Mario Cipollini terroryzował byłą żonę?

Przed włoskim sądem za stalking i użycie przemocy wobec swojej byłej żony stanie Mario Cipollini.

Według prokuratury w Lucce mistrz świata z 2002 roku śledził swoją byłą partnerkę Sabrinę Landucci, groził śmiercią również jej obecnemu partnerowi – byłemu piłkarzowi Silvio Giustiemu. Jak donosi "Corriere della Sera", śledztwo zostało zakończone. Prokurator Sara Polio „zaprosiła” byłą gwiazdę peletonu na przesłuchanie, podczas którego ma zapaść decyzja czy zostanie on postawiony w stan oskarżenia.

„Super Mario”, zwycięzca etapowy na wszystkich Grand Tourach, w tym aż 42 etapów w Giro d’Italia, w latach 2016-2017 miał pobić i spoliczkować Landucci. Małżeństwem byli od 1993 roku, rozstali się w 2005 roku, mają dwie córki.

51-letni Cipolliniemu grozi kara więzienia od dwóch do sześciu lat. To nie pierwszy raz, kiedy trafia on na nagłówki gazet z powodów niezwiązanych z kolarstwem. Najpierw jego nazwisko przejawiało się w kontekście afery Eufemiano Fuentesa. Na Vuelta a Espana (2000) został zdyskwalifikowany po tym, jak uderzył w twarz Francisco Cerezo, który podobno mu ubliżył. Poza tym w 2009/2010 roku zainteresował się nim włoski fiskus – Cipollini „lipnie” zameldować się miał w Monte Carlo, by nie uiszczać podatku. Ostatecznie sąd go jednak uniewinnił.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. cHarlie

    17 marca 2019, 23:37 o 23:37

    Ładna góra za nim jest na zdjęciu. Musi byc bardzo atrakcyjna trekingowo

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: