
36. | Hugh John Carthy | EF Education First | |
37. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
38. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | |
39. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
40. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
41. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
42. | Garikoitz Bravo Oiarbide | Euskadi Basque Country-Murias | |
43. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
44. | Warren Barguil | Arkéa Samsic | |
45. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
46. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
47. | Oscar Rodriguez Garaicoechea | Euskadi Basque Country-Murias | |
48. | Laurens ten Dam | CCC Team | |
49. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
50. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
51. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
52. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
53. | Kevin Ledanois | Arkéa Samsic | |
54. | Tanel Kangert | EF Education First | |
55. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
56. | Gregor Mühlberger | Bora-Hansgrohe | |
57. | Jesus Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
58. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
59. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 03:10 |
60. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
61. | Thomas Degand | Wanty-Gobert | |
62. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
63. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
64. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
65. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | 03:14 |
66. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
67. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
68. | Diego Rubio Hernandez | Burgos-BH | |
69. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
70. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
71. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
72. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
73. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
74. | Cristian Rodriguez Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
75. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
76. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 03:23 |
77. | Daniel Navarro Garcia | Katusha-Alpecin | 03:24 |
78. | Dries Devenyns | Deceuninck-QuickStep | 03:27 |
79. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
80. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Credits | |
81. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | |
82. | Ivan Sosa | Team Sky | 03:38 |
83. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
84. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | 03:49 |
85. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
86. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
87. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 04:18 |
88. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 04:25 |
89. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
90. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
91. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
92. | Jonnathan Narvaez | Team Sky | 04:29 |
93. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 05:19 |
94. | Christian Knees | Team Sky | 05:36 |
95. | Carlos Verona | Movistar Team | 05:53 |
96. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | 05:54 |
97. | Sebastian Henao | Team Sky | 05:59 |
98. | José Fernandes Neves | Burgos-BH | |
99. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | 06:06 |
100. | Floris De Tier | Team Jumbo-Visma | |
101. | Brice Feillu | Arkéa Samsic | 06:31 |
102. | Josef Cerny | CCC Team | 06:44 |
103. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 07:58 |
104. | Nelson Soto Martinez | Caja Rural-Seguros RGA | 08:19 |
105. | Eros Capecchi | Deceuninck-QuickStep | |
106. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
107. | Florian Vachon | Arkéa Samsic | |
108. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
109. | Jacques Willem Janse Van Rensburg | Dimension Data | |
110. | Jonathan Caicedo | EF Education First | |
111. | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country-Murias | |
112. | Mikel Bizkarra Etxegibel | Euskadi Basque Country-Murias | |
113. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 08:33 |
114. | Huub Duijn | Roompot-Charles | 10:08 |
115. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 10:16 |
116. | Simon Geschke | CCC Team | 11:08 |
117. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | 11:11 |
118. | Mikel Aristi Gardoki | Euskadi Basque Country-Murias | |
119. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
120. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | |
121. | Thomas Leezer | Team Jumbo-Visma | |
122. | Christopher Hamilton | Team Sunweb | |
123. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
124. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
125. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | 11:50 |
126. | Jonas Gregaard Wilsly | Astana Pro Team | 11:51 |
127. | Mikel Iturria Segurola | Euskadi Basque Country-Murias | 12:06 |
128. | Amael Moinard | Arkéa Samsic | 12:19 |
129. | Anthony Delaplace | Arkéa Samsic | 12:24 |
130. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 12:49 |
131. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 12:55 |
132. | André Greipel | Arkéa Samsic | 15:09 |
133. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 16:53 |
134. | Ben O'Connor | Dimension Data | 17:02 |
135. | Remy Mertz | Lotto Soudal | |
136. | Chris Froome | Team Sky | |
137. | Alvaro Cuadros Morata | Caja Rural-Seguros RGA | 17:11 |
138. | Danilo Wyss | Dimension Data | 18:02 |
139. | Lennard Kämna | Team Sunweb | |
140. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 18:19 |
141. | Imanol Erviti | Movistar Team | 19:11 |
142. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 19:25 |
143. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Credits | 20:44 |
144. | Michael Storer | Team Sunweb | |
145. | Andrey Amador | Movistar Team | |
146. | Angel Madrazo Ruiz | Burgos-BH | 21:56 |
147. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
148. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
149. | Oscar Cabedo Carda | Burgos-BH | 24:01 |
150. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 24:48 |
151. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 25:29 |
152. | Nathan Haas | Katusha-Alpecin | |
153. | Sergio Samitier Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 25:54 |
154. | Joseph Rosskopf | CCC Team | |
155. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 26:03 |
156. | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural-Seguros RGA | |
157. | Benoit Vaugrenard | Groupama-FDJ | |
158. | Petr Vakoc | Deceuninck-QuickStep | |
159. | Fabio Sabatini | Deceuninck-QuickStep | 26:44 |
160. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | |
161. | Gonzalo Serrano Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 28:07 |
162. | Alvaro Hodeg | Deceuninck-QuickStep | 30:01 |
163. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
164. | James Mitri | Burgos-BH | 31:16 |
165. | Andreas Schillinger | Bora-Hansgrohe | 31:54 |
166. | Rob Power | Team Sunweb | |
167. | Alan Banaszek | Caja Rural-Seguros RGA | 33:17 |