UAE Tour 2019: etap 7. Dubaj u stóp Sama Bennetta

Sam Bennett wygrywa ostatni etap UAE Tour.

Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wygrał 1. wyścig UAE Tour. Ostatni etap należał w Dubaju do Irlandczyka Sama Bennetta.

Sprinter Bora-hansgrohe wyprzedził na ostatnich metrach Fernando Gavirię (UAE Team Emirates) i Caleba Ewana (Lotto Soudal).

Krótkie i płaskie zakończenie wyścigu na Półwyspie Arabskim upływało pod znakiem ucieczki w składzie Dmitriy Gruzdev (Astana), Will Clarke (Trek-Segafredo) i Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Trójka zdobyła ponad 4 minuty przewagi, zbierając punkty na lotnych premiach.

Peleton nie spieszył się z zakończeniem akcji, zrobił to dopiero 4 kilometry przed metą. Na finiszu Alexander Kristoff rozprowadził Gavirię, ale ustawiony za Kolumbijczykiem Bennett wykorzystał swoje ustawienie, sięgając ku swojemu nieukrywanemu szczęściu po etap.

Michał Kwiatkowski (Team Sky) ukończył wyścig na 10. miejscu.

Wyniki 7. etapu UAE Tour 2019 (2.WT), Dubaj - Dubaj (145 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     3:17:51
  2 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
  3 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  5 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
  6 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida
  7 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
  8 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
  9 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
 10 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 11 Daniel McLay (GBr) EF Education First
 12 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 13 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 14 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 15 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep
 16 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
 17 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 19 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
 20 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 21 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
 22 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 23 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 24 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 25 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
 27 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 28 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 29 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 30 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 31 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 32 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 33 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 34 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
 35 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
 36 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 37 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 38 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 39 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 40 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 41 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 42 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 43 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 44 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 45 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 46 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
 47 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
 48 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 49 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 50 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
 51 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 52 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
 53 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 54 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 56 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 58 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 59 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 60 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 61 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 62 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 63 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
 64 Sean Bennett (USA) EF Education First
 65 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 66 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 67 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 69 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
 70 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
 71 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 73 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 74 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 76 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 77 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 78 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
 79 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 80 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 81 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 82 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 83 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 85 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 86 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
 87 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
 88 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
 89 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 90 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 91 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 92 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 93 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 94 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 95 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           00:22
 96 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 97 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida
 98 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 99 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
100 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
101 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
102 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:27
103 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      00:29
104 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
106 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         00:34
107 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  00:38
108 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     00:45
109 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            00:49
110 James Whelan (Aus) EF Education First                  00:57
111 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   01:00
112 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      01:09
113 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       01:12
114 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
115 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo                       01:15
116 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
117 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    01:22
118 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
119 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
120 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
121 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
122 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                01:45
123 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:49
124 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
125 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
126 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:56
127 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      02:11
128 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
129 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           02:35
130 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
131 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      03:11

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                26:27:29
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:31
  3 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:44
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:56
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      01:04
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:08
  7 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:11
  8 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep                  01:29
  9 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma                 01:45
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      01:49
 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    01:52
 12 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:54
 13 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe             01:56
 14 Victor De La Parte (Spa) CCC Team                      02:04
 15 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:19
 16 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            02:22
 17 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      02:30
 18 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott                02:47
 19 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale               02:53
 20 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott                    03:32
 21 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   03:55
 22 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  04:26
 23 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           04:38
 24 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     04:46
 25 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               05:01
 26 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale          05:12
 27 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         05:26
 28 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   05:34
 29 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep              05:48
 30 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                05:56
 31 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    06:20
 32 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo                       06:25
 33 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 34 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    06:32
 35 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   07:27
 36 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           08:19
 37 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida                    08:47
 38 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team          09:46
 39 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  10:00
 40 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team                         10:16
 41 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  10:18
 42 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin            11:03
 43 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    13:25
 44 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    14:11
 45 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team                           14:24
 46 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     14:37
 47 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           14:47
 48 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            14:55
 49 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk                  16:50
 50 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo                      17:35
 51 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        17:51
 52 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        18:00
 53 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       18:10
 54 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        19:43
 55 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      20:25
 56 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    20:26
 57 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            20:49
 58 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     21:21
 59 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               21:34
 60 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ                       23:49
 61 Sean Bennett (USA) EF Education First                  24:17
 62 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      25:18
 63 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  26:01
 64 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       26:29
 65 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                27:33
 66 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    28:00
 67 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  28:04
 68 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo                       28:18
 69 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      28:55
 70 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      28:58
 71 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         29:16
 72 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     29:54
 73 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                30:03
 74 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
 75 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  30:17
 76 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       31:27
 77 James Whelan (Aus) EF Education First                  31:46
 78 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               31:53
 79 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          35:07
 80 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      35:21
 81 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            35:22
 82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         35:56
 83 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      36:11
 84 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                   36:27
 85 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             36:33
 86 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      36:43
 87 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    36:44
 88 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           36:55
 89 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    37:49
 90 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  38:38
 91 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      39:20
 92 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 93 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  39:24
 94 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     39:34
 95 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep              39:39
 96 Mikkel Frolich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       39:49
 97 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 39:51
 98 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           40:12
 99 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep              40:14
100 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    40:20
101 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    40:51
102 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 40:59
103 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk                  41:43
104 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 42:10
105 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida                      42:12
106 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                         42:14
107 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    42:29
108 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   42:39
109 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    42:55
110 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    43:12
111 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        43:29
112 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    43:31
113 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 43:44
114 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo                 43:47
115 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal                         43:58
116 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       44:30
117 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep                45:10
118 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 45:12
119 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma                   45:24
120 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  45:31
121 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          45:58
122 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
123 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             46:02
124 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 46:12
125 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 47:24
126 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               48:23
127 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   49:08
128 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    49:40
129 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        51:06
130 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      53:42
131 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     55:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    3 marca 2019, 09:34 o 09:34

    coś cieniutko wyglądają te sprinty Mareczki. Wygląda na to, że w poprzedniej ekipie miał dużo lepszy pociąg. Tutaj widać, że nie ma zawodnika, który w końcówce byłby w stanie mu pomóc. Coś mi się wydaje , że wraz z końcem wiosennej kampanii skończą się emocje związane z CCC. Może Amaro coś jeszcze pokaże na Giro.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: