Tirreno-Adriatico 2019: etap 2. Pomarance dla Juliana Alaphilippe’a

Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał na podjeździe do Pomarance drugi etap "wyścigu dwóch mórz" – Tirreno-Adriatico.

Francuz pokonał na ostatnich metrach Grega van Avermaeta (CCC Team) i Alberto Bettiola (Education First).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Pagórkowaty odcinek z Camaiore do Pomarance (195 km) rozpoczynał podróż ku wschodniemu brzegowi Półwyspu Apenińskiego. Kolarze omijali Pizę, pokonując niewielkie wspinaczki Castellina Marittima (98,6 km; 5,3 km, 3,8%) i Serrazzano (148 km; 10 km, 3%), a na koniec Pomarance (7 km; 4,3%).

W peletonie nie zabrakło poszkodowanego na pierwszym etapie Rafała Majki. Kolarz Bora-hansgrohe nie palił się naturalnie do ucieczki, którą zorganizowali Markel Irizar (Trek-Segafredo), Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia) i Natnael Berhane (Cofidis).

Piątka na półmetku jechała z przewagą 4:30. Wysiłkiem Mitchelton-Scott, a nie był tu oszczędzany właściciel niebieskiej koszulki Michael Hepburn, różnica stopniała do 1:15 na 20 kilometrów przed metą.

Akcja wkrótce dobiegła końca. Tempo rosło, od peletonu odpadł Majka, którego po drodze dogonił osłabiony chorobą Peter Sagan (Bora-hansgrohe).

Na Pomarance z prowadzenie nie schodzili kolarze Michelton, wysoko jechał Greg van Avermaet. 6 kilometrów przed kreską pierwszy wyskoczył Daniel Oss (Bora-hansgrohe), ale nie była to groźna akcja.

Tę rozpoczął Jakob Fuglsang, który wyprowadził Alexeya Lutsenke (Astana). Do Kazacha dojechali Primoz Roglic (Jumbo-Vista) i Julian Alaphilippe, następnie kolejni zawodnicy, w tym Van Avermaet.

Alaphilippe zaatakował na finiszu, na jego kole znalazł się mistrz olimpijski, jednak Belg nie miał szans na wyprzedzenie rozpędzonego rywala.

Wyniki 2. etapu Tirreno-Adriatico 2019 (2.WT), Camaiore – Pomarance (195 km):

1. Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep04:48:09
2. Greg Van AvermaetCCC Team
3. Alberto BettiolEF Education First
4. Tiesj BenootLotto Soudal
5. Adam YatesMitchelton-Scott
6. Valerio ContiUAE Team Emirates
7. Primoz RoglicTeam Jumbo-Visma
8. Wout PoelsTeam Sky
9. Jakob FuglsangAstana Pro Team
10. Tim WellensLotto Soudal
11. Jan PolancUAE Team Emirates
12. Davide FormoloBora-Hansgrohe
13. Alexis VuillermozAG2R La Mondiale
14. Laurens De PlusTeam Jumbo-Visma
15. Thibaut PinotGroupama-FDJ
16. Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo
17. S?ren Kragh AndersenTeam Sunweb
18. Tom DumoulinTeam Sunweb
19. Brent BookwalterMitchelton-Scott
20. Toms SkujinsTrek-Segafredo
21. Alexey LutsenkoAstana Pro Team
22. Robert GesinkTeam Jumbo-Visma
23. Rui CostaUAE Team Emirates
24. Sam OomenTeam Sunweb
25. Simon ClarkeEF Education First
26. Richard CarapazMovistar Team
27. Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
28. Jonathan CastroviejoTeam Sky
29. Matej MohoricBahrain-Merida
30. Roman KreuzigerDimension Data
31. Rohan DennisBahrain-Merida
32. Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep
33. José GonçalvesKatusha-Alpecin
34. Damiano CarusoBahrain-Merida00:11
35. Vincenzo NibaliBahrain-Merida00:15
36. Luca WackermannBardiani CSF00:20
37. Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep00:30
38. Nicola ConciTrek-Segafredo00:39
39. Gianluca BrambillaTrek-Segafredo00:47
40. Joseph RosskopfCCC Team
41. Nelson OliveiraMovistar Team
42. Luis Mas BonetMovistar Team
43. Tom-Jelte SlagterDimension Data
44. Tanel KangertEF Education First
45. José RojasMovistar Team
46. Jens KeukeleireLotto Soudal
47. Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
48. Jasha SütterlinMovistar Team00:57
49. Enrico BarbinBardiani CSF
50. Julien SimonCofidis, Solutions Credits01:04
51. Clement VenturiniAG2R La Mondiale01:16
52. Geraint ThomasTeam Sky01:23
53. Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
54. ANDERSEN Michael Valgren
55. Jasper StuyvenTrek-Segafredo01:25
56. Michael SchärCCC Team
57. Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM01:34
58. Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
59. Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy01:35
60. Ben HermansIsrael Cycling Academy
61. Dorian GodonAG2R La Mondiale01:49
62. Anthony PerezCofidis, Solutions Credits
63. Matthieu LadagnousGroupama-FDJ
64. Stefan KüngGroupama-FDJ
65. Nathan Van HooydonckCCC Team
66. Sep VanmarckeEF Education First
67. Reinardt Janse Van RensburgDimension Data
68. Łukasz WiśniowskiCCC Team
69. Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
70. Nicolas RocheTeam Sunweb
71. Eduard PradesMovistar Team
72. Jorge ArcasMovistar Team
73. Salvatore PuccioTeam Sky
74. Davide BalleriniAstana Pro Team01:55
75. Rob PowerTeam Sunweb
76. Ivan RovnyGazprom–Rusvelo02:04
77. Simone ConsonniUAE Team Emirates02:43
78. Luke DurbridgeMitchelton-Scott03:22
79. Damien HowsonMitchelton-Scott
80. Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma03:24
81. Omar FraileAstana Pro Team03:39
82. Dario CataldoAstana Pro Team
83. Cyril LemoineCofidis, Solutions Credits03:42
84. Davide CimolaiIsrael Cycling Academy03:50
85. Conor DunneIsrael Cycling Academy
86. Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin03:59
87. Guillaume Van KeirsbulckCCC Team04:14
88. Gijs Van HoeckeCCC Team
89. Tosh Van Der SandeLotto Soudal
90. Nikias ArndtTeam Sunweb
91. Benjamin ThomasGroupama-FDJ
92. Alessandro TonelliBardiani CSF
93. Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
94. Anthony RouxGroupama-FDJ04:17
95. Chad HagaTeam Sunweb
96. Jan TratnikBahrain-Merida
97. Oscar GattoBora-Hansgrohe
98. Fernando GaviriaUAE Team Emirates
99. Marcus BurghardtBora-Hansgrohe
100. Daniel OssBora-Hansgrohe04:24
101. Silvan DillierAG2R La Mondiale
102. Mads PedersenTrek-Segafredo
103. Julien DuvalAG2R La Mondiale04:39
104. Christopher Juul JensenMitchelton-Scott05:18
105. Nico DenzAG2R La Mondiale05:32
106. Ian StannardTeam Sky06:15
107. Michael HepburnMitchelton-Scott
108. Alexander CatafordIsrael Cycling Academy
109. Jenthe BiermansKatusha-Alpecin06:50
110. Dmitriy GruzdevAstana Pro Team06:55
111. Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
112. Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM07:27
113. Miles ScotsonGroupama-FDJ
114. Oliviero TroiaUAE Team Emirates
115. Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
116. Tom BohliUAE Team Emirates
117. Steve MorabitoGroupama-FDJ
118. Stepan KuriyanovGazprom–Rusvelo
119. Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
120. Mads Schmidt WürtzKatusha-Alpecin07:52
121. Ian BoswellKatusha-Alpecin
122. Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
123. Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits
124. Markel IrizarTrek-Segafredo
125. Mirco MaestriBardiani CSF08:47
126. Michael M?rk?vDeceuninck-QuickStep09:35
127. Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
128. Filippo GannaTeam Sky
129. Paolo SimionBardiani CSF
130. Elia VivianiDeceuninck-QuickStep
131. Giacomo NizzoloDimension Data
132. Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep
133. Fabio FellineTrek-Segafredo
134. Marcel SiebergBahrain-Merida
135. Sacha ModoloEF Education First
136. Phil BauhausBahrain-Merida
137. Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Credits
138. Taylor PhinneyEF Education First
139. Stephen CummingsDimension Data
140. Sebastian LangeveldEF Education First
141. Paul MartensTeam Jumbo-Visma
142. Maciej BodnarBora-Hansgrohe
143. Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM10:57
144. Alexander PorsevGazprom–Rusvelo
145. Ildar ArslanovGazprom–Rusvelo
146. Nans PetersAG2R La Mondiale
147. Ben KingDimension Data
148. Matthias BrändleIsrael Cycling Academy
149. Marco MaroneseBardiani CSF
150. Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Credits
151. Carl Fredrik HagenLotto Soudal
152. Nikolai CherkasovGazprom–Rusvelo
153. Igor BoevGazprom–Rusvelo
154. Rafał MajkaBora-Hansgrohe
155. Peter SaganBora-Hansgrohe
156. Michael BrescianiBardiani CSF
157. Tony MartinTeam Jumbo-Visma
158. Victor CampenaertsLotto Soudal
159. Alexander EdmondsonMitchelton-Scott

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

1. Adam YatesMitchelton-Scott05:10:34
2. Brent BookwalterMitchelton-Scott
3. Primoz RoglicTeam Jumbo-Visma00:07
4. Laurens De PlusTeam Jumbo-Visma
5. S?ren Kragh AndersenTeam Sunweb00:22
6. Tom DumoulinTeam Sunweb
7. Sam OomenTeam Sunweb
8. Julian AlaphilippeDeceuninck-QuickStep00:27
9. Kasper AsgreenDeceuninck-QuickStep00:37
10. Wout PoelsTeam Sky00:47
11. Jonathan CastroviejoTeam Sky
12. Alberto BettiolEF Education First00:52
13. Tiesj BenootLotto Soudal00:54
14. Tim WellensLotto Soudal
15. Simon ClarkeEF Education First00:56
16. Thibaut PinotGroupama-FDJ00:58
17. Greg Van AvermaetCCC Team01:06
18. Zdenek StybarDeceuninck-QuickStep01:07
19. Matej MohoricBahrain-Merida01:10
20. Rohan DennisBahrain-Merida
21. Jakob FuglsangAstana Pro Team01:13
22. Toms SkujinsTrek-Segafredo
23. Alexey LutsenkoAstana Pro Team
24. Valerio ContiUAE Team Emirates01:19
25. Jan PolancUAE Team Emirates
26. Robert GesinkTeam Jumbo-Visma
27. Rui CostaUAE Team Emirates
28. Damiano CarusoBahrain-Merida01:21
29. Vincenzo NibaliBahrain-Merida01:25
30. Richard CarapazMovistar Team01:32
31. Roman KreuzigerDimension Data01:34
32. Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin01:38
33. José GonçalvesKatusha-Alpecin
34. Evgeny ShalunovGazprom–Rusvelo01:40
35. Tanel KangertEF Education First01:43
36. Nicola ConciTrek-Segafredo01:52
37. Davide FormoloBora-Hansgrohe01:57
38. Joseph RosskopfCCC Team01:59
39. Gianluca BrambillaTrek-Segafredo02:00
40. Alexis VuillermozAG2R La Mondiale02:01
41. Geraint ThomasTeam Sky02:10
42. Nelson OliveiraMovistar Team02:19
43. Luis Mas BonetMovistar Team
44. José RojasMovistar Team
45. Jasha SütterlinMovistar Team02:29
46. Nicolas RocheTeam Sunweb02:30
47. Michael SchärCCC Team02:37
48. Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy02:40
49. Ben HermansIsrael Cycling Academy
50. Sep VanmarckeEF Education First02:45
51. Matthieu LadagnousGroupama-FDJ02:47
52. Stefan KüngGroupama-FDJ
53. ANDERSEN Michael Valgren
54. Davide GabburoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM02:58
55. Julien SimonCofidis, Solutions Credits
56. Nathan Van HooydonckCCC Team03:01
57. Tom-Jelte SlagterDimension Data03:03
58. Łukasz WiśniowskiCCC Team
59. Davide BalleriniAstana Pro Team03:08
60. Clement VenturiniAG2R La Mondiale03:17
61. Jorge ArcasMovistar Team03:21
62. Luke DurbridgeMitchelton-Scott03:22
63. Reinardt Janse Van RensburgDimension Data03:23
64. Enrico BattaglinKatusha-Alpecin03:27
65. Koen BouwmanTeam Jumbo-Visma03:31
66. Dayer QuintanaNeri Sottoli–Selle Italia–KTM03:33
67. Jasper StuyvenTrek-Segafredo03:35
68. Jens KeukeleireLotto Soudal03:40
69. Anthony PerezCofidis, Solutions Credits03:43
70. Simone VelascoNeri Sottoli–Selle Italia–KTM03:44
71. Edoardo ZardiniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM
72. Ivan RovnyGazprom–Rusvelo
73. Dorian GodonAG2R La Mondiale03:50
74. Salvatore PuccioTeam Sky03:53
75. Simone ConsonniUAE Team Emirates04:02
76. Rob PowerTeam Sunweb04:17
77. Enrico BarbinBardiani CSF04:29
78. Chad HagaTeam Sunweb04:39
79. Dario CataldoAstana Pro Team04:52
80. Davide CimolaiIsrael Cycling Academy04:55
81. Conor DunneIsrael Cycling Academy
82. Nikias ArndtTeam Sunweb
83. Benjamin ThomasGroupama-FDJ05:12
84. Damien HowsonMitchelton-Scott05:15
85. Krists NeilandsIsrael Cycling Academy05:19
86. Cyril LemoineCofidis, Solutions Credits05:36
87. Fernando GaviriaUAE Team Emirates
88. Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin05:37
89. Jan TratnikBahrain-Merida05:41
90. Luca WackermannBardiani CSF05:57
91. Marcus BurghardtBora-Hansgrohe06:14
92. Michael HepburnMitchelton-Scott06:15
93. Daniel OssBora-Hansgrohe06:21
94. Eduard PradesMovistar Team06:23
95. Silvan DillierAG2R La Mondiale06:25
96. Christopher Juul JensenMitchelton-Scott
97. Guillaume Van KeirsbulckCCC Team06:36
98. Alessandro TonelliBardiani CSF06:55
99. Julien DuvalAG2R La Mondiale
100. Omar FraileAstana Pro Team07:03
101. Gijs Van HoeckeCCC Team07:07
102. Tosh Van Der SandeLotto Soudal
103. Mads PedersenTrek-Segafredo07:13
104. Alexander CatafordIsrael Cycling Academy07:20
105. Anthony RouxGroupama-FDJ07:32
106. Nico DenzAG2R La Mondiale07:33
107. Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma07:34
108. Jenthe BiermansKatusha-Alpecin08:28
109. Miles ScotsonGroupama-FDJ08:29
110. Tomasz MarczyńskiLotto Soudal08:46
111. Dmitriy GruzdevAstana Pro Team08:49
112. Markel IrizarTrek-Segafredo09:05
113. Mads Schmidt WürtzKatusha-Alpecin09:30
114. Ian BoswellKatusha-Alpecin
115. Sebastian SchönbergerNeri Sottoli–Selle Italia–KTM09:33
116. Luca PacioniNeri Sottoli–Selle Italia–KTM09:37
117. Natnael BerhaneCofidis, Solutions Credits09:46
118. Ian StannardTeam Sky09:49
119. Oscar GattoBora-Hansgrohe09:52
120. Zhandos BizhigitovAstana Pro Team10:05
121. Yves LampaertDeceuninck-QuickStep10:12
122. Maximiliano RichezeDeceuninck-QuickStep
123. Filippo GannaTeam Sky10:22
124. Sacha ModoloEF Education First10:31
125. Taylor PhinneyEF Education First
126. Sebastian LangeveldEF Education First
127. Fabio FellineTrek-Segafredo10:48
128. Stepan KuriyanovGazprom–Rusvelo10:54
129. Alexander EdmondsonMitchelton-Scott11:00
130. Tony MartinTeam Jumbo-Visma11:04
131. Stephen CummingsDimension Data11:09
132. Mirco MaestriBardiani CSF11:22
133. Steve MorabitoGroupama-FDJ11:26
134. Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Credits11:29
135. Maciej BodnarBora-Hansgrohe11:32
136. Giacomo NizzoloDimension Data11:51
137. Victor CampenaertsLotto Soudal
138. Tom BohliUAE Team Emirates11:56
139. Paolo SimionBardiani CSF12:16
140. Alexander PorsevGazprom–Rusvelo12:37
141. Ildar ArslanovGazprom–Rusvelo
142. Igor BoevGazprom–Rusvelo12:49
143. Peter SaganBora-Hansgrohe12:54
144. Ben KingDimension Data12:58
145. Nikolai CherkasovGazprom–Rusvelo12:59
146. Matthias BrändleIsrael Cycling Academy13:01
147. Oliviero TroiaUAE Team Emirates13:04
148. Giovanni ViscontiNeri Sottoli–Selle Italia–KTM13:07
149. Paul MartensTeam Jumbo-Visma13:16
150. Elia VivianiDeceuninck-QuickStep13:25
151. Marco MaroneseBardiani CSF13:38
152. Michael BrescianiBardiani CSF
153. Nans PetersAG2R La Mondiale13:48
154. Carl Fredrik HagenLotto Soudal13:50
155. Marcel SiebergBahrain-Merida13:52
156. Phil BauhausBahrain-Merida
157. Michael MorkovDeceuninck-QuickStep14:09
158. Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Credits16:20
159. Rafał MajkaBora-Hansgrohe16:32
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

Comments are closed.

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Nathan van Hooydonck na dłużej w CCC Team

Nathan van Hooydonck podpisał prolongatę kontraktu z polskim zespołem CCC. (więcej…)

20 maja 2019, 20:21 20:21

Siódemka kolarzy w Grupie Sportowej Orlen

Siódemka polskich kolarzy torowych objętych została programem Grupy Sportowej Orlen, poinformował Polski Koncern Naftowy Orlen. (więcej…)

20 maja 2019, 15:01 15:01

Nabór do redakcji Rowery.org

Wortal Rowery.org poszukuje współpracowników. (więcej…)

20 maja 2019, 14:35 14:35

Mathieu van der Poel myśli o Wielkim Tourze

Mathieu van der Poel po drugim miejscu w Pucharze Świata MTB w niemieckim Albstadt zapewnił sobie przepustkę na igrzyska olimpijskie…

20 maja 2019, 13:03 13:03

Masnada, Cattaneo i Vendrame opuszczą Androni Giocattoli

Gianni Savio na wynajdywaniu młodych i utalentowanych wspinaczy oraz podsuwaniu ich najlepszym zespołom świata buduje model biznesowy swojego zespołu. (więcej…)

20 maja 2019, 11:25 11:25

Puchar Świata MTB XCO 2019 #1: Flückiger i Courtney po błotnej batalii

Szwajcar Mathias Flückiger i Amerykanka Kate Courtney wygrali w niemieckim Albstadt pierwsze zawody tegorocznego Pucharu Świata MTB w wyścigach cross-country.…

20 maja 2019, 08:10 08:10