CCC Team "polskim składem" w Driedaagse Brugge-De Panne

Peleton na trasie Tour of Oman

CCC Team po udanym występie w Bredene Koksijde Classic wraca do rywalizacji w Belgii, startem w Driedaagse Brugge-De Panne (27 marca).

Tegoroczny wyścig zyskał rangę WorldTour, co przełoży się dobrą obsadę. Trasa preferuje szybkich zawodników, dlatego wystartują Elia Viviani, Caleb Ewan, Pascal Ackermann czy Fernando Gaviria. W tak silnej stawce sprawdzi się Szymon Sajnok.

Zdecydowanie zyskałem sporo pewności siebie po dwóch jednodniówkach i widzę, że moja forma cały czas rośnie. W Driedaagse Brugge-De Panne chciałbym znowu pojechać jak najlepszy wyścig. Będziemy tam mieli mocną drużynę, więc myślę, że możemy powalczyć o dobry rezultat. Przed poprzednimi dwoma semi-klasykami nie do końca wiedziałem w jakiej jestem formie, ale ta okazała się całkiem niezła. Mogę zatem z optymizmem oczekiwać środowego startu

- mówi nasz zawodnik.

CCC Team pojedzie we Flandrii bez typowego lidera.

Zamiast tego, każdy będzie mógł szukać okazji dla siebie. Zawsze sporą rolę w Driedaagse Brugge-De Panne odgrywa pogoda i wiatr może tego dnia zadecydować o przebiegu zmagań. Na tę chwilę prognozy są dobre

- wyjaśnia dyrektor sportowy CCC Team, Valerio Piva.

Na finiszowym okrążeniu powinniśmy jechać aktywnie i atakować. Większość zawodników przystąpi do rywalizacji po startach w Danilith Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic i byłem zbudowany tym, co drużyna pokazała w obu tych wyścigach. Jeśli na metę wpadnie duża grupa to mamy Jakuba Mareczko i Szymona Sajnoka, który ostatnio pokazał, że jest w dobrej dyspozycji i potrafi nawiązać walkę z najlepszymi.

Skład CCC Team na Driedaagse Brugge-De Panne (1.WT):

Paweł Bernas (POL), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Jakub Mareczko (ITA), Serge Pauwels (BEL), Szymon Sajnok (POL), Guillaume van Keirsbulck (BEL). Dyrektorzy Sportowi: Valerio Piva (ITA), Steve Bauer (CAN).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Anderis

  25 marca 2019, 15:27 o 15:27

  Rozumiem, że CCC ma w swojej kadrze za dużo klasowych górali, dlatego wysyłają Pauwelsa na tego typu wyścigi. 😀

  • reko

   26 marca 2019, 10:13 o 10:13

   skład jest po prostu za wąski i nie ma kim jechać. Skład będzie ujechany pod TdF. Dużo ludzi pisało o tym wcześniej. Brakuje dwóch-trzech zawodników choćby pokroju Cieślika, Banaszka, Paterskiego choćby dla uzupełnienia składu i do pomocy. Swoją drogą na serio nie kumam braku angażu dla Cieślika wobec tak słabej formacji górskiej. No chyba, że sam nie chciał...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: