CCC Team "polskim składem" w Driedaagse Brugge-De Panne

Peleton na trasie Tour of Oman

CCC Team po udanym występie w Bredene Koksijde Classic wraca do rywalizacji w Belgii, startem w Driedaagse Brugge-De Panne (27 marca).

Tegoroczny wyścig zyskał rangę WorldTour, co przełoży się dobrą obsadę. Trasa preferuje szybkich zawodników, dlatego wystartują Elia Viviani, Caleb Ewan, Pascal Ackermann czy Fernando Gaviria. W tak silnej stawce sprawdzi się Szymon Sajnok.

Zdecydowanie zyskałem sporo pewności siebie po dwóch jednodniówkach i widzę, że moja forma cały czas rośnie. W Driedaagse Brugge-De Panne chciałbym znowu pojechać jak najlepszy wyścig. Będziemy tam mieli mocną drużynę, więc myślę, że możemy powalczyć o dobry rezultat. Przed poprzednimi dwoma semi-klasykami nie do końca wiedziałem w jakiej jestem formie, ale ta okazała się całkiem niezła. Mogę zatem z optymizmem oczekiwać środowego startu

- mówi nasz zawodnik.

CCC Team pojedzie we Flandrii bez typowego lidera.

Zamiast tego, każdy będzie mógł szukać okazji dla siebie. Zawsze sporą rolę w Driedaagse Brugge-De Panne odgrywa pogoda i wiatr może tego dnia zadecydować o przebiegu zmagań. Na tę chwilę prognozy są dobre

- wyjaśnia dyrektor sportowy CCC Team, Valerio Piva.

Na finiszowym okrążeniu powinniśmy jechać aktywnie i atakować. Większość zawodników przystąpi do rywalizacji po startach w Danilith Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic i byłem zbudowany tym, co drużyna pokazała w obu tych wyścigach. Jeśli na metę wpadnie duża grupa to mamy Jakuba Mareczko i Szymona Sajnoka, który ostatnio pokazał, że jest w dobrej dyspozycji i potrafi nawiązać walkę z najlepszymi.

Skład CCC Team na Driedaagse Brugge-De Panne (1.WT):

Paweł Bernas (POL), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Jakub Mareczko (ITA), Serge Pauwels (BEL), Szymon Sajnok (POL), Guillaume van Keirsbulck (BEL). Dyrektorzy Sportowi: Valerio Piva (ITA), Steve Bauer (CAN).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Anderis

  25 marca 2019, 15:27 o 15:27

  Rozumiem, że CCC ma w swojej kadrze za dużo klasowych górali, dlatego wysyłają Pauwelsa na tego typu wyścigi. 😀

  • reko

   26 marca 2019, 10:13 o 10:13

   skład jest po prostu za wąski i nie ma kim jechać. Skład będzie ujechany pod TdF. Dużo ludzi pisało o tym wcześniej. Brakuje dwóch-trzech zawodników choćby pokroju Cieślika, Banaszka, Paterskiego choćby dla uzupełnienia składu i do pomocy. Swoją drogą na serio nie kumam braku angażu dla Cieślika wobec tak słabej formacji górskiej. No chyba, że sam nie chciał...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: