Inne

Absa Cape Epic 2019. Maja Włoszczowska na podium

Maja Włoszczowska i Ariane Lüthi (Kross Racing) zajęły trzecie miejsce w wyścigu Absa Cape Epic w Republice Południowej Afryki.

Polka i Szwajcarka najtrudniejszy wyścig etapowy MTB świata ukończyły w niedzielę. Dla Włoszczowskiej był to pierwszy start w tej prestiżowej imprezie, natomiast dla Lüthi, która wyścig wygrała w przeszłości pięciokrotnie, jeden z celów sezonu.

Zmagania kobiet wygrał duet Annika Langvad-Anna van der Breggen, które na co dzień na szosie występują w barwach Boels Dolmans.

Za nami 630 km w osiem dni we wciągającym w ziemię terenie. Do tego miałyśmy wiele przygód na trasie, ze wszystkimi usterkami musiałyśmy radzić sobie samodzielnie, ponieważ taka jest specyfika tego wyścigu. Kolejnym wyzwaniem była moja choroba. Do piątego etapu miałam w ogóle nie podchodzić, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie. Dwa kolejne etapy były dla mnie bardzo ciężkie. Wraz z Ariane do samego końca walczyłyśmy, aby uplasować się na podium. Dla naszego teamu to wielki sukces, tym bardziej że po raz pierwszy polska ekipa wzięła udział w tej rywalizacji. Teraz czas na zasłużony odpoczynek

– podsumowała swój udział w zawodach Włoszczowska.

Rywalizację panów na czele tabeli ukończyli Szwajcarzy Nino Schurter i Lars Forster (Scott-SRAM), na podium stając przed duetem Cannondale: Włochem Manuelem Fumicem i Brazylijczykiem Henriquem Avancinim oraz dwójką zespołu Trek Selle San Marco: Włochami Damiano Ferraro i Samuelem Porro.

Na 155. miejscu zmagania mężczyzn ukończyli Daniel Marciniak i Marcin Górnicki (Blachy Pruszyński-Kross), na 161. miejscu Łukasz Momot i Aleksander Greda (skleprowerowy.pl), natomiast wyścig indywidualnie zakończył Waldek Wąsowicz, który do czwartego etapu jechał w parze z reprezentantem RPA Grantem Hallem.

Absa Cape Epic to wyścig etapowy MTB, rozgrywany od 2004 roku w Republice Południowej Afryki. Na liczącą osiem etapów tegoroczną edycję składało się osiem odcinków – 630 kilometrów i 16 650 metrów przewyższenia.

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

• Wyścig MTB a system rozwalają dwie kolarki szosowe... Słabo to świadczy o poziomie kobiecego MTB.

• Pomyłka redakcjo. Annika Langvad to była mistrzyni świata XC oraz zwyciężczyni klasyfikacji generalnej pucharu świata w XC, jak również wielokrotna triumfatorka Absa Cape Epic. Dopiero w tym sezonie dołączyła do Boels Dolmans na szosie.

• tak, pisaliśmy o tym, jak i o jej sukcesach w wyścigach MTB. "na co dzień występują" odnosi się do tego roku.

Sagana problem z pracą serca | Pogacar zawalił | MVDP przedłużył kontrakt

Hirschi dołączy do Tudoru? Kaski Giro przyklepane. Kontuzja Maxima Van Gilsa. Wiadomości z poniedziałku, 18 marca.

18 marca 2024, 21:12

Volta a Catalunya 2024: etap 1. Nick Schultz z zaskoczenia

Australijczyk Nick Schultz wygrał w pierwszym dniu Volta a Catalunya i objął prowadzenie w wyścigu.

18 marca 2024, 17:06

Marcin Budziński wygrał GP Slovenian Istria | Marta Jaskulska 14. w Normandii

Wyśniony weekend Paula Lapeira. Nasi juniorzy na tarczy. Wyniki kolarskiej niedzieli, 17 marca.

17 marca 2024, 20:35

Trofeo Alfredo Binda 2024. Piorunujący finisz Elisy Balsamo

Włoszka Elisa Balsamo (Lidl-Trek) wygrała 25. wyścig Trofeo Alfredo Binda.

17 marca 2024, 15:59

Zapowiedź Volta a Catalunya 2024

W poniedziałek rozpocznie się w Volta a Catalunya (18-24 marca), jeden z najstarszych wyścigów etapowych w kalendarzu. Oto trasa, przegląd…

17 marca 2024, 13:46

Mediolan-San Remo 2024. Tadej Pogacar coraz bliżej wygranej

Z roku na rok Tadej Pogacar jest coraz bliżej zwycięstwa w Mediolan-San Remo. W tym Słoweniec zakończył pierwszy monument sezonu…

17 marca 2024, 08:35