Złamane marzenie Andrei Tafiego

Andrea Tafi może zapomnieć o powrocie na trasę Paryż-Roubaix w wieku 52 lat. Zwycięzca brukowanego monumentu w 1999 roku bez powodzenia poszukiwał zespołu gotowego udostępnić mu miejsce w składzie w obecnym sezonie, a ostateczny kres marzeniom położyła kontuzja.

Tafi przewrócił się podczas Gran Fondo i złamał obojczyk.

Włoch 13 razy uczestniczył w „Piekle Północy”. Oprócz zwycięstwa był również tam drugi (1998) i trzeci (1996). Po raz ostatni dojechał do welodromu w Roubaix w 2005 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Jacek

  18 marca 2019, 07:24 o 07:24

  Po co taki stary dziad się tam pcha, nie wystarczy że młodzi zawodnicy dostają zawału w trakcie wyścigu?

 2. kim

  19 marca 2019, 20:15 o 20:15

  Ten stary dziad,to by nieJednemu młodemu zawału zafundował.bruki to on ma we krwi,jak i predyspzycje do nich.nie bede sie rozpisywał dla kolarzyków z f.b i y.t. ..a z drugiej strony zaoszczędze czas i kase na nocleg i paliwo,bo miałem tam jechac, dla kolegi z peletonu- Andrei z którym się scigałem np. abruzzo,g.p Lugano,runfart in Frankfurt.super gość nie wywyzszał się i chętnie z polskim zawodnikiem "pojajcował"

 3. kim

  19 marca 2019, 20:24 o 20:24

  Zapomniałem,-po to się tam"pcha" bo ma serce do tego ,dusze, melancholie wraz z sentymentem ,oraz widzi ze mlodziaki za wyjatkiem Sagana,nie potrafią techniczie ogarniać kostki,a to jest 30%straty, widział w tym swój sukces,(nie mówie o wygranej,)bo On obok Johana jest-był królem tych tras/

  • Jacek

   19 marca 2019, 22:44 o 22:44

   Po co się rozpisywać o jakiś emocjonalnych sprawach. Każdy Dyrektor grupy pro Tour wie że jeśli coś by mu sie stało w trakcie wyscigu to miałby ogromny problem wizerunkowy i dlatego nikt go nie chciał zabrać pomimo świetnych umiejętności technicznych. To jest mało bezpieczne i nikt nie chce brać odpowiedzialności za taką akcję wokół której na pewno byłoby wiele rozgłosu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: