Tirreno-Adriatico 2019: etap 3. Elia Viviani wciąż rozpędzony

Elia Viviani

Elia Viviani (Deceuninck-QuickStep) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Tirreno-Adriatico.

Mistrz Włoch na ulicach Foligno okazał się lepszy od Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Fernando Gavirię (UAE Team Emirates).

Liderem wyścigu pozostał Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Trzeci odcinek "wyścigu dwóch mórz" stanowił najdłuższe wyzwanie tegorocznej edycji, gdyż kolarze w ramach podróży przez Półwysep Apeniński pokonywali 226 kilometrów. Peleton kierował się na wschód i zmierzał do położonej pod Perugią miejscowości Foligno, pokonując zasadniczo płaski odcinek. O ile pierwsze 150 kilometrów upstrzone było niewielkimi hopkami oraz dwiema krótkimi premiami górskimi, o tyle końcowa partia była bardziej płaska i zwiastowała wyścigi sprinterskich pociągów.

Skład ucieczki był podobny do wczorajszej, ponownie w akcję zabrali się Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Natnael Berhane (Cofidis), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) i Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia), którym tym razem towarzyszyli Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF) i Alexander Cataford (Israel Cycling Academy).

Wyścig wcześnie pożegnał Tomasz Marczyński, wsiadając do samochodu Lotto Soudal. Przewaga szóstki oscylowała wokół 4 minut. Spokojnie przemieszczający się peleton zaczął przyspieszać dopiero 30 kilometrów przed metą.

Ostatniego harcownika wchłonął na ostatnich 5 kilometrach. Techniczną końcówkę najlepiej wykorzystali kolarze Deceunink-Quick Step. Viviani usadowił się za Saganem, mijając Słowaka kilkanaście metrów przed kreską. Nieco przyblokowanemu Gavirii pozostała trzecia lokata.

Wyniki 3. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), Pomarance – Foligno (226 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1Elia VivianiDeceuninck-QuickStep5:26:45
2Peter SaganBora-Hansgrohe
3Fernando GaviriaUAE Team Emirates
4Giacomo NizzoloDimension Data
5Jens KeukeleireLotto Soudal
6Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
7Clement VenturiniAG2R La Mondiale
8Jasper StuyvenTrek-Segafredo
9Davide BalleriniAstana Pro Team
10Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
11Tosh Van Der SandeLotto Soudal
12Simone ConsonniUAE Team Emirates
13Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
14Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Credits
15Alexander PorsevGazprom–Rusvelo
16Phil BauhausBahrain-Merida
17Greg Van AvermaetCCC Team
18Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep
19Toms SkujinsTrek-Segafredo
20Sacha ModoloEF Education First
21José GonçalvesKatusha-Alpecin
22Luis Mas BonetMovistar Team
23Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
24Matej MohoricBahrain-Merida
25Paolo SimionBardiani CSF
26Michael HepburnMitchelton-Scott
27Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep
28Simon ClarkeEF Education First
29Adam YatesMitchelton-Scott
30Wout PoelsTeam Sky
31Nikias ArndtTeam Sunweb
32Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy
33Tom DumoulinTeam Sunweb
34Jakob FuglsangAstana Pro Team
35Sam OomenTeam Sunweb
36Brent BookwalterMitchelton-Scott
37Vincenzo NibaliBahrain-Merida
38Primoz RoglicTeam Jumbo-Visma
39Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep
40Rui CostaUAE Team Emirates
41Laurens De PlusTeam Jumbo-Visma
42Soren Kragh AndersenTeam Sunweb
43Jan PolancUAE Team Emirates
44Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
45Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
46Guillaume Van KeirsbulckCCC Team
47Alexey LutsenkoAstana Pro Team
48José RojasMovistar Team
49Michael MorkovDeceuninck-QuickStep
50Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo
51Thibaut PinotGroupama-FDJ
52Gijs Van HoeckeCCC Team
53Luca WackermannBardiani CSF
54Jonathan CastroviejoTeam Sky
55Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
56Marco MaroneseBardiani CSF
57Silvan DillierAG2R La Mondiale
58Jasha SütterlinMovistar Team
59Łukasz WiśniowskiCCC Team
60Richard CarapazMovistar Team
61Anthony RouxGroupama-FDJ
62Tim WellensLotto Soudal
63Alberto BettiolEF Education First
64Julien SimonCofidis, Solutions Credits
65Matthieu LadagnousGroupama-FDJ
66Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
67Paul MartensTeam Jumbo-Visma
68Dorian GodonAG2R La Mondiale
69Nelson OliveiraMovistar Team
70Reinardt Janse Van RensburgDimension Data
71Geraint ThomasTeam Sky
72Davide FormoloBora-Hansgrohe
73Ben HermansIsrael Cycling Academy
74Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
75Salvatore PuccioTeam Sky
76Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
77Nicola ConciTrek-Segafredo
78Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
79Marcel SiebergBahrain-Merida
80Sep VanmarckeEF Education First
81Tanel KangertEF Education First
82Robert GesinkTeam Jumbo-Visma
83Roman KreuzigerDimension Data
84Joseph RosskopfCCC Team
85Valerio ContiUAE Team Emirates
86Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
87Stefan KüngGroupama-FDJ
88Nicolas RocheTeam Sunweb
89Jorge ArcasMovistar Team
90Nikolai CherkasovGazprom–Rusvelo
91Igor BoevGazprom–Rusvelo
92Eduard PradesMovistar Team
93Benjamin ThomasGroupama-FDJ
94Julien DuvalAG2R La Mondiale
95Ian StannardTeam Sky
96Maciej BodnarBora-Hansgrohe00:20
97Mads PedersenTrek-Segafredo
98Markel IrizarTrek-Segafredo
99Dario CataldoAstana Pro Team
100Ivan RovnyGazprom–Rusvelo
101Anthony PerezCofidis, Solutions Credits
102Nico DenzAG2R La Mondiale
103Miles ScotsonGroupama-FDJ
104Michael SchärCCC Team
105Michael BrescianiBardiani CSF
106Oliviero TroiaUAE Team Emirates
107Jan TratnikBahrain-Merida
108Tiesj BenootLotto Soudal00:34
109Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Credits
110Nans PetersAG2R La Mondiale00:41
111Dmitriy GruzdevAstana Pro Team00:48
112Chad HagaTeam Sunweb
113Luke DurbridgeMitchelton-Scott00:50
114Omar FraileAstana Pro Team00:52
115Daniel OssBora-Hansgrohe00:53
116Nathan Van HooydonckCCC Team00:57
117Cyril LemoineCofidis, Solutions Credits01:04
118Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
119Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
120Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
121Ildar ArslanovGazprom–Rusvelo
122Michael Valgren AndersenDimension Data
123Rohan DennisBahrain-Merida
124Krists NeilandsIsrael Cycling Academy01:09
125Sebastian LangeveldEF Education First
126Conor DunneIsrael Cycling Academy
127Rob PowerTeam Sunweb
128Oscar GattoBora-Hansgrohe01:27
129Marcus BurghardtBora-Hansgrohe
130Filippo GannaTeam Sky
131Rafał MajkaBora-Hansgrohe
132Tom-Jelte SlagterDimension Data
133Steve MorabitoGroupama-FDJ
134Tom BohliUAE Team Emirates
135Ian BoswellKatusha-Alpecin
136Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
137Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
138Alessandro TonelliBardiani CSF
139Mirco MaestriBardiani CSF
140Tony MartinTeam Jumbo-Visma01:35
141Carl Fredrik HagenLotto Soudal01:39
142Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma
143Enrico BarbinBardiani CSF01:43
144Alexander CatafordIsrael Cycling Academy01:49
145Mads Schmidt WürtzKatusha-Alpecin01:50
146Alexander EdmondsonMitchelton-Scott
147Christopher Juul JensenMitchelton-Scott
148Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin02:19
149Matthias BrändleIsrael Cycling Academy
150Stepan KuriyanovGazprom–Rusvelo02:23
151Damien HowsonMitchelton-Scott02:35
152Stephen CummingsDimension Data02:36
153Taylor PhinneyEF Education First02:52
154Ben KingDimension Data
155Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep03:50
156Victor CampenaertsLotto Soudal05:10

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1Adam YatesMitchelton-Scott10:37:19
2Brent BookwalterMitchelton-Scott
3Primoz RoglicTeam Jumbo-Visma00:07
4Laurens De PlusTeam Jumbo-Visma
5Tom DumoulinTeam Sunweb00:22
6Sam OomenTeam Sunweb
7Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
8Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep00:27
9Wout PoelsTeam Sky00:47
10Jonathan CastroviejoTeam Sky
11Alberto BettiolEF Education First00:52
12Tim WellensLotto Soudal00:54
13Simon ClarkeEF Education First00:56
14Thibaut PinotGroupama-FDJ00:58
15Greg Van AvermaetCCC Team01:06
16Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep01:07
17Matej MohoricBahrain-Merida01:10
18Toms SkujinsTrek-Segafredo01:13
19Jakob FuglsangAstana Pro Team
20Alexey LutsenkoAstana Pro Team
21Jan PolancUAE Team Emirates01:19
22Rui CostaUAE Team Emirates
23Valerio ContiUAE Team Emirates
24Robert GesinkTeam Jumbo-Visma
25Vincenzo NibaliBahrain-Merida01:25
26Tiesj BenootLotto Soudal01:28
27Richard CarapazMovistar Team01:32
28Roman KreuzigerDimension Data01:34
29José GonçalvesKatusha-Alpecin01:38
30Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
31Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo01:40
32Tanel KangertEF Education First01:43
33Nicola ConciTrek-Segafredo01:52
34Davide FormoloBora-Hansgrohe01:57
35Joseph RosskopfCCC Team01:59
36Gianluca BrambillaTrek-Segafredo02:00
37Alexis VuillermozAG2R La Mondiale02:01
38Geraint ThomasTeam Sky02:10
39Rohan DennisBahrain-Merida02:14
40Luis Mas BonetMovistar Team02:19
41José RojasMovistar Team
42Nelson OliveiraMovistar Team
43Jasha SütterlinMovistar Team02:29
44Nicolas RocheTeam Sunweb02:30
45Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy02:40
46Ben HermansIsrael Cycling Academy
47Sep VanmarckeEF Education First02:45
48Matthieu LadagnousGroupama-FDJ02:47
49Stefan KüngGroupama-FDJ
50Michael SchärCCC Team02:57
51Julien SimonCofidis, Solutions Credits02:58
52Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
53Łukasz WiśniowskiCCC Team03:03
54Davide BalleriniAstana Pro Team03:08
55Clement VenturiniAG2R La Mondiale03:17
56Jorge ArcasMovistar Team03:21
57Reinardt Janse Van RensburgDimension Data03:23
58Enrico BattaglinKatusha-Alpecin03:27
59Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM03:33
60Jasper StuyvenTrek-Segafredo03:35
61Jens KeukeleireLotto Soudal03:40
62Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM03:44
63Dorian GodonAG2R La Mondiale03:50
64Salvatore PuccioTeam Sky03:53
65Nathan Van HooydonckCCC Team03:58
66Michael Valgren AndersenDimension Data04:01
67Simone ConsonniUAE Team Emirates04:02
68Anthony PerezCofidis, Solutions Credits04:03
69Ivan RovnyGazprom–Rusvelo04:04
70Luke DurbridgeMitchelton-Scott04:12
71Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep04:27
72Tom-Jelte SlagterDimension Data04:30
73Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM04:48
74Davide CimolaiIsrael Cycling Academy04:55
75Nikias ArndtTeam Sunweb
76Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma05:10
77Dario CataldoAstana Pro Team05:12
78Benjamin ThomasGroupama-FDJ
79Rob PowerTeam Sunweb05:26
80Chad HagaTeam Sunweb05:27
81Fernando GaviriaUAE Team Emirates05:32
82Luca WackermannBardiani CSF05:57
83Jan TratnikBahrain-Merida06:01
84Conor DunneIsrael Cycling Academy06:04
85Enrico BarbinBardiani CSF06:12
86Michael HepburnMitchelton-Scott06:15
87Eduard PradesMovistar Team06:23
88Silvan DillierAG2R La Mondiale06:25
89Krists NeilandsIsrael Cycling Academy06:28
90Guillaume Van KeirsbulckCCC Team06:36
91Cyril LemoineCofidis, Solutions Credits06:40
92Julien DuvalAG2R La Mondiale06:55
93Tosh Van Der SandeLotto Soudal07:07
94Gijs Van HoeckeCCC Team
95Daniel OssBora-Hansgrohe07:14
96Anthony RouxGroupama-FDJ07:32
97Mads PedersenTrek-Segafredo07:33
98Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma07:34
99Marcus BurghardtBora-Hansgrohe07:41
100Damien HowsonMitchelton-Scott07:50
101Nico DenzAG2R La Mondiale07:53
102Omar FraileAstana Pro Team07:55
103Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin07:56
104Christopher Juul JensenMitchelton-Scott08:15
105Alessandro TonelliBardiani CSF08:20
106Jenthe BiermansKatusha-Alpecin08:28
107Miles ScotsonGroupama-FDJ08:49
108Alexander CatafordIsrael Cycling Academy09:09
109Markel IrizarTrek-Segafredo09:25
110Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM09:37
111Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
112Ian StannardTeam Sky09:49
113Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep10:12
114Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
115Sacha ModoloEF Education First10:31
116Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM10:37
117Ian BoswellKatusha-Alpecin10:57
118Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits11:13
119Oscar GattoBora-Hansgrohe11:19
120Mads Schmidt WürtzKatusha-Alpecin11:20
121Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Credits11:29
122Zhandos BizhigitovAstana Pro Team11:32
123Sebastian LangeveldEF Education First11:40
124Filippo GannaTeam Sky11:49
125Giacomo NizzoloDimension Data11:51
126Maciej BodnarBora-Hansgrohe11:52
127Paolo SimionBardiani CSF12:16
128Alexander PorsevGazprom–Rusvelo12:37
129Tony MartinTeam Jumbo-Visma12:39
130Mirco MaestriBardiani CSF12:45
131Peter SaganBora-Hansgrohe12:48
132Igor BoevGazprom–Rusvelo12:49
133Alexander EdmondsonMitchelton-Scott12:50
134Steve MorabitoGroupama-FDJ12:53
135Nikolai CherkasovGazprom–Rusvelo12:59
136Stepan KuriyanovGazprom–Rusvelo13:11
137Elia VivianiDeceuninck-QuickStep13:15
138Paul MartensTeam Jumbo-Visma13:16
139Tom BohliUAE Team Emirates13:23
140Taylor PhinneyEF Education First
141Oliviero TroiaUAE Team Emirates13:24
142Marco MaroneseBardiani CSF13:38
143Ildar ArslanovGazprom–Rusvelo13:41
144Stephen CummingsDimension Data13:45
145Phil BauhausBahrain-Merida13:52
146Marcel SiebergBahrain-Merida
147Michael BrescianiBardiani CSF13:58
148Michael MørkøvDeceuninck-QuickStep14:09
149Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM14:11
150Nans PetersAG2R La Mondiale14:29
151Matthias BrändleIsrael Cycling Academy15:20
152Carl Fredrik HagenLotto Soudal15:29
153Ben KingDimension Data15:50
154Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Credits16:54
155Victor CampenaertsLotto Soudal17:01
156Rafał MajkaBora-Hansgrohe17:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: