Paryż-Nicea 2019. Jungels i Gilbert liderami Deceuninck - Quick Step

Bob Jungels

Bob Jungels i Philippe Gilbert poprowadzą grupę Deceuninck - Quick Step na trasie Paryż-Nicea (10-17 marca).

Wszechstronny skład belgijskiej ekipy na "wyścig ku słońcu” ma umożliwić podopiecznym Patricka Lefevere’a walkę zarówno o zwycięstwa etapowe, jak i triumf w klasyfikacji generalnej.

Niewątplie liderem, którego zadaniem będzie walka o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej, będzie Bob Jungels. Luksemburczyk w tym roku ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa, triumfował na 4. etapie Tour Colombia oraz w Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Do walki na pagórkowatych etapach powinien włączyć się Philippe Gilbert. Belg rozpoczął swój sezon na Starym Kontynencie, gdzie zdołał już odnieść etapowe zwycięstwo w Tour de la Provance. Ponadto finiszował w czołowej dziesiątce Omloop Het Nieuwsblad, które wygrał jego kolega z drużyny - Zdenek Stybar.

Włodarze ekipy liczą także na pokazanie się z dobrej strony w sprinterskich pojedynkach Fabio Jakobsena. Łupem młodego Holendra padł już pierwszy etap Volta ao Algarve. Niewiadomą pozostaje jednak dyspozycja 22-latka po niedawno przebytej chorobie.

Skład Deceuninck - Quick Step na Paryż-Nicea 2019: Bob Jungels, Tim Decelercq, Iljo Keisse, Fabio Sabatini, Florian Senechal, Philippe Gilbert oraz Fabio Jakobsen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: