UAE Tour 2019: etap 5. Elia Viviani pokazał Gavirii

Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step) po masowym sprincie wgrał w piątym dniu wyścigu dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Mistrz Włoch wyprzedził na kresce Fernando Gavirię (UAE Team Emirates) i Marcela Kittela (Katusha-Alpecin). 8. miejsce zajął Jakub Mareczko (CCC Team).

W klasyfikacji generalnej bez zmian, na prowadzeniu pozostał Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Płaski etap nie stwarzał złudzeń co do finału, dlatego skład ucieczki nie zaskoczył. Akcję zdecydowali się podjąć jedynie kolarze zespołów drugiej dywizji, Gazprom–Rusvelo: Stepan Kuriyanov, Sergei Shilov i Anton Vorobyev oraz Novo Nordisk: Charles Planet i Fabio Calabria.

Harcowników odpuszczono na 4 minuty. Zrelaksowany peleton jechał z prędkością 35 km/godz., a ekipy ze sprinterami w składzie wymieniały się zgodnie na prowadzeniu. Odjazd piątki przeszedł do historii 31 kilometrów przed metą.

Na ostatniej prostej został rozprowadzony Gaviria, jednak to Viviani okazał się szybszy, biorąc rewanż za porażkę na finiszu drugiego etapu.

Wyniki 5. etapu UAE Tour 2019 (2.WT), Sharjah – Khor Fakkan (181 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep              4:48:59
  2 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
  3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  5 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  6 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida
  7 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  8 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
  9 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 10 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 11 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
 12 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 13 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
 14 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 15 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 17 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
 18 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 19 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 20 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 21 Daniel McLay (GBr) EF Education First
 22 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 23 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 24 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
 26 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 27 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 28 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 29 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 30 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 31 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 32 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
 33 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 34 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 35 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
 36 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep
 37 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 38 Sean Bennett (USA) EF Education First
 39 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 40 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
 41 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 42 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 43 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 44 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
 45 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 46 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 47 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 48 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 49 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 50 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 51 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 52 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
 53 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 54 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
 55 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
 56 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 57 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 58 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 59 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 60 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 61 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 63 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 64 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 65 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 66 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 67 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 68 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
 69 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
 70 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 71 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 72 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida
 73 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 74 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 75 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 76 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
 77 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 78 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 79 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 80 Rob Power (Aus) Team Sunweb
 81 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 82 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 84 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 85 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 86 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 87 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 89 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 90 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep
 91 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 92 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 93 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 94 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 96 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 97 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 98 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 99 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
100 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
101 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
102 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
103 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
104 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
105 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
106 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
107 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
108 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
109 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
110 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
111 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
112 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
113 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
114 Kenny Ellissonde (Fra) Team Sky
115 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
116 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott
117 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
118 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
119 James Whelan (Aus) EF Education First
120 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
121 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:19
122 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
123 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     00:23
124 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
125 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      00:38
126 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        00:54
127 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
128 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    01:22
129 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida
130 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
131 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma                    02:47
132 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
133 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
134 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk                  03:17
135 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      04:23
136 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                18:54:09
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:21
  3 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:38
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:46
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:54
  6 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:01
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:04
  8 Victor De La Parte (Spa) CCC Team                      01:12
  9 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep                  01:14
 10 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    01:15
 11 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      01:23
 12 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma                 01:30
 13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:31
 14 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:32
 15 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:36
 16 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   01:42
 17 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe             01:46
 18 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            01:56
 19 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott                02:02
 20 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale               02:11
 21 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      02:20
 22 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           02:36
 23 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   02:47
 24 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott                    02:57
 26 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         03:14
 27 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  03:18
 28 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   03:32
 29 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep              03:36
 30 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                04:08
 31 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     04:11
 32 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    04:18
 33 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   04:23
 34 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               04:26
 35 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo                       04:42
 36 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    04:49
 37 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  04:56
 38 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                05:01
 39 Kenny ELLISSONDE                                       05:03
 40 Patrick Bevin (NZl) CCC Team                           05:47
 41 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  06:18
 42 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   06:25
 43 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team                           07:28
 44 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           07:51
 45 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  08:02
 46 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida                    08:25
 47 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    08:32
 48 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team          08:54
 49 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        09:06
 50 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team                         09:08
 51 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            09:19
 52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin            09:20
 53 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk                  09:54
 54 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       09:55
 55 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    10:03
 56 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    10:10
 57 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      10:57
 58 Simon Clarke (Aus) EF Education First                  11:09
 59 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        11:28
 60 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     11:55
 61 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        12:38
 62 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      12:58
 63 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               13:19
 64 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ                       13:23
 65 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            13:54
 66 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         14:57
 67 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    15:04
 68 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    15:27
 69 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo                      15:52
 70 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     15:59
 71 Sean Bennett (USA) EF Education First                  16:02
 72 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      16:44
 73 James Whelan (Aus) EF Education First                  16:57
 74 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       17:35
 75 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          17:41
 76 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       17:48
 77 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  17:49
 78 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma                    17:56
 79 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     18:00
 80 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               18:07
 81 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      18:12
 82 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                18:30
 83 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             18:34
 84 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  18:35
 85 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    18:40
 86 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      18:44
 87 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      18:46
 88 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep              18:50
 89 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep              19:27
 90 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  19:30
 91 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           19:38
 92 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           19:49
 93 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 94 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       19:56
 95 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  21:08
 96 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida                      21:23
 97 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         21:33
 98 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      22:01
 99 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    22:06
100 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        22:40
101 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    22:42
102 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo                       22:43
103 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    22:52
104 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 22:55
105 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo                 22:58
106 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 23:00
107 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    23:16
108 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    23:35
109 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk                  23:44
110 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       23:51
111 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 24:11
112 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma                   24:13
113 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                   24:16
114 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 24:23
115 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep                24:26
116 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    24:30
117 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   24:40
118 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  24:42
119 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     24:59
120 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          25:09
121 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
122 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             25:13
123 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 25:23
124 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      25:28
125 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 25:37
126 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            25:45
127 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    26:16
128 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal                         26:28
129 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 26:35
130 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   27:19
131 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               27:34
132 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    27:58
133 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                         28:22
134 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        30:17
135 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      31:04
136 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     42:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Kocurello1

    2 marca 2019, 13:03 o 13:03

    Całe TOP 3 jeszcze do niedawna jeździło dla Quick-Step.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: