Stefan Denifl i doping krwi

Stefan Denifl

Wyjaśniła się tajemnica skrywająca przyczynę rezygnacji Stefana Denifla z reprezentowania grupy CCC. Austriacki kolarz jest uwikłany w wielki skandal dopingowy, obejmujący sportowców z wielu dyscyplin sportowych.

Sprawa Denifla ma związek z zatrzymaniem w tym tygodniu w Seefeld pięciu narciarzy podczas mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, a także lekarza, którego służby policyjne określają mianem mózgu grupy przestępczej z Erfurtu, organizującej dopingu krwi wśród sportowców.

Tym lekarzem jest Mark Schmidt, który w Erfurcie prowadził swój gabinet. Schmidt jest znaną postacią w peletonie, był lekarzem grupy Gerolsteiner w 2008 roku, gdy na EPO wpadli Bernhard Kohl i Stefan Schumacher. Kohl oskarżył później Schmidta o praktyki dopingowe w niemieckim zespole.

Wracając do Denifla. Austriackie media informują, że kolarz był aresztowany pod zarzutem dopingu krwi. Po złożeniu obszernych wyjaśnień został zwolniony do domu.

Denifl był zatrzymany w zeszły piątek, ale śledztwo wokół kliniki w Erfurcie toczy się od wielu miesięcy. Nielegalny proceder miał funkcjonować od 2014 roku.

Obecnie trwają testy DNA próbek krwi zabezpieczonych w Erfurcie, które doprowadzą do innych sportowców zamieszanych w nielegalny proceder. Na liście mogą się pojawić kolejni kolarze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: