Vuelta a Andalucia 2019: etap 4. Zwycięstwo Simona Yatesa, Fuglsang liderem

Simon Yates

Simon Yates (Mitchelton-Scott), po ataku na przełęczy Hazallanas, wygrał w Granadzie czwarty odcinek wyścigu Vuelta a Andalucia.

Anglik przyjechał na metę samotnie, wyprzedzając grupkę przyprowadzoną przez Kolumbijczyka Sergio Higuite (Equipo Euskadi) i Stevena Kruijswijka (Jumbo-Visma). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejął Jakob Fuglsang (Astana).

Królewski etap nie był długi (120 km), ale na trasie leżały Alto del Purche (50,4 km, 9,5 km; 6,9%) oraz przełęcz Hazallanas (97 km; 16,2 km, 5,7%), z której pozostawało 23 kilometry zjazdu do mety w Grenadzie. Dwie wspinaczki rozdzielał Alto de Guejar Sierra (86,2 km; 10,1 km, 3,4%).

Po starcie z przodu się kotłowało, skład czołówki dynamicznie się zmieniał. Pod Purche z nieznaczną przewagą dojechali Esteban Chaves (Mitchelton-Scott), Danny van Poppel (Team Jumbo-Visma), Iván García (Bahrain Merida), Nikolay Cherkasov (Gazprom-RusVelo) i Sergio Samitier (Euskadi – Murias), ale na górskiej premii zameldowała się główna grupa.

Sergio Samitier ponownie zaatakował, w peletonie pracowali kolarze Astany. Bask został wchłonięty na Guejar Sierra. Skoki Pello Bilbao, Leona Luisa Sancheza, Iona Izagirre (wszyscy Astana) i Simona Yatesa spowodowały, że do pomocy liderowi Timowi Wellensowi (Lotto Soudal) pozostał tylko Tomasz Marczyński.

Wellens został „ugotowany”, stracił kontakt z czołówką już przed Hazallanas. Tam zaczął odjeżdżać nieliczący się w generalce Simon Yates. Anglika goniła piątka Jakob Fuglsang, Jack Haig, Adam Yates (obaj Mitchelton-Scott), Steven Kruijswijk i Sergio Higuita. Później odpadł Haig, a dojechał Izagirre.

Simon zjazd w kierunku mety rozpoczął z przewagą 45 sekund. Do pościgu dołączył Bilbao, jednak teren sprzyjał Anglikowi, który dowiózł swoje prowadzenie do mety.

Wyniki 4. etapu Vuelta a Andalucia 2019 (2.HC), Armilla – Grenada (119,9 km):

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   3:01:03
  2 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi      00:26
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
  4 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  5 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
  6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  8 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:20
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 10 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   02:51
 11 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 12 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 13 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             03:26
 14 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias
 15 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 16 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
 17 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
 18 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 20 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias
 21 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
 22 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        05:54
 23 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
 24 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 25 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 26 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 27 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 28 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 29 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 31 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     05:59
 32 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     07:19
 33 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi--Murias           08:19
 34 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
 35 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH                   08:41
 36 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles               10:23
 37 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                     10:58
 38 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 40 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
 41 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 43 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 44 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 45 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 46 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma
 47 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       13:46
 48 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  15:42
 49 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 50 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 51 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 52 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 53 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 54 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 55 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural
 56 José Rojas (Spa) Movistar Team
 57 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 58 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 59 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi
 60 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural
 61 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi--Murias
 62 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 63 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 64 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF                         17:27
 65 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi         18:23
 66 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   19:00
 67 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF
 68 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles
 69 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 70 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
 71 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 72 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 73 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias
 74 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 75 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 76 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 77 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 78 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 79 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert
 80 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
 81 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 82 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi
 83 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 84 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott
 85 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi
 86 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi
 87 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 88 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 89 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
 90 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo
 91 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural
 92 Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural
 93 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 94 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 95 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles
 96 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 97 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert
 98 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert
 99 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
100 Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma
101 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
102 Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles
103 Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma
104 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
105 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling
106 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling
107 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling
108 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
109 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
110 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles
111 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias
112 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Murias
113 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
114 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel
115 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane
116 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           20:43
117 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        22:18
OTL Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi                  24:17
OTL Marc Fournier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                13:43:41
  2 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team            00:07
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma               00:11
  4 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:21
  5 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:57
  6 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       01:08
  7 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi      01:12
  8 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:43
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         02:53
 10 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                       03:41
 11 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   03:50
 12 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                04:02
 13 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias     04:09
 14 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma                  04:20
 15 Carlos Verona (Spa) Movistar Team                      04:28
 16 Eduard Prades (Spa) Movistar Team                      04:29
 17 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias         05:04
 18 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                    05:07
 19 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             05:24
 20 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     05:49
 21 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      07:07
 22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     07:25
 23 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles                  07:40
 24 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              07:47
 25 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        07:52
 26 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    08:11
 27 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane      08:19
 28 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi--Murias           10:54
 30 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                  12:12
 31 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling                  12:17
 32 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH          13:07
 33 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 34 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma                       13:18
 35 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                     13:36
 36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 37 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     13:42
 38 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     13:56
 39 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     14:14
 40 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles               14:29
 41 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    14:38
 42 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       15:12
 43 Rafael Valls (Spa) Movistar Team                       16:43
 44 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     17:45
 45 José Rojas (Spa) Movistar Team                         18:04
 46 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       18:22
 47 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    18:27
 48 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  18:42
 49 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantin     19:17
 50 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       19:20
 51 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  19:52
 52 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane          20:13
 53 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural                  20:35
 54 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi         20:52
 55 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo                       21:16
 56 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 57 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     21:17
 58 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert                    21:20
 59 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   21:30
 60 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias                     21:35
 61 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                        21:45
 62 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 63 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi      21:50
 64 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles                 21:55
 65 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH                    22:00
 66 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     22:19
 67 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            22:20
 68 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel      22:24
 69 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          22:37
 70 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane        23:00
 71 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        23:03
 72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  23:17
 73 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH                   23:36
 74 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling                    23:49
 75 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   23:55
 76 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles                   23:56
 77 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi           24:10
 78 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  24:13
 79 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      24:19
 80 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural                  24:32
 81 Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural               24:40
 82 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                25:04
 83 Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma                25:19
 84 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                       25:20
 85 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF                         25:35
 86 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        25:47
 87 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane         25:55
 88 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                25:59
 89 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott                  26:17
 90 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                    26:46
 91 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel        27:16
 92 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                     27:50
 93 Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma                    28:47
 94 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias               29:13
 95 Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles                      30:15
 96 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                30:36
 97 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                30:42
 98 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH                              31:22
 99 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles              31:40
100 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane          32:24
101 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                  32:28
102 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi       32:45
103 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel          32:54
104 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                     33:15
105 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Mur     33:55
106 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi                34:17
107 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi--Murias         34:50
108 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      35:04
109 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           35:24
110 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling                 35:25
111 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural                 35:58
112 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                    40:38
113 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        41:16
114 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma                42:18
115 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      43:29
116 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF                   47:17
117 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          54:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: