Vuelta a Andalucia 2019: etap 5. Trentin zgarnia etap, Fuglsang generalkę

Matteo Trentin 2019

Jakob Fuglsang (Astana) sięgnął po zwycięstwo w 65. Vuelta a Andalucia. Ostatni etap padł łupem Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).

Na finiszu 5. etapu Matteo Trentin pewnie pokonał Hiszpanów Enrique Sanza (Euskadi Basque Country - Murias) i Carlosa Barbero (Movistar Team).

W pierwszej części pagórkowatej trasy znajdowały się cztery premie górskie, następnie zjazd niemal na poziom morza doprowadził do Alto Valle de la Vida (131,7 km; 2,7 km, 7,6%), po którym pozostawał 24-kilometrowy dojazd do Alhaurin de la Torre.

Od startu peleton był bardzo aktywny i pojawiło się wiele prób odjazdów. Sytuacja ustabilizowała się dopiero po 30 kilometrach ścigania. Wówczas na czele kręciła czwórka kolarzy: Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), Oscar Reisebek (Roompot-Charles) i Simon Yates (Mitchelton-Scott), który sięgnął po etapowe zwycięstwo poprzedniego dnia.

Kwartet spokojnie pokonywał kolejne kilometry, między sobą rozgrywając kolejne lotne i górskie premie. Jego przewaga względem peletonu urosła do 4 minut, jednak w miarę zbliżania się do mety topniała za sprawą wzmożonej pracy grupy zasadniczej.

Na kilkanaście kilometrów przed metą było już po ucieczce, a do finałowej rozgrywki szykowali się sprinterzy. Znakomitą pracę na rzecz Matteo Trentina wykonali zawodnicy z Mitchelton-Scott, umożliwiając Włochowi sięgnięcie po etapowy sukces w ostatnim dniu.

W końcowej klasyfikacji generalnej triumfował Fuglsang, o 7 sekund wyprzedzając drużynowego kolegę Iona Izagirre. Trzecie miejsce zajął Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma), tracąc do Duńczyka 11 sekund.

Wyniki 5. etapu Vuelta a Andalucia 2019 (2.HC), Otura / Grenada – Alhaurín de la Torre / Málaga (163,9 km):

  1 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  3:58:19
  2 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias
  3 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  4 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  5 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling
  6 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  7 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini
  8 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles
  9 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
 10 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
 11 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 12 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 13 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 14 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 15 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
 16 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 18 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 19 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 20 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 21 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 22 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 23 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 24 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 25 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 26 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
 27 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi
 28 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 29 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 30 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural
 31 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias
 32 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
 33 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 34 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma                    00:12
 35 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias
 36 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 37 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 38 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                     00:15
 39 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles                    00:16
 40 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
 41 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
 42 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
 43 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 44 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 45 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi        00:20
 46 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
 47 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo                         00:22
 48 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                    00:25
 49 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias
 50 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        00:28
 51 José Rojas (Spa) Movistar Team                           00:29
 52 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural
 53 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 54 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 55 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF
 56 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane          00:32
 57 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi--Murias             00:33
 58 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 59 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi
 60 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                       00:35
 61 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 62 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 63 Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma                      00:38
 64 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
 65 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 66 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 67 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 68 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott                    00:42
 69 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel        00:44
 70 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 71 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 72 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 73 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert
 74 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                       00:50
 75 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise              00:51
 76 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 77 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi         00:54
 78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 79 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 80 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                        00:57
 81 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 82 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 83 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 84 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane           01:02
 85 Rafael Valls (Spa) Movistar Team                         01:04
 86 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                    01:10
 87 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:11
 88 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 89 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                       01:23
 90 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma
 91 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        01:45
 92 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:52
 93 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi             01:58
 94 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling                    01:59
 95 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
 96 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 97 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 98 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi--Murias           05:16
 99 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
100 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Murias
101 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles                05:19
102 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert
103 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise             06:46
104 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                          06:51
105 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles
106 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH
107 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert
108 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
109 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural
110 Xavier Canellas Sanchez (Spa) Caja Rural
111 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel
112 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                  06:55
113 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                      06:57
114 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF                     07:23
DNF Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles
DNF Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
DNF Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                  17:42:00
  2 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team              00:07
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma                 00:11
  4 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                       00:21
  5 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        00:57
  6 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                         01:08
  7 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi        01:12
  8 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   01:43
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                           02:53
 10 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                         03:41
 11 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                  04:02
 12 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                     04:05
 13 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias       04:09
 14 Eduard Prades (Spa) Movistar Team                        04:29
 15 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma                    04:32
 16 Carlos Verona (Spa) Movistar Team                        04:44
 17 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                      05:07
 18 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias           05:16
 19 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural               05:40
 20 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       05:49
 21 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                       07:25
 22 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        07:35
 23 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural                07:47
 24 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          07:52
 25 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles                    07:56
 26 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                      08:40
 27 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane        08:52
 28 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi--Murias             11:27
 29 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    12:12
 30 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                   12:20
 31 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH            13:23
 32 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                  13:42
 33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                       13:52
 34 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma                         13:56
 35 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling                    14:16
 36 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                       14:26
 37 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                       14:30
 38 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles                 14:41
 39 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      15:48
 40 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         15:56
 41 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       16:13
 42 Rafael Valls (Spa) Movistar Team                         17:47
 43 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                       18:20
 44 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                         18:22
 45 José Rojas (Spa) Movistar Team                           18:33
 46 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-     19:17
 47 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                    19:20
 48 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                      19:21
 49 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                      19:54
 50 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         20:11
 51 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane            20:13
 52 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                    20:17
 53 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural                    20:35
 54 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert                      21:20
 55 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                     21:28
 56 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi           21:36
 57 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo                         21:38
 58 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                          21:45
 59 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 60 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles                   21:55
 61 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias                       22:00
 62 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                       22:07
 63 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi        22:10
 64 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                       22:19
 65 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                     22:27
 66 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH                      22:35
 67 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel        23:08
 68 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise              23:11
 69 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                    23:17
 70 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane          23:32
 71 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          23:41
 72 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            23:48
 73 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling                      23:49
 74 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                     23:55
 75 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                    24:13
 76 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural                    25:01
 77 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                  25:24
 78 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF                           26:04
 79 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 80 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi             26:08
 81 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                          26:25
 82 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane           26:57
 83 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott                    26:59
 84 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                  27:58
 85 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                       29:13
 86 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias
 87 Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma                      29:25
 88 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH                     30:27
 89 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                         30:39
 90 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles                     30:47
 91 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                  31:26
 92 Xavier Canellas Sanchez (Spa) Caja Rural                 31:31
 93 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH                                31:51
 94 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            32:54
 95 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                    33:38
 96 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi         33:39
 97 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                      33:43
 98 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel          34:07
 99 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                       34:12
100 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi                  34:50
101 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                        36:01
102 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles                36:59
103 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                  37:31
104 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Muria     39:11
105 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane            39:15
106 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi--Murias           40:06
107 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise             42:10
108 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural                   42:49
109 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma                  43:41
110 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                        44:40
111 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                      47:29
112 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                          48:07
113 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF                     54:40
114 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                            55:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: