Tirreno-Adriatico 2019. Wypadek Rafała Majki

Rafał Majka

Pechowo rozpoczął się Tirreno-Adriatico dla Rafała Majki. Kolarz Bora-hansgrohe podczas etapu jazdy drużynowej wjechał w przechodnia.

Poszkodowany był sprawcą wypadku, gdyż wtargnął na jezdnię tuż przed zbliżającym się niemieckim zespołem. Doszło do bardzo groźnej kraksy, w której brał również udział Oscar Gatto.

Obaj kolarze wrócili na rower i dojechali do mety. Majka doznał poważniejszych urazów, jest podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Polak przejdzie badania, po których wyjaśni się czy będzie kontynuował jazdę we Włoszech.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Marek Karnecki

  13 marca 2019, 16:27 o 16:27

  klasyczny nieprzytomny wszystko mający w D..ie dziad 🙁 !

  • reko

   13 marca 2019, 17:45 o 17:45

   Z drugiej strony zabezpieczenie żadne. Facet nie powinien się tam znaleźć, a jednak wlazł i mocno oberwal, chyba gorzej niż kolarze. Obsługa stojącą obok zawaliła po całości.

   • MichalB

    13 marca 2019, 22:12 o 22:12

    Dokladnie. 2 lub 3 gosci z obslugi po prawej stronie, a nikogo po lewej, kto moglby zatrzymac takiego pajaca. To jest blad organizatora.

 2. Mariusz

  13 marca 2019, 22:23 o 22:23

  Wszystkie wyścigi kolarskie w tym roku niestety tylko na Eurosporcie 2... Za to na Eurosporcie 1 można do śmierci napatrzeć się na te same skocznie narciarskie i tych samych skoczków narciarskich oraz na kwalifikacje do kwalifikacji w skokach narciarskich... Kiedyś owszem za Małysza było to fajne... Dziś ile można się tym podniecać tymi skokami narciarskimi...

  • fan facetów w rajtuzach

   14 marca 2019, 06:17 o 06:17

   Nie oglądam skoków - ale wiem, że teraz jest koniec sezonu i turnieje w których kwalifikacje są punktowane i wliczają się do łącznej punktacji za turniej. Pewnie dlatego są pokazywane. Kwalifikacji do kwalifikacji nie pokazywano nigdy. PS Po co pokazywać 20 etapów, skoro wyścig rozstrzyga się na pięciu? A już bez sensu jest pokazywać przez pięć godzin jak kolarze sikają, skoro z 200km etapu liczy się ostatnie 30km.

  • Rafał

   14 marca 2019, 06:47 o 06:47

   Kiedyś był jeden kanał Eurosportu i wyścigi Paryż Nicea i Tirreno były na żywo. Teraz sporty zimowe rozrosły się na niespotykaną skalę. Kiedyś były rozgrywane w weekendy. A teraz również w tygodniu. Inna przyczyna jest taka że biathlon i skoki narciarskie rozgrywane są często popołudniu i przy sztucznym świetle. Więc w czasie kiedy są wyścigi kolarskie. Gdyby były rozgrywane do godziny 15tej jak kiedyś nie było by problemu.

 3. Mirek

  14 marca 2019, 06:41 o 06:41

  Nie szufladkuj się. Zima ma swoje prawa. Przyjdzie taki czas, że w czasie TdF jak będzie leciał cały etap od rana do wieczora to nawet komentatorzy nie będą wiedzieli co mówić. Ale wczoraj to już była jakaś przesada bo na E1 i E2 leciała ta sama relacja ze skoków. Nie wiem, może to było tak, że na jednym kanale już się zaczęła a na drugim jeszcze nie skończyła, ale wyglądało to dziwnie 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: