Kategorie: Doping

Laurens ten Dam nie płacze po Preidlerze

- Przez trzy dni nie myślałem o niczym innym - napisał Laurens ten Dam, odnosząc się, w swojej rubryce na łamach gazety "Het Nieuwsblad", do dopingowicza Georga Preidlera.

Zawodnik CCC Team ścigał się z Austriakiem przez dwa lata w Team Sunweb i w tym czasie nie zostali przyjaciółmi. Zwłaszcza podpadł mu na trasie Giro, gdy drużyna wiozła Toma Dumoulina do końcowego triumfu.

Jako kapitan drużyny w Giro d'Italia 2017 roku musiałem odbyć z nim kilka męskich rozmów. Chciał wracać do domu, bo jego dziewczynie poleciała krew z nosa. Popsuł atmosferę w zespole, w czasie gdy byliśmy zajęci czymś pięknym i wyjątkowym. Zwycięstwem w Giro

- pisze doświadczony Holender.

Oprócz złości na Preidlera, Ten Dam stawia pytania, m. in. dotyczące sensu paszportu biologicznego.

Czy paszport rzeczywiście jest taki zły? Czy jest nieszczelny jak sitko? Dlaczego Preidler nie został złapany przez władze dopingowe i jakich nazwisk możemy spodziewać się w zamrażarce? Obawiam się wielu pytań i tylko kilku odpowiedzi

- podsumowuje.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

UCI Classics Series jeszcze nie w 2020 roku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że zrzeszający największe wyścigi jednodniowe cykl UCI Classics Series nie powstanie w 2020 roku. (więcej…)

11 grudnia 2019, 20:17

Mitchelton-Scott czeka na licencję

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.…

11 grudnia 2019, 16:23

Israel Cycling Academy przemienia się w Israel Start-Up Nation

Grupa Israel Cycling Academy do sezonu 2020 przystąpi w nowych koszulkach oraz pod nazwą Israel Start-Up Nation. (więcej…)

11 grudnia 2019, 11:40

Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert. (więcej…)

11 grudnia 2019, 09:25

Licencje WorldTour na sezon 2020

18 zespołów męskich i 7 żeńskich otrzymało licencje WorldTour w sezonie 2020, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

10 grudnia 2019, 15:51

Wilco Kelderman poceluje w Giro d'Italia

Wilco Kelderman podczas prezentacji Team Sunweb przed sezonem 2020 ogłosił, że przygotowywać się zamierza do Giro d'Italia. (więcej…)

10 grudnia 2019, 13:09