Torowe MŚ 2019: dzień 5. Rudyk powalczy o brąz w sprincie

O brązowy medal torowych mistrzostw świata w sprincie powalczy Mateusz Rudyk. W półfinale Polak musiał uznać wyższość rywala z Holandii, przegrywając 1:2.

Sprint indywidualny

Wyniki | sprint indywidualny (M) - 1/2 finału

Rywalizację w ostatnim dniu torowych mistrzostw świata w Pruszkowie otworzyła walka sprinterów w półfinale. Panowie walczyli do dwóch zwycięstw, w parach: Matthew Glaetzer z Jeffrey'em Hooglandem i Mateusz Rudyk z Harriem Lavreysenem.

W przypadku pierwszej pary Hoogland nie miał problemów by dwukrotnie pokonać Glaetzera. Z kolei w pierwszym biegu drugiej pary triumfował Rudyk, jednak dwa kolejne biegi na swoją korzyść rozstrzygnął Lavreysen. Oznaczało to, że do walki o złoto awansowali obaj Holendrzy, zaś o brąz powalczy Polak z Australijczykiem.

Keirin

Wyniki | keirin (K) - 1. runda
Wyniki | keirin (K) - repasaże 1. rundy

Drugą z konkurencji, która rozgrywana była w pierwszej z dwóch niedzielnych sesji, był kobiecy keirin. to charakterystyczne wyścigi, w którym zawodniczki początkowo jadą w ślad za derną. W 1. rundzie awansu uzyskują po dwie najlepsze panie z każdego biegu, a reszta walczy o awans w repasażach.

Przy pierwszej próbie do 2. rundy z łatwością zakwalifikowały się m.in. Hongkonka Wai Sze Lee, Rosjanka Daria Shmeleva i Australijka Stephanie Morton, czyli zawodniczki dobrze znane już z sprinterskiej rywalizacji. W repasażach dołączyły do nich m.in. Mathilde Gros z Francji czy Kaarle McCulloch z Australii.

Ani w 1. rundzie, ani w późniejszej dogrywce, nie poszło zbyt dobrze Urszuli Łoś, która nie zdołała przejść do dalszej fazy zmagań.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: