Volta a Catalunya 2019: etap 2. Michael Matthews wykorzystał szansę

Michael Matthews

Michael Matthews (Team Sunweb), po finiszu z peletonu, był najlepszy na drugim etapie Volta a Catalunya.

Australijczyk wyprzedził mistrza świata Alejandro Valverde (Movistar) i Daryla Impey’a (Mitchelton-Scott).

Rafał Majka (Bora - hansgrohe) zajął 30. miejsce.

Liderem wyścigu pozostał Belg Thomas De Gendt (Lotto Soudal).

Tylko nieznacznie pagórkowaty odcinek (166 km) skłonił do podjęcia ucieczki trójkę Josef Černý (CCC Team), Jonas Gwisly (Astana) i Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert).

Śmiałkowie błyskawicznie odskoczyli na 5 minut, później powiększyli swój zapas do 7 minut, ale znajdowali się pod pełną kontrolą peletonu. Ten zlikwidował akcję na Alt de Romanya (4,9 km; 5,4%), który znajdował się 26 kilometrów przed metą. Daleko z tyłu jechał Chris Froome (Team Sky). Brytyjczyk po kraksie spokojnie zmierzał do mety, w towarzystwie Alana Banaszka (Caja Rural) i kilku innych kolarzy.

Końcówka etapu nie była najłatwiejsza, z kilkoma krótkimi wspinaczkami, w tym na kreskę. Na finiszu pierwszy przyspieszył Impey, jednak znacznie lepszym timingiem wykazał się Matthews.

Wyniki 2. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Mataró - Sant Feliu de Guixols (166 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Michael MatthewsTeam Sunweb4:09:34
2.Alejandro ValverdeMovistar Team
3.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
4.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe
5.Odd Christian EikingWanty-Gobert
6.James KnoxDeceuninck-QuickStep
7.Patrick BevinCCC Team
8.Enrico GasparottoDimension Data
9.Davide FormoloBora-Hansgrohe
10.Daniel MartinUAE Team Emirates
11.Thibaut PinotGroupama-FDJ
12.Egan BernalTeam Sky
13.Warren BarguilArkéa Samsic
14.Michael WoodsEF Education First
15.Wilco KeldermanTeam Sunweb
16.Bjorg LambrechtLotto Soudal
17.Merhawi KudusAstana Pro Team
18.Simon YatesMitchelton-Scott
19.Romain BardetAG2R La Mondiale
20.Damiano CarusoBahrain-Merida
21.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias
22.Nick van der LijkeRoompot-Charles
23.Adam YatesMitchelton-Scott
24.Enric MasDeceuninck-QuickStep
25.Guillaume MartinWanty-Gobert
26.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
27.Pello BilbaoAstana Pro Team
28.Tejay Van GarderenEF Education First
29.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
30.Rafał MajkaBora-Hansgrohe
31.Kevin LedanoisArkéa Samsic
32.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
33.Nairo QuintanaMovistar Team
34.Mathias De WitteRoompot-Charles
35.Marc SolerMovistar Team
36.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias
37.Fabien DoubeyWanty-Gobert
38.Simone PetilliUAE Team Emirates
39.Richard CarapazMovistar Team
40.Thomas De GendtLotto Soudal
41.Laurens ten DamCCC Team
42.Simon SpilakKatusha-Alpecin
43.Esteban ChavesMitchelton-Scott
44.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
45.Steff CrasKatusha-Alpecin
46.Ryan GibbonsDimension Data
47.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe
48.Maurits LammertinkRoompot-Charles
49.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
50.Hugh John CarthyEF Education First
51.Nathan BrownEF Education First
52.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
53.Tanel KangertEF Education First
54.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
55.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
56.Tony GallopinAG2R La Mondiale
57.Jelle VanendertLotto Soudal
58.Xandro MeurisseWanty-Gobert
59.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:12
60.Giulio CicconeTrek-Segafredo
61.Pavel SivakovTeam Sky
62.Richie PorteTrek-Segafredo
63.Ben GastauerAG2R La Mondiale
64.Ricardo VilelaBurgos-BH
65.Thomas DegandWanty-Gobert
66.Axel DomontAG2R La Mondiale00:16
67.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
68.Joe DombrowskiEF Education First
69.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
70.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias
71.Riccardo ZoidlCCC Team
72.Dion SmithMitchelton-Scott
73.Diego Rubio HernandezBurgos-BH
74.Davide VillellaAstana Pro Team
75.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe
76.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
77.Brice FeilluArkéa Samsic
78.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
79.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin00:26
80.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ00:29
81.Bart De ClercqWanty-Gobert
82.Łukasz OwsianCCC Team
83.Huub DuijnRoompot-Charles
84.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
85.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep
86.Amael MoinardArkéa Samsic
87.Grega BoleBahrain-Merida
88.Anthony DelaplaceArkéa Samsic00:34
89.Jan BakelantsTeam Sunweb00:40
90.Ivan SosaTeam Sky
91.Sepp KussTeam Jumbo-Visma00:51
92.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
93.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
94.Peter StetinaTrek-Segafredo01:20
95.Valerio AgnoliBahrain-Merida01:27
96.Andrea GarosioBahrain-Merida
97.Danilo WyssDimension Data
98.Andrey ZeitsAstana Pro Team
99.Niklas EgTrek-Segafredo
100.François BidardAG2R La Mondiale
101.Lennard KämnaTeam Sunweb
102.Simon GeschkeCCC Team
103.Jonnathan NarvaezTeam Sky01:31
104.Maxime MonfortLotto Soudal02:21
105.Christian KneesTeam Sky02:38
106.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
107.Carlos VeronaMovistar Team02:55
108.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma02:56
109.José Fernandes NevesBurgos-BH03:01
110.Sebastian HenaoTeam Sky
111.Floris De TierTeam Jumbo-Visma03:08
112.Pieter WeeningRoompot-Charles
113.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
114.Josef CernyCCC Team03:49
115.Edward RavasiUAE Team Emirates05:00
116.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data05:21
117.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
118.Angel Madrazo RuizBurgos-BH
119.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
120.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
121.Jonathan CaicedoEF Education First
122.Florian VachonArkéa Samsic
123.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
124.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA
125.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias
126.Rory SutherlandUAE Team Emirates
127.Phil BauhausBahrain-Merida
128.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA
129.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias
130.Sander ArmeeLotto Soudal08:13
131.Michael GoglTrek-Segafredo
132.Christopher HamiltonTeam Sunweb
133.Harm VanhouckeLotto Soudal
134.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
135.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
136.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
137.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ
138.Rui OliveiraUAE Team Emirates
139.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
140.Antonio NibaliBahrain-Merida
141.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
142.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
143.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias
144.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits08:54
145.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep
146.Gonzalo Serrano RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
147.Marco MinnaardWanty-Gobert
148.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team
149.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits
150.Will ClarkeTrek-Segafredo
151.Michael StorerTeam Sunweb
152.Imanol ErvitiMovistar Team
153.Nathan HaasKatusha-Alpecin
154.Andrey AmadorMovistar Team
155.James MitriBurgos-BH12:03
156.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep12:11
157.André GreipelArkéa Samsic
158.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
159.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH
160.Remy MertzLotto Soudal14:04
161.Chris FroomeTeam Sky
162.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias
163.Ben O'ConnorDimension Data
164.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe
165.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
166.Joseph RosskopfCCC Team
167.Rob PowerTeam Sunweb
DNF.Erik BaskaBora-Hansgrohe
DNF.Gino MäderDimension Data
DNF.Jose HerradaCofidis, Solutions Credits

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Thomas De GendtLotto Soudal8:23:50
2.Alejandro ValverdeMovistar Team02:47
3.Michael MatthewsTeam Sunweb02:48
4.Maximilian SchachmannBora-Hansgrohe
5.Daryl ImpeyMitchelton-Scott02:54
6.Nairo QuintanaMovistar Team02:56
7.Egan BernalTeam Sky02:57
8.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
9.Luis Angel Mate MardonesCofidis, Solutions Credits
10.Patrick BevinCCC Team02:58
11.Bjorg LambrechtLotto Soudal
12.Odd Christian EikingWanty-Gobert
13.Nick van der LijkeRoompot-Charles
14.Michael WoodsEF Education First
15.Damiano CarusoBahrain-Merida
16.Wilco KeldermanTeam Sunweb
17.Enrico GasparottoDimension Data
18.Daniel MartinUAE Team Emirates
19.Romain BardetAG2R La Mondiale
20.Davide FormoloBora-Hansgrohe
21.Enric MasDeceuninck-QuickStep
22.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
23.Guillaume MartinWanty-Gobert
24.Tejay Van GarderenEF Education First
25.Thibaut PinotGroupama-FDJ
26.Rafał MajkaBora-Hansgrohe
27.Nathan BrownEF Education First
28.Mathias De WitteRoompot-Charles
29.Simone PetilliUAE Team Emirates
30.Xandro MeurisseWanty-Gobert
31.Pello BilbaoAstana Pro Team
32.James KnoxDeceuninck-QuickStep
33.Esteban ChavesMitchelton-Scott
34.Maurits LammertinkRoompot-Charles
35.Marc SolerMovistar Team
36.Hugh John CarthyEF Education First
37.Merhawi KudusAstana Pro Team
38.Fabien DoubeyWanty-Gobert
39.Steff CrasKatusha-Alpecin
40.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
41.Richard CarapazMovistar Team
42.Garikoitz Bravo OiarbideEuskadi Basque Country-Murias
43.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
44.Warren BarguilArkéa Samsic
45.Simon YatesMitchelton-Scott
46.Adam YatesMitchelton-Scott
47.Oscar Rodriguez GaraicoecheaEuskadi Basque Country-Murias
48.Laurens ten DamCCC Team
49.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
50.Jelle VanendertLotto Soudal
51.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
52.Tony GallopinAG2R La Mondiale
53.Kevin LedanoisArkéa Samsic
54.Tanel KangertEF Education First
55.Simon SpilakKatusha-Alpecin
56.Gregor MühlbergerBora-Hansgrohe
57.Jesus HerradaCofidis, Solutions Credits
58.Ryan GibbonsDimension Data
59.Ben GastauerAG2R La Mondiale03:10
60.Pavel SivakovTeam Sky
61.Thomas DegandWanty-Gobert
62.Giulio CicconeTrek-Segafredo
63.Richie PorteTrek-Segafredo
64.Ricardo VilelaBurgos-BH
65.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe03:14
66.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
67.Davide VillellaAstana Pro Team
68.Diego Rubio HernandezBurgos-BH
69.Joe DombrowskiEF Education First
70.Dion SmithMitchelton-Scott
71.Axel DomontAG2R La Mondiale
72.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
73.Riccardo ZoidlCCC Team
74.Cristian Rodriguez MartinCaja Rural-Seguros RGA
75.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
76.Grega BoleBahrain-Merida03:23
77.Daniel Navarro GarciaKatusha-Alpecin03:24
78.Dries DevenynsDeceuninck-QuickStep03:27
79.Łukasz OwsianCCC Team
80.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Credits
81.Bart De ClercqWanty-Gobert
82.Ivan SosaTeam Sky03:38
83.Jan BakelantsTeam Sunweb
84.Sepp KussTeam Jumbo-Visma03:49
85.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
86.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
87.Peter StetinaTrek-Segafredo04:18
88.Andrea GarosioBahrain-Merida04:25
89.Andrey ZeitsAstana Pro Team
90.François BidardAG2R La Mondiale
91.Valerio AgnoliBahrain-Merida
92.Jonnathan NarvaezTeam Sky04:29
93.Maxime MonfortLotto Soudal05:19
94.Christian KneesTeam Sky05:36
95.Carlos VeronaMovistar Team05:53
96.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma05:54
97.Sebastian HenaoTeam Sky05:59
98.José Fernandes NevesBurgos-BH
99.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma06:06
100.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
101.Brice FeilluArkéa Samsic06:31
102.Josef CernyCCC Team06:44
103.Edward RavasiUAE Team Emirates07:58
104.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA08:19
105.Eros CapecchiDeceuninck-QuickStep
106.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
107.Florian VachonArkéa Samsic
108.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
109.Jacques Willem Janse Van RensburgDimension Data
110.Jonathan CaicedoEF Education First
111.Fernando Barcelo AragonEuskadi Basque Country-Murias
112.Mikel Bizkarra EtxegibelEuskadi Basque Country-Murias
113.Rory SutherlandUAE Team Emirates08:33
114.Huub DuijnRoompot-Charles10:08
115.Niklas EgTrek-Segafredo10:16
116.Simon GeschkeCCC Team11:08
117.Michael GoglTrek-Segafredo11:11
118.Mikel Aristi GardokiEuskadi Basque Country-Murias
119.Sander ArmeeLotto Soudal
120.Antwan TolhoekTeam Jumbo-Visma
121.Thomas LeezerTeam Jumbo-Visma
122.Christopher HamiltonTeam Sunweb
123.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
124.Antonio NibaliBahrain-Merida
125.Marco MinnaardWanty-Gobert11:50
126.Jonas Gregaard WilslyAstana Pro Team11:51
127.Mikel Iturria SegurolaEuskadi Basque Country-Murias12:06
128.Amael MoinardArkéa Samsic12:19
129.Anthony DelaplaceArkéa Samsic12:24
130.Pieter WeeningRoompot-Charles12:49
131.Oscar RiesebeekRoompot-Charles12:55
132.André GreipelArkéa Samsic15:09
133.Harm VanhouckeLotto Soudal16:53
134.Ben O'ConnorDimension Data17:02
135.Remy MertzLotto Soudal
136.Chris FroomeTeam Sky
137.Alvaro Cuadros MorataCaja Rural-Seguros RGA17:11
138.Danilo WyssDimension Data18:02
139.Lennard KämnaTeam Sunweb
140.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ18:19
141.Imanol ErvitiMovistar Team19:11
142.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates19:25
143.Jesper HansenCofidis, Solutions Credits20:44
144.Michael StorerTeam Sunweb
145.Andrey AmadorMovistar Team
146.Angel Madrazo RuizBurgos-BH21:56
147.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
148.Phil BauhausBahrain-Merida
149.Oscar Cabedo CardaBurgos-BH24:01
150.Alexis GougeardAG2R La Mondiale24:48
151.Will ClarkeTrek-Segafredo25:29
152.Nathan HaasKatusha-Alpecin
153.Sergio Samitier SamitierEuskadi Basque Country-Murias25:54
154.Joseph RosskopfCCC Team
155.Rui OliveiraUAE Team Emirates26:03
156.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
157.Benoit VaugrenardGroupama-FDJ
158.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
159.Fabio SabatiniDeceuninck-QuickStep26:44
160.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
161.Gonzalo Serrano RodriguezCaja Rural-Seguros RGA28:07
162.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep30:01
163.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
164.James MitriBurgos-BH31:16
165.Andreas SchillingerBora-Hansgrohe31:54
166.Rob PowerTeam Sunweb
167.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA33:17

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: