Torowe MŚ 2019: dzień 1. Nowy rekord Polski w wyścigu na dochodzenie

Nowy rekord Polski ustanowili Polacy w drużynowym wyścigu na dochodzenie podczas rozpoczętych dziś torowych mistrzostw świata w Pruszkowie.

Wyścig drużynowy na dochodzenie

Wyniki | wyścig drużynowy na dochodzenie (K) - kwalifikacje

Choć Arena Pruszków od kilku dni tętniła już życiem za sprawą treningów kadr narodowych szykujących się do walki o medale mistrzostw świata, oficjalna rywalizacja rozpoczęła się dopiero dziś. Pierwszą z konkurencji, które śledzić mogli kibice, był wyścig drużynowy na dochodzenie - zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Najpierw w szranki stanęły panie i tu najlepsze okazały się Australijki, choć Brytyjki mocno deptały im po piętach i w końcówce były bliskie pokonania rywalek z antypodów. Annette Edmondson, Ashlee Ankudinoff, Georgia Baker i Amy Cure - bo w takim składzie startowały Australijki - uzyskały rezultat 4:14.915.

Do 1. rundy awansowało osiem najlepszych zespołów pośród których - poza Australią i Wielką Brytanią - były także: Nowa Zelandia, Włochy, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone i Belgia.

Polki - Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska i Łucja Pietrzak - nie zdołały dziś nawiązać walki z najlepszymi. Uzyskując czas 4:32.420 zakończyły kwalifikacje na 13. miejscu.

fot. Dominik Smolarek / www.dominiksmolarek.pl

Wyniki | wyścig drużynowy na dochodzenie (M) - kwalifikacje

Lepszy dzień mieli dziś za to nasi panowie, którzy jadąc w składzie Szymon Sajnok, Adrian Kaiser, Szymon Krawczyk i Bartosz Rudyk, wykręcili wynik 3:58.473. Oznaczało to nie tylko, że z 8. miejsca awansują do kolejnej rundy zmagań, ale jednocześnie ustanowili nowy rekord Polski w tej konkurencji.

Po zwycięstwo w kwalifikacjach, tak jak u kobiet, sięgnęli reprezentanci Australii z wynikiem 3:52.152. Również w ich przypadku największymi rywalami okazali się Brytyjczycy i także tu decydowała zaledwie 1 sekunda. Poza wspomnianymi trzema drużynami awans do 1. rundy wywalczyły kadry Dani, Nowej Zelandii, Kanady, Niemiec i Szwajcarii.

Sesja wieczorna

W sesji wieczornej pierwszego dnia torowych mistrzostw świata rozgrywane będą m.in. finały w scratchu kobiet oraz sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: