Torowe MŚ 2019. Filippo Ganna na drodze do igrzysk w Tokio

22-letni Filippo Ganna wykorzystuje warunki stworzone przez Włoski Związek Kolarski i Team Sky i na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Tokio potwierdza status najlepszego zawodnika w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Kiedy w marcu 2016 roku 19-letni Włoch Filippo Ganna wygrał w Londynie kwalifikacje, a następnie finał wyścigu indywidualnego na dochodzenie, jego nazwisko znane było zaledwie mniejszej grupie osób śledzących zmagania juniorów i młodzieżowców.

Trzy lata później wysoki 22-latek jest zawodnikiem ekipy Sky, na koncie ma pięć medali mistrzostw świata i pięć krążków mistrzostw Europy i jest podporą włoskiego zespołu średniodystansowców. Ganna w Pruszkowie nawiązał do występów z Londynu i ubiegłorocznego wyścigu z Apeldoorn i na polskim welodromie zdobył trzeci tytuł mistrza świata.

W rozmowie z "Rowery.org" po dekoracji, Ganna swój sukces szybko wkomponował w dobry występ kadry Włoch. Wprawdzie w wyścigu drużynowym na dochodzenie zespół, po kraksie, nie awansował do najlepszej ósemki, ale jego członkowie w wyścigach indywidualnych walczyli o medale.

To marzenie, wygranie przeciw takim nazwisko, to sen. Wcześniej pokazaliśmy, że jesteśmy silni w wyścigu drużynowym, teraz [Francesco] Lamon był czwarty na kilometr, [Davide] Plebani [zdobył] brąz, a ja złoto w wyścigu indywidualnym. Noga podaje

 śmiał się po wyścigu.

Ganna od początku tego sezonu startuje w barwach brytyjskiej Team Sky, na koncie ma już nawet wygraną czasówkę Tour La Provence. W kolejnych miesiącach i w roku olimpijskim czas dzielił będzie między szosę a tor, acz to na deskach welodromu celuje w olimpijski medal w Tokio.

Mam wsparcie ekipy w kontekście igrzysk olimpijskich. To dobry program. Jestem bardzo zrelaksowany psychicznie, bo wiem, że mam możliwość przygotowania dobrej dyspozycji na igrzyska olimpijskie. To będzie główny cel

zapowiedział.

Na szosie nie ma jeszcze programu, wiem, że pojadę Mediolan-San Remo, ale pełen rozkład poznam potem. Teraz idę do hotelu, chciałbym się wyspać

zakończył ze śmiechem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: