GP de Denain 2019. Mathieu van der Poel na brukach północy

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) po solowej akcji wygrał 61. edycją semi-klasyku GP de Denain - Porte du Hainaut.

Przełajowy mistrz świata wyprzedził główną grupę, przyprowadzoną przez Marca Sarreau (Groupama-FDJ) i Timothy’a Duponta (Wanty-Gobert).

Wyścig rozgrywany na północnych rubieżach Francji (198 km) prowadził po pętli z metą w miejscowości Denain. Na trasie leżało 12 odcinków brukowanych o łącznej długości 21 kilometrów.

Van der Poel rozstrzygającą akcję przeprowadził 9 kilometrów przed metą, na ostatnim fragmencie bruku, uciekając Alexowi Kirschowi (Trek-Segafredo) i Mihkelowi Räimowi (Israel Cycling Academy). Dwójkę tę doścignięto, natomiast wyczerpany mistrz Holandii dowiózł do celu 3 sekundy przewagi.

Jedyny startujący Polak, Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence), zajął 37. miejsce.

Wyniki GP de Denain - Porte du Hainaut 2019 (1.HC), Denain - Denain (198 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mathieu van der PoelCorendon-Circus4:21:39
2.Marc SarreauGroupama-FDJ00:03
3.Timothy DupontWanty-Gobert
4.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
5.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix-Lille Metropole
6.Justin JulesWallonie Bruxelles
7.Pierre BarbierNatura4Ever-Roubaix-Lille Metropole
8.Bram WeltenArkea Samsic
9.Samuel DumoulinAG2R La Mondiale
10.Romain CardisDirect Energie
11.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
12.Jonas Van GenechtenVital Concept-B&B Hotel
13.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
14.Marco MathisCofidis, Solutions Credits
15.Andreas Stokbo NielsenRiwal Readynez Cycling Team
16.Damien TouzeCofidis, Solutions Credits
17.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
18.Daniel Lopez ParadaBurgos-BH
19.Jelle MannaertsTarteletto-Isorex
20.Evaldas SiskeviciusDelko Marseille Provence KTM
21.Kevin Le CunffSt Michel-Auber
22.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence KTM
23.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
24.Boy van PoppelRoompot-Charles
25.Zakkari DempsterIsrael Cycling Academy
26.Thomas JosephTarteletto-Isorex
27.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotel
28.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix-Lille Metropole
29.Aime De GendtWanty-Gobert
30.Benoit JarrierArkea Samsic
31.Bert De BackerVital Concept-B&B Hotel
32.Tony HurelSt Michel-Auber
33.Frederik BackaertWanty-Gobert
34.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix-Lille Metropole
35.AurŽlien Paret PeintreAG2R La Mondiale
36.Aksel NommelaWallonie Bruxelles00:08
37.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM
38.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
39.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix-Lille Metropole
40.Ryan MullenTrek-Segafredo00:11
41.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy00:14
42.Lars BoomRoompot-Charles00:17
43.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale00:21
44.Gianni VermeerschCorendon-Circus
45.Stijn DevolderCorendon-Circus00:26
46.Baptiste PlanckaertWallonie Bruxelles00:30
47.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
48.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise00:47
49.Alo JakinSt Michel-Auber 9300:48
50.Alex KirschTrek-Segafredo01:27
51.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy
52.Alexandre PichotDirect Energie02:42
53.Mathieu BurgaudeauDirect Energie
54.Lionel TaminiauxWallonie Bruxelles02:43
55.Jan-Andre FreulerAmore & Vita-Prodir02:53
56.Laurent PichonArkea Samsic
57.Geoffrey SoupeCofidis, Solutions Credits
58.Lindsay De VylderSport Vlaanderen-Baloise
59.Loic ChetoutCofidis, Solutions Credits
60.Mickael DelageGroupama-FDJ
61.Bagdonas GediminasAG2R La Mondiale
62.Yoann PaillotSt Michel-Auber
63.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
64.Lasse Norman HansenCorendon-Circus02:56
65.Jimmy JanssensCorendon-Circus
66.Adrien PetitDirect Energie
67.Alexis GuerinDelko Marseille Provence KTM03:38
68.Tom WirtgenWallonie Bruxelles03:56
69.Alan RiouArkea Samsic04:49
70.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles05:49
71.Jesper AsselmanRoompot-Charles08:37
72.Maarten van TrijpCorendon-Circus
73.Marco BenfattoAndroni Giocattoli-Sidermec
74.Jeremy LeveauDelko Marseille Provence KTM
75.Lukas SpenglerWallonie Bruxelles
76.Stijn SteelsRoompot-Charles09:17
77.Tobias Morch KongstadRiwal Readynez Cycling Team
78.Thibault GuernalecArkea Samsic
79.Julien MoriceVital Concept-B&B Hotel09:49
80.Corentin ErmenaultVital Concept-B&B Hotel
81.Franklin SixWallonie Bruxelles10:19
82.Jeremy LecroqVital Concept-B&B Hotel10:20
83.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise12:14
84.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale14:03
85.Mattia VielAndroni Giocattoli-Sidermec17:08
86.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
87.Alvaro Robredo CrespoBurgos-BH
88.Nils SinschekTeam Sunweb Development
89.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
90.Manuel Penalver AniorteBurgos-BH
91.Joseph AreruyaDelko Marseille Provence KTM
92.Leon HeinschkeTeam Sunweb Development
93.Alex FrameTrek-Segafredo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: