Daniel - odzież kolarska

[QUIZ] Mediolan-San Remo. 11 pytań na 110. edycję

Michał Kwiatkowski na podium Mediolan-San Remo 2017

Śledzisz kolarskie zmagania? Orientujesz się w najbardziej pamiętnych finiszach w San Remo z ostatnich lat? Zobaczymy jak wypadniesz w quizie!

Rywalizacja na liguryjskim wybrzeżu to nieomylny znak, że przed nami pierwszy z monumentów Mediolan-San Remo. Transmitowany szeroko co roku wyścig odbywa się tym razem po raz 110. i, jak co roku, jest obowiązkowym punktem w harmonogramie kolarskiego kibica.

Zanim więc przykleimy się do ekranów telewizorów i przez sześć godzin narażeni będziemy na wypełnione niezrozumieniem spojrzenia współlokatorów bądź członków rodzin, zapraszamy do zabawy.

Dziś sprawdzić się możecie w quizie wiedzy o Mediolan-San Remo, który przygotowaliśmy w redakcji.

Quiz składa się z 11 pytań. Pierwsze siedem to zagadki o dość niskim lub umiarkowanym stopniu trudności, odnoszące się do podstawowych faktów z historii wyścigu. Ostatnie cztery przygotowane jest z myślą o kibicach, którym niestraszne są statystyki i kolarskie anegdoty.

Mediolan-San Remo

Mediolan-San Remo to wyścig wyjątkowy, niemający w zasadzie odpowiednika. Dlatego też dużą część soboty spędzicie wpatrzeni w ekran telewizora. 6 godzin relacji to spore wyzwanie, my mamy dla Was trochę rozrywki 🙂

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: