[Ogłoszenia] Modernizacje, dobra zmiana dla Rowery.org

Czerwony dzwonek i PWA, czyli dwa ulepszenia, które powinny ułatwić Wam korzystanie z serwisu Rowery.org.

W duchu poprawiania, usprawniania oraz ogólnego ulepszania postanowiliśmy ułatwiać Wam, drodzy czytelnicy, odbiór naszych treści. Mamy kilka zmian, które na pewno spodobają się wielu z Was.

Może nie aplikacja, ale...

Idąc z duchem technologii wprowadziliśmy rozszerzenie PWA do naszego serwisu. Co to jest? Progressive Web Apps pozwala stronom internetowym na współpracę z przeglądarką tak, aby udostępniać treści lokalnie, bez połączenia z internetem oraz bardziej przypominać aplikację na waszych telefonach. W skrócie, funkcja, która sprawia, że strona internetowa traktowana jest przez systemy Android i Windows 10 jak aplikacja.

Jeśli w Twojej przeglądarce pojawi się taki komunikat na dole strony to możesz "zainstalować" stronę jako aplikację na swoim urządzeniu.

Tak, wiem – to nie jest aplikacja. To jest prostsze, szybsze, nie wymaga aktualizacji, nie zajmuje pamięci w Twoim telefonie. I choć jest to rozwiązanie nieco prostsze, to jednak bije na głowę alternatywę, czyli... nic 🙂

A skoro mowa o brakujących rzeczach, to mamy dla Was...

Powiadomienia

Bo chyba każdy chce wiedzieć, co dzieje się w świecie kolarstwa. Teraz, zaraz. Zatem mamy powiadomienia, które szczególnie w powiązaniu z powyższym rozszerzeniem bardzo ułatwia życie.

Po każdej publikacji nowego artykułu, o ile piszący redaktor uzna iż jest on wart natychmiastowego poinformowania czytelników o nim, otrzymasz powiadomienie na swoim pulpicie komputera, na swoim smartphonie, etc. Na przykład takie:

Powiadomienie Push na smartphonie

Po jego kliknięciu otworzy się od razu albo zainstalowana aplikacja, albo po prostu przeglądarka. Podobne, choć nieco mniej spektakularne powiadomienia można otrzymywać na komputerze w formie natywnych powiadomień danego systemu.

Aby uruchomić tę magiczną funkcję wystarczy kliknąć a ikonę powiadomień na dole strony i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Proste, szybkie, skuteczne. Tak to wygląda w dużym skrócie:

Naczelny

Zobacz komentarze

  • Bardzo ładnie, bardzo ładnie, ale irytują mnie wyskakujące na dole ekranu reklamy. Nie wiem czy to kwesta konfiguracji oprogramowania na moim komputerze, czy efekt modernizacji (ulubionego!) portalu. Wcześniej tego nie było...
    Może jakaś podpowiedź jak wyeliminować wyskakujące reklamy? Czy już tak po prostu ma być i trzeba się z tym pogodzić - nowe idzie :) pozdRower

    • Wiesz, serwer kosztuje. Ja przez ostatnie 20 lat wsadziłem w rowery.org zapewne równowartość niejednego topowego roweru. Zaakceptuj reklamy od czasu do czasu, może nawet kliknij to nam trochę pomożesz utrzymać serwery...

Share
Opublikowane przez
Naczelny

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06