Torowe MŚ 2019: dzień 2. Krzysztof Maksel z awansem do półfinału keirinu

Krzysztof Maksel dobrze wypadł w popołudniowych rundach keirinu i pewnie awansował do półfinału zmagań. Zapraszamy na podsumowanie pierwszej z czwartkowych sesji torowych mistrzostw świata.

Keirin

Wyniki | keirin (M) - 1. runda
Wyniki | keirin (M) - repasaże 1. rundy
Wyniki | keirin (M) - 1/4 finału

Rywalizacja na deskach pruszkowskiego toru rozpoczęła się w czwartkowe popołudnie stosunkowo późno. Dopiero po godzinie 14.30 kolarze stanęli w szranki, a pierwszym ze startów była 1. runda męskiego keirinu. To ta konkurencja, w której grupki 6 zawodników kręcą się w kółko po welodromie, w ślad za charakterystyczną derną. Po rozpędzeniu kolarzy do odpowiedniej prędkości dernista zjeżdża z toru i zaczyna się ściganie.

W 1. rundzie odbyło się pięć biegów, a z każdego do następnej rundy awansowało po dwóch zawodników. Ci, którym się to nie udało, mieli jeszcze szansę na zakwalifikowanie się w repasażach. Tak właśnie było z Krzysztofem Makselem, który podczas pierwszego wyścigu zajął 3. miejsce (nie dające awansu), ale już w repasażach swój bieg wygrał.

Zdecydowanie najlepiej w 1. rundzie pojechał znakomity Australijczyk Matthew Glaetzer, który był najszybszy w całej stawce.

W ćwierćfinale awans do następnej fazy rywalizacji wywalczyć mogło już tylko 12 kolarzy, ale tu na szczęście Maksel stanął na wysokości zadania i przeszedł dalej. W półfinałowym biegu jego rywalami będą: Francuz Sebastien Vigier, Niemiec Stefan Botticher, Japończyk Yudai Nitta, Holender Theo Bos oraz Trynidadczyk Kwesi Browne. W drugiem biegu rywalizować będą zaś wspomniany już Glaetzer oraz Brytyjczyk Jack Carlon, Japończyk Yuta Wakimoto, Malezyjczyk Mohd Azizulhasni Awang, Holender Mathhijs Buchli oraz Nowozelandczyk Edward Dawkins.

fot. Dominik Smolarek | www.dominiksmolarek.pl

Sprint indywidualny

Wyniki | sprint indywidualny (K) - kwalifikacje
Wyniki | sprint indywidualny (K) - 1/16 finału

Drugą z konkurencji, w której walka toczyła się podczas popołudniowej sesji na torze w Pruszkowie, był sprint indywidualny kobiet. Polskę reprezentowała w tu Marlena Karwacka, jednak ewidentnie nie był to jej dzień. Nasza reprezentantka zajęła w kwalifikacjach 31., nie dające niestety awansu, miejsce.

W kwalifikacjach najmocniejsza okazała się Australijka Stephanie Morton, za którą uplasowały się Hongkonka Wai Sze Lee, Francuzka Mathilde Gros oraz Niemka Lea Sophie Friedrich. Wszystkie cztery od razu wskoczyły do 1/8 finału, zaś pozostałe 24 kolarki przeszły do 1/16, gdzie znów ścigały się z czasem i liczyły na awans do następnej fazy.

Sesja wieczorna

W wieczornej sesji, rozpoczynającej się o godzinie 18.30, kontynuowane będą zmagania w sprincie kobiet, keirinie mężczyzn oraz w wyścigach drużynowych na dochodzenie kobiet i mężczyzn, w których jednak Polaków już nie ma. W wieczornym programie znajduje się także finał scratchu mężczyzn, w którym zobaczymy Adriana Teklińskiego - mistrza świata w tej konkurencji z 2017 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: