Belg Thomas De Gendt zwyciężył po ucieczce w pierwszym dniu 99. wyścigu dookoła Katalonii.
Kolarz Lotto Soudal zameldował się w Calelli przed Maximilianem Schachmannem (Bora-hansgrohe) i Gregą Bole (Bahrain-Merida).
Otwarcie katalońskiej tygodniówki (164 km) było na papierze wymagające, gdyż na trasie leżało pięć górskich premii o łącznym przewyższeniu 3000 metrów, przy tym ostatnie 55 kilometrów to były głównie zjazdy.
Akcję po starcie zawiązali Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Angel Madrazo (Burgos-BH), Alvaro Cuadros (CajaRural-RGA), Luis Angel Maté (Cofidis) i Huub Duijn (Roompot-Charles).
Szóstka na pierwszym podjeździe, Port de Collsacreu (17 km; 4,2 km; 5,5%), wypracowała już ponad 2 minuty przewagi, natomiast przez premię pierwszej kategorii, Port de Santa Fe del Montseny (51 km; 19,9 km; 5,2%), przeprawiła się z zapasem dwukrotnie większym.
Alt El Muntanya (98 km; 4 km; 7%) i poprawka na Coll Formic (109 km; 7,7 km; 4,9%) pozostawiły na czele samotnego De Gendta. W peletonie tempo nadawali kolarze różnych drużyn, ale Belga to nie ruszało. 20 kilometrów przed metą wciąż utrzymywał 4 minuty,
Nic już nie mogło mu stanąć na drodze po czwarte zwycięstwo w historii swoich startów w katalońskiej etapówce. Drugi na mecie zameldował się Schachmann, który pod koniec wyskoczył po kilka sekund i bonifikatę.
📺 Reviu l'últim quilòmetre de la primera etapa de la #VoltaCatalunya 2019, amb victòria de @DeGendtThomas a @calellaesmes.
🇬🇧 Relive Volta 2019 Stage 1 last kilometer.#VoltaCatalunya pic.twitter.com/3zD0e6VEbE
— Volta a Catalunya (@VoltaCatalunya) March 25, 2019
Wyniki 1. etapu Volta a Catalunya 2019 (2.WT), Calella - Calella (164 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Thomas De Gendt | Lotto Soudal | 4:14:32 |
2. | Maximilian Schachmann | Bora-Hansgrohe | 02:38 |
3. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 02:42 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
5. | Mikel Aristi Gardoki | Euskadi Basque Country-Murias | |
6. | Amael Moinard | Arkéa Samsic | |
7. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
8. | Egan Bernal | Team Sky | |
9. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
10. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
11. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | |
12. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
13. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
14. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | |
15. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
16. | Nelson Soto Martinez | Caja Rural-Seguros RGA | |
17. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert | |
18. | Michael Woods | EF Education First | |
19. | Nathan Brown | EF Education First | |
20. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
21. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
22. | Enric Mas | Deceuninck-QuickStep | |
23. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
24. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | |
25. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | |
26. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | |
27. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
28. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
29. | Daniel Martin | UAE Team Emirates | |
30. | Jose Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
31. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
32. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | |
33. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | |
34. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
35. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
36. | Tejay Van Garderen | EF Education First | |
37. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
38. | Hugh John Carthy | EF Education First | |
39. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | |
40. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
41. | Dries Devenyns | Deceuninck-QuickStep | |
42. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
43. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | |
44. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
45. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | |
46. | Ben O'Connor | Dimension Data | |
47. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
48. | Marc Soler | Movistar Team | |
49. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
50. | Diego Rubio Hernandez | Burgos-BH | |
51. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
52. | Thomas Degand | Wanty-Gobert | |
53. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
54. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | |
55. | Eros Capecchi | Deceuninck-QuickStep | |
56. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
57. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
58. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
59. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
60. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
61. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
62. | Carlos Verona | Movistar Team | |
63. | Sebastian Henao | Team Sky | |
64. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
65. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
66. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
67. | Jonnathan Narvaez | Team Sky | |
68. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
69. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
70. | Patrick Bevin | CCC Team | |
71. | Ivan Sosa | Team Sky | |
72. | James Knox | Deceuninck-QuickStep | |
73. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
74. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
75. | Laurens ten Dam | CCC Team | |
76. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
77. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
78. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
79. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
80. | Oscar Rodriguez Garaicoechea | Euskadi Basque Country-Murias | |
81. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
82. | Garikoitz Bravo Oiarbide | Euskadi Basque Country-Murias | |
83. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
84. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
85. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | |
86. | Luis Angel Mate Mardones | Cofidis, Solutions Credits | |
87. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
88. | Josef Cerny | CCC Team | |
89. | Cristian Rodriguez Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
90. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Credits | |
91. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
92. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
93. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
94. | Florian Vachon | Arkéa Samsic | |
95. | Christian Knees | Team Sky | |
96. | Warren Barguil | Arkéa Samsic | |
97. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
98. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
99. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | |
100. | Tanel Kangert | EF Education First | |
101. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | |
102. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
103. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
104. | Thomas Leezer | Team Jumbo-Visma | |
105. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
106. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
107. | Floris De Tier | Team Jumbo-Visma | |
108. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
109. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
110. | Gregor Mühlberger | Bora-Hansgrohe | |
111. | José Fernandes Neves | Burgos-BH | |
112. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
113. | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country-Murias | |
114. | Jacques Willem Janse Van Rensburg | Dimension Data | |
115. | Jonathan Caicedo | EF Education First | |
116. | Jesus Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
117. | Mikel Bizkarra Etxegibel | Euskadi Basque Country-Murias | |
118. | Kevin Ledanois | Arkéa Samsic | |
119. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
120. | Daniel Navarro Garcia | Katusha-Alpecin | |
121. | Jonas Gregaard Wilsly | Astana Pro Team | |
122. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
123. | Remy Mertz | Lotto Soudal | |
124. | Chris Froome | Team Sky | |
125. | Christopher Hamilton | Team Sunweb | |
126. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 02:56 |
127. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 05:01 |
128. | Brice Feillu | Arkéa Samsic | 05:59 |
129. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 08:24 |
130. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 08:33 |
131. | Huub Duijn | Roompot-Charles | 09:25 |
132. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
133. | Simon Geschke | CCC Team | |
134. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 10:01 |
135. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
136. | André Greipel | Arkéa Samsic | 11:34 |
137. | Mikel Iturria Segurola | Euskadi Basque Country-Murias | |
138. | Joseph Rosskopf | CCC Team | |
139. | Alvaro Cuadros Morata | Caja Rural-Seguros RGA | |
140. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Credits | |
141. | Sergio Samitier Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
142. | Andrey Amador | Movistar Team | |
143. | Michael Storer | Team Sunweb | |
144. | Oscar Cabedo Carda | Burgos-BH | |
145. | Anthony Delaplace | Arkéa Samsic | |
146. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 16:19 |
147. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
148. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
149. | Angel Madrazo Ruiz | Burgos-BH | |
150. | Lennard Kämna | Team Sunweb | |
151. | Will Clarke | Trek-Segafredo | |
152. | Gino Mäder | Dimension Data | |
153. | Nathan Haas | Katusha-Alpecin | |
154. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
155. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 17:34 |
156. | Andreas Schillinger | Bora-Hansgrohe | |
157. | Fabio Sabatini | Deceuninck-QuickStep | |
158. | Alvaro Hodeg | Deceuninck-QuickStep | |
159. | Rob Power | Team Sunweb | |
160. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
161. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
162. | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural-Seguros RGA | |
163. | Erik Baska | Bora-Hansgrohe | |
164. | Petr Vakoc | Deceuninck-QuickStep | |
165. | Benoit Vaugrenard | Groupama-FDJ | |
166. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | |
167. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 18:57 |
168. | James Mitri | Burgos-BH | |
169. | Gonzalo Serrano Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
170. | Alan Banaszek | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF. | Jarlinson Pantano | Trek-Segafredo | |
DNF. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
DNF. | Jorge Cubero Galvez | Burgos-BH | |
DNF. | Domingos Gonçalves | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF. | Arjen Livyns | Roompot-Charles |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Thomas De Gendt | Lotto Soudal | 4:14:16 |
2. | Maximilian Schachmann | Bora-Hansgrohe | 02:48 |
3. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 02:54 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:56 |
5. | Egan Bernal | Team Sky | 02:57 |
6. | Luis Angel Mate Mardones | Cofidis, Solutions Credits | |
7. | Michael Matthews | Team Sunweb | 02:58 |
8. | Mikel Aristi Gardoki | Euskadi Basque Country-Murias | |
9. | Amael Moinard | Arkéa Samsic | |
10. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
11. | Nick van der Lijke | Roompot-Charles | |
12. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
13. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | |
14. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
15. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
16. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | |
17. | Nelson Soto Martinez | Caja Rural-Seguros RGA | |
18. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert | |
19. | Michael Woods | EF Education First | |
20. | Nathan Brown | EF Education First | |
21. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
22. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Credits | |
23. | Enric Mas | Deceuninck-QuickStep | |
24. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
25. | Steven Kruijswijk | Team Jumbo-Visma | |
26. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | |
27. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert | |
28. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
29. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
30. | Daniel Martin | UAE Team Emirates | |
31. | Jose Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
32. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
33. | Davide Formolo | Bora-Hansgrohe | |
34. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert | |
35. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
36. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
37. | Tejay Van Garderen | EF Education First | |
38. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
39. | Hugh John Carthy | EF Education First | |
40. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | |
41. | Rafał Majka | Bora-Hansgrohe | |
42. | Dries Devenyns | Deceuninck-QuickStep | |
43. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
44. | Lennard Hofstede | Team Jumbo-Visma | |
45. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
46. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert | |
47. | Ben O'Connor | Dimension Data | |
48. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
49. | Marc Soler | Movistar Team | |
50. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
51. | Diego Rubio Hernandez | Burgos-BH | |
52. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
53. | Thomas Degand | Wanty-Gobert | |
54. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
55. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert | |
56. | Eros Capecchi | Deceuninck-QuickStep | |
57. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
58. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
59. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
60. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
61. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
62. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
63. | Carlos Verona | Movistar Team | |
64. | Sebastian Henao | Team Sky | |
65. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
66. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
67. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
68. | Jonnathan Narvaez | Team Sky | |
69. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
70. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
71. | Patrick Bevin | CCC Team | |
72. | Ivan Sosa | Team Sky | |
73. | James Knox | Deceuninck-QuickStep | |
74. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
75. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
76. | Laurens ten Dam | CCC Team | |
77. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
78. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
79. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
80. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
81. | Oscar Rodriguez Garaicoechea | Euskadi Basque Country-Murias | |
82. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
83. | Garikoitz Bravo Oiarbide | Euskadi Basque Country-Murias | |
84. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
85. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
86. | Bert-Jan Lindeman | Team Jumbo-Visma | |
87. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
88. | Josef Cerny | CCC Team | |
89. | Cristian Rodriguez Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
90. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Credits | |
91. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
92. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
93. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
94. | Florian Vachon | Arkéa Samsic | |
95. | Christian Knees | Team Sky | |
96. | Warren Barguil | Arkéa Samsic | |
97. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
98. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
99. | Bart De Clercq | Wanty-Gobert | |
100. | Tanel Kangert | EF Education First | |
101. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | |
102. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
103. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
104. | Thomas Leezer | Team Jumbo-Visma | |
105. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
106. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
107. | Floris De Tier | Team Jumbo-Visma | |
108. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
109. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
110. | Gregor Mühlberger | Bora-Hansgrohe | |
111. | José Fernandes Neves | Burgos-BH | |
112. | Simon Spilak | Katusha-Alpecin | |
113. | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country-Murias | |
114. | Jacques Willem Janse Van Rensburg | Dimension Data | |
115. | Jonathan Caicedo | EF Education First | |
116. | Jesus Herrada | Cofidis, Solutions Credits | |
117. | Mikel Bizkarra Etxegibel | Euskadi Basque Country-Murias | |
118. | Kevin Ledanois | Arkéa Samsic | |
119. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
120. | Daniel Navarro Garcia | Katusha-Alpecin | |
121. | Jonas Gregaard Wilsly | Astana Pro Team | |
122. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
123. | Remy Mertz | Lotto Soudal | |
124. | Chris Froome | Team Sky | |
125. | Christopher Hamilton | Team Sunweb | |
126. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 03:12 |
127. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 05:17 |
128. | Brice Feillu | Arkéa Samsic | 06:15 |
129. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 08:40 |
130. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 08:49 |
131. | Huub Duijn | Roompot-Charles | 09:39 |
132. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 09:41 |
133. | Simon Geschke | CCC Team | |
134. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 10:17 |
135. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
136. | André Greipel | Arkéa Samsic | 11:50 |
137. | Mikel Iturria Segurola | Euskadi Basque Country-Murias | |
138. | Joseph Rosskopf | CCC Team | |
139. | Alvaro Cuadros Morata | Caja Rural-Seguros RGA | |
140. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Credits | |
141. | Sergio Samitier Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
142. | Andrey Amador | Movistar Team | |
143. | Michael Storer | Team Sunweb | |
144. | Oscar Cabedo Carda | Burgos-BH | |
145. | Anthony Delaplace | Arkéa Samsic | |
146. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 16:35 |
147. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
148. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
149. | Angel Madrazo Ruiz | Burgos-BH | |
150. | Lennard Kämna | Team Sunweb | |
151. | Will Clarke | Trek-Segafredo | |
152. | Gino Mäder | Dimension Data | |
153. | Nathan Haas | Katusha-Alpecin | |
154. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
155. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 17:50 |
156. | Andreas Schillinger | Bora-Hansgrohe | |
157. | Fabio Sabatini | Deceuninck-QuickStep | |
158. | Alvaro Hodeg | Deceuninck-QuickStep | |
159. | Rob Power | Team Sunweb | |
160. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
161. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
162. | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural-Seguros RGA | |
163. | Erik Baska | Bora-Hansgrohe | |
164. | Petr Vakoc | Deceuninck-QuickStep | |
165. | Benoit Vaugrenard | Groupama-FDJ | |
166. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | |
167. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 19:13 |
168. | James Mitri | Burgos-BH | |
169. | Gonzalo Serrano Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
170. | Alan Banaszek | Caja Rural-Seguros RGA |