Volta a Catalunya 2019. Egan Bernal z Chrisem Froomem

Egan Bernal

Egan Bernal i Chris Froome poprowadzą zespół Sky na trasie Volta a Catalunya (25-31 marca).

Brytyjczyk zaliczy dopiero drugi start w sezonie, gdyż dotychczas ścigał się tylko na trasie Colombia 2.1. Po miesiącu przerwy i z perspektywą przygotowań do Tour de France, Froome w Katalonii nie musi walczyć o wynik, acz sprawdzić się będzie chciał na dwóch górskich finiszach.

Rolę lidera grupy objąć powinien młodziutki Egan Bernal, który w marcu wygrał Paryż-Nicea, a w maju zawojować chce Giro d'Italia. Kolumbijczyk przed rokiem świetnie wypadł w wyścigu i tylko kraksa na ostatnim etapie powstrzymała go przed zajęciem drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Bernala i Froome'a wspierać będzie południowoamerykańska kolonia – Kolumbijczycy Sebastian Henao i Ivan Sosa oraz Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez – oraz Niemiec Christian Knees i Rosjanin Pavel Sivakov.

Kataloński wyścig rozpoczyna się w poniedziałek, 25 marca. W programie cztery odcinki pagórkowate, dwa górskie finisze – na Vallter 2000 (12 km, 7,8%) oraz na La Molina (5,3 km, 6%) – a także dobrze znany etap w Barcelonie z ośmioma wspinaczkami pod Montjuïc (2 km; 5,7%).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: