Tour of Antalya 2019. Szymon Rekita najlepszy na trzecim etapie

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) wygrał trzeci etap tureckiego wyścigu Tour of Antalya (2.2).

Polak po finiszu na podjeździe (8,8 km; 5,8%) o 8 sekund pokonał Hiszpanów Juana Pedro Lopeza (Kometa Cycling) oraz doświadczonego Rubena Plazę (Israel Cycling Academy). 25-latek objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu, o 9 sekund przed Giovannim Lonardim (Nippo Vini Fantini Faizanè).

Czterodniowy wyścig w południowej Turcji we wczesnej fazie sezonu zebrał na starcie sporo europejskich zespołów młodzieżowych i kontynentalnych, w tym CCC Development Team.

Rywalizację zwycięstwem na pierwszym etapie otworzył mistrz świata w przełajach Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), a drugiego dnia palmę pierwszeństwa przejął jego rodak Bas van der Kooij (Monkey Town a Bloc).

Najwyżej sklasyfikowanym po dwóch odcinkach Polakiem był Patryk Stosz z CCC Development Team, natomiast Rekita zajmował 56. miejsce i tracił do lidera 32 sekundy.

Polak z luksemburskiej drużyny na trzecim etapie, 92-kilometrowym odcinku zakończonym blisko 9-kilometrową wspinaczką, znalazł się w prowadzącej grupie i po odczepieniu Van der Poela i lidera wyścigu wygrał finisz, przejmując kontrolę nad rywalizacją.

Tour of Antalya kończy się jutro płaskim odcinkiem do miasta Antalya.

1. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling)                 2:10:40
2. Juan Pedro Lopez (Kometa)                             00:08
3. Rubén Plaza (Israel Cycling Academy)
4. Branislau Samoilau (Minsk Cycling Club)               00:17
5. Attila Valter (CCC Development Team)                  00:19
6. Conor Dunne (Israel Cycling Academy)                  00:21
7. Giovanni Lonardi (Nippo Vini)
8. Stefano Oldani (Kometa)
9. Radoslav Rogina (Adria Mobil)                         00:23
10. Georg Zimmermann (Tirol KTM Cycling Team)            00:26
...
37. Patryk Stosz (CCC Development Team)                  01:41
42. Piotr Brożyna (CCC Development Team)                 01:55
61. Michał Paluta (CCC Development Team)                 03:37
89. Kamil Małecki (CCC Development Team)                 07:47
121. Szymon Tracz (CCC Development Team)                 13:31

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

1. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling)                 8:07:48
2. Giovanni Lonardi (Nippo Vini)                         00:09
3. Attila Valter (CCC Development Team)                  00:11
4. Juan Pedro Lopez (Kometa)                             00:12
5. Conor Dunne (Israel Cycling Academy)                  00:13
6. Rubén Plaza (Israel Cycling Academy)                  00:14
7. Radoslav Rogina (Adria Mobil)                         00:15
8. Georg Zimmermann (Tirol KTM Cycling Team)             00:18
9. Stephan Rabitsch (Team Felbermayr)                    00:21
10. Otto Vergaerde (Corendon - Circus)                   00:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Jaroszy

    23 lutego 2019, 14:57 o 14:57

    Świetny wynik, miło patrzeć, że się rozwija. Cieszy też wynik Valtera z CCC 😉

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: