Tour of Antalya 2019. Szymon Rekita zwycięża w generalce

Szymon Rekita (Leopard Racing) odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w wyścigu Dookoła Antalyi (2.2). Trzeci był Attila Valter z CCC Development Team.

Ostatni etap nie zmienił panująego po górskim etapie status quo. Rekita utrzymał 3-sekundowe prowadzenie nad Giovannim Lonardim (Nippo Vini Fantini Faizanè). Podium ze stratą 11 sekund dopełnił Attila Valter (CCC Development).

Ostatni etap padł łupem Roya Jansa (Corendon - Circus), który ubiegł Lonardiego i Basa van der Kooija (Monkey Town - à Bloc CT). Na 9. lokacie zameldował się Patryk Stosz (CCC Development). 

Czterodniowy wyścig w południowej Turcji we wczesnej fazie sezonu zebrał na starcie sporo europejskich zespołów młodzieżowych i kontynentalnych, w tym CCC Development Team. Rywalizację zwycięstwem na pierwszym etapie otworzył mistrz świata w przełajach Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), a drugiego dnia palmę pierwszeństwa przejął jego rodak, drugi na dzisiejszym etapie van der Kooij.

Królewski etap zwieńczony dość wymagającym podjazdem (8,8 km; 5,8%) padł łupem Szymona Rekity. To nie pierwszy dobry występ Polaka w tym roku. W pierwszej połowie lutego zawodnik pochodzący z Biskupca wygrał nieklasyfikowany przez UCI hiszpański wyścig Clásica dels Murs-Sa Pobla. 

Niebawem "Rekin" będzie miał okazję potwierdzić swoją dyspozycję w kolejnych, lepiej obsadzonych klasykach. Jego drużyna otrzymała zaproszenia m.in. na: Le Samyn (1.1), GP Lillers (1.2), Paris-Troyes (1.2) i Tour de Normandie (2.2).

Z dobrej strony w wyścigu zaprezentowali się też zawodnicy CCC Development Team, którzy pomogli młodzieżowemu mistrzowi Węgier uplasować się na trzeciej pozycji.

Po raz pierwszy byłem liderem i muszę przyznać, że przez pierwsze etapy byłem lekko zestresowany. Czułem na sobie olbrzymią odpowiedzialność. Na szczęście z każdym dniem byłem coraz bardziej pewny swoich szans. Chciałem bardzo podziękować za zaufanie naszemu dyrektorowi sportowemu oraz jeszcze raz chłopakom z ekipy. Jestem ogromnie szczęśliwy

– powiedział Attila Valter.

Klasyfikacja końcowa Tour of Antalya 2019:

1. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling)        11:34:09
2. Giovanni Lonardi (Nippo Vini)             00:03
3. Attila Valter (CCC Development Team)         00:11
4. Juan Pedro Lopez (Kometa)               00:12
5. Conor Dunne (Israel Cycling Academy)         00:13
6. Rubén Plaza (Israel Cycling Academy)         00:14
7. Radoslav Rogina (Adria Mobil)             00:15
8. Georg Zimmermann (Tirol KTM Cycling Team)       00:18
9. Stephan Rabitsch (Team Felbermayr)          00:21
10. Otto Vergaerde (Corendon - Circus)          00:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: