Daniel - odzież kolarska

Torowe MŚ 2019: Rudyk z pewnym awansem do 1/4 sprintu

W popołudniowej sesji 4. dnia torowych mistrzostw świata rozgrywane były pierwsze odsłony męskiego sprintu, omnium oraz kobiecego wyścigu na 500m i wyścigu na dochodzenie.

500m ze startu lotnego

Wyniki | 500m ze startu lotnego (K) - kwalifikacje

Sobotni program popołudniowej sesji torowych mistrzostw świata otwierały kwalifikacje wyścigu kobiet na 500 metrów ze startu lotnego. Spośród startujących zawodniczek awans do finału uzyskać mogło tylko osiem najszybszych.

Niestety, w grupie tej zabrakło naszej jedynej reprezentantki - Urszuli Łoś. Polka zajęła 10. miejsce. Po zwycięstwo w kwalifikacjach sięgnęła Rosjanka Daria Shmeleva, o 0,002 sekundy pokonując Australikę Kaarle McCulloch. Pozostała szóstka kolarek, które awansowały do wieczornego finału, to: Niemki Miriam Welte i Lea Sopyhie Friedrich, Ukrainka Olena Starikova, Holenderka Kyra Lamberink, Meksykanka Jessica Salazar Valles oraz Włoszka Miriam Vece.

Sprint indywidualny

Wyniki | sprint indywidualny (M) - kwalifikacje
Wyniki | sprint indywidualny (M) - 1/16 finału
Wyniki | sprint indywidualny (M) - 1/8 finału

W popołudniowej odsłonie zmagań na pruszkowskim torze odbyły się także trzy pierwsze rundy sprinty indywidualnego mężczyzn, z udziałem Mateusza Rudyka. Drugi zawodnik ostatniego cyklu Pucharu Świata spisał się znakomicie. Finiszując przy mocnym aplauzie publiczności uzyskał trzeci rezultat, który pozwolił mu "przeskoczyć" 1/16 finału i od razu wejść do 1/8. Poza Polakiem taki awans uzyskali również nieco szybsi Holendrzy Jeffrey Hoogland i Harrie Lavreysen oraz 4. w kwalifikacjach Francuz Sebastien Vigier. Kolejnych 24 kolarzy przeszło do 1/16 finału, gdzie dalszy awans uzyskała połowa z nich.

W ostatniej z popołudniowych rund, 1/8 finału, Rudyk pewnie pokonał Kanadyjczyka Hugo Barrette, wskakując tym samym do 1/4 finału. Zwycięstwa w swoich biegach, zapewniające awans, odnieśli także: Hoogland, Levreysen oraz Nowozelandczyk Ethan Mitchell, Australijczycy Nathan Hart i Matthew Glaetzer, Rosjanin Denis Dimitriev i Trynidadczyk Paul Nichols.

Omnium

Wyniki | omnium 1/4 (M) - scratch
Wyniki | omnium 2/4 (M) - wyścig tempo

Pomiędzy sprinterskimi rozgrywkami przyszła pora na zainaugurowanie męskiego omnium. Na torowy wielobój składają się cztery konkurencje: scratch, wyścig tempo, wyścig eliminacyjny oraz wyścig punktowy. W popołudniowej sesji rozegrano dwa pierwsze z wyścigów.

W scratchu szczęścia zabrakło niestety Szymonowi Sajnokowi, który w Pruszkowie broni tytułu mistrza świata w omnium wywalczonego przed rokiem w holenderskim Apeldoorn. Polak pilnował rywali, jednak w końcowym sprincie spadł na dalszą pozycję, kończąc rywalizację na 13. pozycji. Triumfował Hiszpan Albert Torres Barcelo, który jako jedyny z całej stawki zdołał zrobić dubla.

W wyścigu tempo, polegającym w dużym skrócie na mozolnym zbieraniu punktów, triumfował Brytyjczyk Ethan Hayter. Razem z drugim w tym wyścigu Japończykiem Eyią Hashimoto zdołali nadrobić nad resztą stawki okrążenie i zdobyć ekstra 20 punktów. 19. miejsce zajął tutaj Sajnok, a w klasyfikacji łącznej, na półmetku omnium, zajmuje 17. miejsce. Prowadzi Hayter.

Wyścig indywidualny na dochodzenie

Wyniki | wyścig indywidualny na dochodzenie (K) - kwalifikacje

W kwalifikacjach indywidualnego wyścigu kobiet na dochodzenie udział brała Justyna Kaczkowska. Polka zajęła dość dalekie, 9. miejsce, nie dające awansu do ścisłego finału. Do walki o medale zakwalifikowały się jedynie Niemki Lisa Brennauer i Lisa Klein oraz Australijka Ashlee Ankudinoff i Nowozelandka Kristie James.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: