Kategorie: Doping

Georg Preidler przyznaje się do kontaktów z doktorem Schmidtem

Afera dopingowa związana z Markiem Schmidtem i kliniką w Erfurcie toczy się jak kula śniegowa. Drugim kolarzem, który przyznał się do kontaktów z niemieckim lekarzem jest Georg Preidler.

Zrobiłem głupotę i muszę być szczery. To był największy błąd w moim życiu. Chcę tylko powiedzieć, że życie ze świadomością popełnionego oszustwa jest piekłem. Nie mogłem dłużej tego znieść

- wyznał 28-letni kolarz Groupama-FDJ w "Kleine Zeitung".

Trenujesz dzień po dniu, ale nie robisz postępów. W pewnym momencie chcesz więcej. Doping krwi nie wymaga wiele wysiłku

- wytłumaczył co go pchnęło na złą drogę.

Według zwycięzcy etapu Tour de Pologne w Bukownie Tatrzańskiej przekazał on swoją próbkę krwi Schmidowi, ale do autotransfuzji nie doszło. Zgodnie z austriackim prawem ten czyn już jednak stanowi przestępstwo.

Tak, to wszystko co zrobiłem, ale sam z nim kontakt w moich oczach to przestępstwo, on jest dobrze znany. Moje zwycięstwo w Tour de Pologne było czyste. Zawsze ścigałem się bez dopingu

- zaznaczył Preidler, który musi teraz znaleźć sobie nowe miejsce w życiu.

Groupama-FDJ potwierdził, że Austriak sam zrezygnował z zespołu. Wyjaśnił  byłemu pracodawcy, że krew została pobrana dwa razy pod koniec ubiegłego sezonu, z myślą o przyszłym dopingu.

Schmidt i jego wspólnicy zarabiali na oferowanych usługach do 15 tys. euro na jednym sportowcu. Pewne jest, że w najbliższych dniach demaskowani będą inni znaczący klienci sieci.

Przy okazji Stefana Denifla i jego przyznania się do dopingu krwi, pod znakiem zapytania stanęła efektywność systemu paszportów biologicznych. Wgląd w dane Austriaka miał Jim Ochowicz, który jesienią zeszłego roku podpisał z Deniflem kontrakt na jazdę w CCC Team. Amerykanin, w rozmowie z "Cyclingnews", stwierdził że w paszporcie kolarza z Tyrolu nie było żadnych anomalii.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

UCI Classics Series jeszcze nie w 2020 roku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że zrzeszający największe wyścigi jednodniowe cykl UCI Classics Series nie powstanie w 2020 roku. (więcej…)

11 grudnia 2019, 20:17

Mitchelton-Scott czeka na licencję

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.…

11 grudnia 2019, 16:23

Israel Cycling Academy przemienia się w Israel Start-Up Nation

Grupa Israel Cycling Academy do sezonu 2020 przystąpi w nowych koszulkach oraz pod nazwą Israel Start-Up Nation. (więcej…)

11 grudnia 2019, 11:40

Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert. (więcej…)

11 grudnia 2019, 09:25

Licencje WorldTour na sezon 2020

18 zespołów męskich i 7 żeńskich otrzymało licencje WorldTour w sezonie 2020, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

10 grudnia 2019, 15:51

Wilco Kelderman poceluje w Giro d'Italia

Wilco Kelderman podczas prezentacji Team Sunweb przed sezonem 2020 ogłosił, że przygotowywać się zamierza do Giro d'Italia. (więcej…)

10 grudnia 2019, 13:09