Kategorie: InneMTB

Absa Cape Epic 2019. Maja Włoszczowska na podium

Maja Włoszczowska i Ariane Lüthi (Kross Racing) zajęły trzecie miejsce w wyścigu Absa Cape Epic w Republice Południowej Afryki.

Polka i Szwajcarka najtrudniejszy wyścig etapowy MTB świata ukończyły w niedzielę. Dla Włoszczowskiej był to pierwszy start w tej prestiżowej imprezie, natomiast dla Lüthi, która wyścig wygrała w przeszłości pięciokrotnie, jeden z celów sezonu.

Zmagania kobiet wygrał duet Annika Langvad-Anna van der Breggen, które na co dzień na szosie występują w barwach Boels Dolmans.

Za nami 630 km w osiem dni we wciągającym w ziemię terenie. Do tego miałyśmy wiele przygód na trasie, ze wszystkimi usterkami musiałyśmy radzić sobie samodzielnie, ponieważ taka jest specyfika tego wyścigu. Kolejnym wyzwaniem była moja choroba. Do piątego etapu miałam w ogóle nie podchodzić, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie. Dwa kolejne etapy były dla mnie bardzo ciężkie. Wraz z Ariane do samego końca walczyłyśmy, aby uplasować się na podium. Dla naszego teamu to wielki sukces, tym bardziej że po raz pierwszy polska ekipa wzięła udział w tej rywalizacji. Teraz czas na zasłużony odpoczynek

– podsumowała swój udział w zawodach Włoszczowska.

Rywalizację panów na czele tabeli ukończyli Szwajcarzy Nino Schurter i Lars Forster (Scott-SRAM), na podium stając przed duetem Cannondale: Włochem Manuelem Fumicem i Brazylijczykiem Henriquem Avancinim oraz dwójką zespołu Trek Selle San Marco: Włochami Damiano Ferraro i Samuelem Porro.

Na 155. miejscu zmagania mężczyzn ukończyli Daniel Marciniak i Marcin Górnicki (Blachy Pruszyński-Kross), na 161. miejscu Łukasz Momot i Aleksander Greda (skleprowerowy.pl), natomiast wyścig indywidualnie zakończył Waldek Wąsowicz, który do czwartego etapu jechał w parze z reprezentantem RPA Grantem Hallem.

Absa Cape Epic to wyścig etapowy MTB, rozgrywany od 2004 roku w Republice Południowej Afryki. Na liczącą osiem etapów tegoroczną edycję składało się osiem odcinków – 630 kilometrów i 16 650 metrów przewyższenia.

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

  • Wyścig MTB a system rozwalają dwie kolarki szosowe... Słabo to świadczy o poziomie kobiecego MTB.

  • Pomyłka redakcjo. Annika Langvad to była mistrzyni świata XC oraz zwyciężczyni klasyfikacji generalnej pucharu świata w XC, jak również wielokrotna triumfatorka Absa Cape Epic. Dopiero w tym sezonie dołączyła do Boels Dolmans na szosie.

    • tak, pisaliśmy o tym, jak i o jej sukcesach w wyścigach MTB. "na co dzień występują" odnosi się do tego roku.

Recent Posts

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10