UAE Tour 2019: etap 4. Caleb Ewan na Hatta Dam

Caleb Ewan na kresce 4. etapu UAE Tour

Australijczyk Caleb Ewan wygrał na Hatta Dam czwarty etap UAE Tour. Kolarz Lotto Soudal na ostatnich metrach wyprzedził Włocha Matteo Moschettiego (Trek-Segafredo).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał trzeci na mecie Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Michał Kwiatkowski (Team Sky) przyjechał w głównej grupie.

Blisko 200-kilometrowy odcinek w pierwszej części pustynny, w drugiej zawitał w góry Al-Hadżar. Końcówka prowadziła w pagórkowatym terenie, z finałem na Tamie Hatta (1 km; 4,2%), o nachyleniu sięgającym 17%.

W ucieczce tym razem zameldowali się Alessandro de Marchi (CCC Team), Will Clarke (Trek-Segafredo), Igor Boev, Artem Nych, Stepan Kuriyanov (wszyscy Gazprom–Rusvelo) i Charles Planet (Novo Nordisk). Szóstkę peleton odpuścił na blisko 8 minut.

Niespełna 60 kilometrów przed metą do zabawy włączył się boczny wiatr. Główna grupa pękła, z tyłu zostało kilku wysoko sklasyfikowanych kolarzy, jednak na czele zabrakło współpracy, aby to wykorzystać. Alejandro Valverde zachęcał do tego Jumbo-Visma, jednak ku swojej frustracji, nie znalazł zrozumienia. W międzyczasie wycofał się po kraksie Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step).

Ostatnie 30 kilometrów, opuszczeni przez Kuriyanova, uciekinierzy rozpoczęli z zapasem 3 minut. Tempo pościgu wzmocnił Movistar Team, dościgając ostatniego harcownika - De Marchiego - 10 kilometrów przed metą.

Zaatakował Tom Dumoulin (Team Sunweb), a za jego plecami, 6 kilometrów przed kreską, doszło do kraksy w którą byli zaplatany Valverde i David Gaudu (Groupama-FDJ). Na czele uszczuplonego peletonu pojawili się kolarze CCC Team. Valverde na czas wrócił do grupy, w której na powrót jechał również Dumoulin.

Michał Kwiatkowski przed ostatnim kilometrem został wyprowadzony na czoło, jednak mistrz Polski nie włączył się do walki o etap. W najbardziej stromym punkcie niespodziewanie oderwał się 22-letni Moschetti, którego przytrzymał się tylko Ewan. Australijczyk do końca utrzymał szybkość, odnosząc pierwsze zwycięstwo w koszulce Lotto Soudal.

Wyniki 4. etapu UAE Tour 2019 (2.WT), Dubai – Palm Jumeirah-Hatta Dam (197 km):

  1 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                        4:27:07
  2 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  00:02
  3 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
  4 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                00:05
  5 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  7 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  9 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 11 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 13 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 14 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 15 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
 16 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida
 17 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 18 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 19 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 20 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Mikkel Frolich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep
 22 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 23 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 24 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 25 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
 26 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 28 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 29 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 30 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 32 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 33 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 34 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 36 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
 37 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
 38 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 39 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:29
 40 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       00:32
 41 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 42 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               00:37
 43 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             00:05
 44 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep              00:41
 45 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 46 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 47 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                00:48
 48 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 49 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
 50 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            00:52
 51 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           00:56
 52 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  00:59
 53 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  01:13
 54 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               01:15
 55 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               01:31
 56 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:05
 57 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma                   01:46
 58 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
 59 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 60 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep              01:51
 61 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    01:54
 62 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  02:00
 63 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           02:03
 64 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      02:08
 65 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           02:13
 66 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         02:40
 67 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 68 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        02:56
 69 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    03:03
 70 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    03:11
 71 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    03:21
 72 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      03:24
 73 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 74 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    03:26
 75 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        03:28
 76 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      04:12
 77 James Whelan (Aus) EF Education First                  04:35
 78 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      04:51
 79 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 80 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida
 81 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
 82 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 83 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 84 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 85 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida
 86 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 87 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
 88 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
 90 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 91 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 92 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 93 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
 94 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 95 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    06:30
 96 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 97 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       06:50
 98 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    06:58
 99 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 07:06
100 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
101 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
102 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
103 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
104 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
105 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
106 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
107 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
108 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
109 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
110 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
111 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
112 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
113 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
114 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
115 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
116 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
117 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
118 Daniel McLay (GBr) EF Education First
119 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
120 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo
121 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
122 Sean Bennett (USA) EF Education First
123 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
124 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
125 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
126 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
127 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
128 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
129 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
130 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
131 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
132 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
133 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
134 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
135 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
136 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
137 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                14:05:10
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:21
  3 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:38
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:46
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:54
  6 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:01
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:04
  8 Victor De La Parte (Spa) CCC Team                      01:12
  9 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep                  01:14
 10 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    01:15
 11 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      01:23
 12 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma                 01:30
 13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:31
 14 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:32
 15 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:36
 16 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   01:42
 17 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe             01:46
 18 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            01:56
 19 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott                02:02
 20 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale               02:11
 21 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      02:20
 22 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           02:36
 23 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   02:47
 24 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott                    02:57
 26 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         03:14
 27 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  03:18
 28 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   03:32
 29 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep              03:36
 30 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                04:08
 31 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     04:11
 32 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    04:18
 33 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   04:23
 34 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               04:26
 35 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo                       04:42
 36 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    04:49
 37 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  04:56
 38 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                05:01
 39 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         05:03
 40 Patrick Bevin (NZl) CCC Team                           05:47
 41 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott                  06:18
 42 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   06:25
 43 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team                           07:28
 44 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           07:51
 45 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  08:02
 46 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        08:12
 47 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida                    08:25
 48 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    08:32
 49 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team          08:54
 50 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team                         09:08
 51 Rob Power (Aus) Team Sunweb                            09:19
 52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin            09:20
 53 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk                  09:54
 54 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       09:55
 55 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    10:03
 56 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    10:10
 57 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      10:57
 58 Simon Clarke (Aus) EF Education First                  11:09
 59 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        11:28
 60 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     11:55
 61 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        12:38
 62 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      12:58
 63 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     13:12
 64 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               13:19
 65 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ                       13:23
 66 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            13:54
 67 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         14:38
 68 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      14:50
 69 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    15:04
 70 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma                    15:09
 71 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    15:27
 72 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo                      15:52
 73 Sean Bennett (USA) EF Education First                  16:02
 74 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      16:44
 75 James Whelan (Aus) EF Education First                  16:57
 76 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      17:24
 77 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       17:35
 78 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          17:41
 79 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       17:48
 80 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  17:49
 81 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     18:00
 82 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      18:12
 83 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               18:13
 84 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        18:17
 85 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 86 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                18:30
 87 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             18:34
 88 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  18:35
 89 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      18:44
 90 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep              18:50
 91 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     19:26
 92 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep              19:27
 93 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  19:30
 94 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           19:38
 95 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           19:49
 96 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       19:56
 97 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk                  20:27
 98 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         20:39
 99 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  21:08
100 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida                      21:23
101 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
102 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    21:33
103 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    22:06
104 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo                       22:43
105 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    22:46
106 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 22:55
107 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo                 22:58
108 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 23:00
109 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    23:16
110 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    23:35
111 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       23:51
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 24:11
113 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma                   24:13
114 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                   24:16
115 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 24:23
116 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    24:30
117 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep                24:36
118 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   24:40
119 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  24:42
120 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     24:59
121 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          25:09
122 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
123 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             25:13
124 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      25:28
125 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
126 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 25:37
127 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            25:45
128 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    26:16
129 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal                         26:28
130 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    26:36
131 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 26:39
132 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      26:41
133 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   27:00
134 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               27:34
135 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal                         28:22
136 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        30:17
137 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     39:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: