Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) po solowej akcji wygrał 61. edycją semi-klasyku GP de Denain – Porte du Hainaut.
Przełajowy mistrz świata wyprzedził główną grupę, przyprowadzoną przez Marca Sarreau (Groupama-FDJ) i Timothy’a Duponta (Wanty-Gobert).
Wyścig rozgrywany na północnych rubieżach Francji (198 km) prowadził po pętli z metą w miejscowości Denain. Na trasie leżało 12 odcinków brukowanych o łącznej długości 21 kilometrów.
Van der Poel rozstrzygającą akcję przeprowadził 9 kilometrów przed metą, na ostatnim fragmencie bruku, uciekając Alexowi Kirschowi (Trek-Segafredo) i Mihkelowi Räimowi (Israel Cycling Academy). Dwójkę tę doścignięto, natomiast wyczerpany mistrz Holandii dowiózł do celu 3 sekundy przewagi.
Jedyny startujący Polak, Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence), zajął 37. miejsce.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | 4:21:39 |
2. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 00:03 |
3. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert | |
4. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
5. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole | |
6. | Justin Jules | Wallonie Bruxelles | |
7. | Pierre Barbier | Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole | |
8. | Bram Welten | Arkea Samsic | |
9. | Samuel Dumoulin | AG2R La Mondiale | |
10. | Romain Cardis | Direct Energie | |
11. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
12. | Jonas Van Genechten | Vital Concept-B&B Hotel | |
13. | Mattia Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
14. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Credits | |
15. | Andreas Stokbo Nielsen | Riwal Readynez Cycling Team | |
16. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Credits | |
17. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | |
18. | Daniel Lopez Parada | Burgos-BH | |
19. | Jelle Mannaerts | Tarteletto-Isorex | |
20. | Evaldas Siskevicius | Delko Marseille Provence KTM | |
21. | Kevin Le Cunff | St Michel-Auber | |
22. | Julien Trarieux | Delko Marseille Provence KTM | |
23. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
24. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
25. | Zakkari Dempster | Israel Cycling Academy | |
26. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | |
27. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotel | |
28. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole | |
29. | Aime De Gendt | Wanty-Gobert | |
30. | Benoit Jarrier | Arkea Samsic | |
31. | Bert De Backer | Vital Concept-B&B Hotel | |
32. | Tony Hurel | St Michel-Auber | |
33. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert | |
34. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole | |
35. | AurŽlien Paret Peintre | AG2R La Mondiale | |
36. | Aksel Nommela | Wallonie Bruxelles | 00:08 |
37. | Przemysław Kasperkiewicz | Delko Marseille Provence KTM | |
38. | Krister Hagen | Riwal Readynez Cycling Team | |
39. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole | |
40. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 00:11 |
41. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | 00:14 |
42. | Lars Boom | Roompot-Charles | 00:17 |
43. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 00:21 |
44. | Gianni Vermeersch | Corendon-Circus | |
45. | Stijn Devolder | Corendon-Circus | 00:26 |
46. | Baptiste Planckaert | Wallonie Bruxelles | 00:30 |
47. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
48. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:47 |
49. | Alo Jakin | St Michel-Auber 93 | 00:48 |
50. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 01:27 |
51. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | |
52. | Alexandre Pichot | Direct Energie | 02:42 |
53. | Mathieu Burgaudeau | Direct Energie | |
54. | Lionel Taminiaux | Wallonie Bruxelles | 02:43 |
55. | Jan-Andre Freuler | Amore & Vita-Prodir | 02:53 |
56. | Laurent Pichon | Arkea Samsic | |
57. | Geoffrey Soupe | Cofidis, Solutions Credits | |
58. | Lindsay De Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
59. | Loic Chetout | Cofidis, Solutions Credits | |
60. | Mickael Delage | Groupama-FDJ | |
61. | Bagdonas Gediminas | AG2R La Mondiale | |
62. | Yoann Paillot | St Michel-Auber | |
63. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
64. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 02:56 |
65. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
66. | Adrien Petit | Direct Energie | |
67. | Alexis Guerin | Delko Marseille Provence KTM | 03:38 |
68. | Tom Wirtgen | Wallonie Bruxelles | 03:56 |
69. | Alan Riou | Arkea Samsic | 04:49 |
70. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | 05:49 |
71. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | 08:37 |
72. | Maarten van Trijp | Corendon-Circus | |
73. | Marco Benfatto | Androni Giocattoli-Sidermec | |
74. | Jeremy Leveau | Delko Marseille Provence KTM | |
75. | Lukas Spengler | Wallonie Bruxelles | |
76. | Stijn Steels | Roompot-Charles | 09:17 |
77. | Tobias Morch Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | |
78. | Thibault Guernalec | Arkea Samsic | |
79. | Julien Morice | Vital Concept-B&B Hotel | 09:49 |
80. | Corentin Ermenault | Vital Concept-B&B Hotel | |
81. | Franklin Six | Wallonie Bruxelles | 10:19 |
82. | Jeremy Lecroq | Vital Concept-B&B Hotel | 10:20 |
83. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:14 |
84. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 14:03 |
85. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 17:08 |
86. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | |
87. | Alvaro Robredo Crespo | Burgos-BH | |
88. | Nils Sinschek | Team Sunweb Development | |
89. | Matteo Pelucchi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
90. | Manuel Penalver Aniorte | Burgos-BH | |
91. | Joseph Areruya | Delko Marseille Provence KTM | |
92. | Leon Heinschke | Team Sunweb Development | |
93. | Alex Frame | Trek-Segafredo |