Vuelta a Andalucia 2019. Matteo Trentin: "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"

Matteo Trentin 2019

Druga wiktoria Matteo Trentina na początku sezonu to dobra prognoza formy mistrza Europy przed wiosennymi klasykami.

Matteo Trentin stopniowo wskakuje w rolę przewidzianą dla niego w zespole Mitchelton-Scott. Włoch, który w ubiegłym sezonie odżył w australijskiej grupie po zdobyciu tytułu mistrza Europy, sezon 2019 rozpoczął udanie. 29-latek w najbliższych tygodniach sprawdzić się będzie chciał w roli lidera zespołu w wyścigach klasycznych i liczyć może na wsparcie zespołu.

Choć sezon dopiero rozpoczyna, dotychczasowe wyścigi już wskazały, kto może walczyć w pierwszych monumentach, klasykach i etapówkach tego roku. Podczas otwarcia Vuelta a Andalucia świetną dyspozycję zaprezentował Tim Wellens, natomiast na drugim odcinku nadeszła kolej na włoskiego sprintera. Pomimo mocnej konkurencji, Trentin najlepiej rozpracował końcową prostą i wyśmienicie rozegrał sprint. 

Walka na końcowych metrach trzeciego etapu Vuelta a Andalucia była wyjątkowo zacięta. Ostatecznie to rzut roweru rozstrzygnął rywalizację na korzyść zawodnika z Borgo Valsugana. 

Myślę, że to był bardzo dobry sprint. Podjazd niemal w ogóle mnie nie spowolnił, mogłem jeszcze zmienić przełożenie aby dać z siebie wszystko. [Ivan Garcia] Cortina ruszył dość wcześnie, ale zwolnił 150 metrów przed metą. Ja wiedziałem, że gdybym znalazł się na czele jakieś 250 metrów przed kreską, byłoby dobrze. Rozpocząłem sprint we właściwym momencie i wszystko wyszło idealnie

– analizował mistrz Europy na mecie w rozmowie ze sztabem prasowym swojej ekipy.

Wyniki Włocha są przede wszystkim optymistycznym sygnałem przed wiosennymi klasykami, do których co roku się przygotowuje. Dotychczas nigdy nie wycelował skutecznie z formą, aby w marcu i kwietniu zabłysnąć na trasach najważniejszych jednodniówek. Trentin tym razem walczy w każdym sprincie i jego akcje przed kolejnymi startami rosną. Wspierany przez mocną armię specjalistów z ekipy Mitchelton-Scott, 29-latek będzie wśród faworytów nachodząych wyścigów.

Miło było, że chłopaki jechali dziś na czele. Dzięki temu mamy aż tyle zwycięstw. To trochę jak jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

– podkreślił. 

No i dwa! Dziś sprint był strasznie chaotyczny, ale gdy tempo dyktują ci trzej zawodnicy, którzy ukończyli Wielkie Toury w czołowej trójce, zwycięzcy klasyfikacji młodzieżowej na trzytygodniówkach i górale światowej klasy, trzeba to wykorzystać. Dziękuję chłopaki!

– dodał na Twitterze. 

Zanim Trentin przystąpi jednak do walki na belgijskich, włoskich i francuskich szosach, będzie jednak musiał ustąpić miejsca innym kolarzom Mitchelton-Scott. Australijska grupa przywiozła na południe Hiszpanii bardzo mocny skład, w tym co najmniej czterech zawodników mogących walczyć w klasyfikacji generalnej. Podczas piątkowej czasówki i sobotniej rywalizacji w Sierra Nevada liczyć się będą przede wszystkim Simon Yates, Adam Yates, Jack Haig i Esteban Chaves. Trentin z kolei będzie mógł znów powalczyć w niedzielę, na finałowym etapie. 

Trochę oszczędziliśmy Jacka, bo on przede wszystkim celuje w klasyfikację generalną, ale chcieliśmy zdeklasować innych na podjeździe. Simon poprowadził nieco wcześniej. To, że górale pracują, gdy mają walczyć sprinterzy, a sprinterzy pracują na górali na trudniejszych etapach udawadnia, że działamy razem i dbamy o siebie nawzajem

– zakończył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Jedrek

    22 lutego 2019, 13:05 o 13:05

    Obserwując wczorajszy etap widać iż Mitchelton zaczyna jeździć podobnie do powszechnie krytykowanego Sky. Dyktują tempo i starają się odczepić lub zmęczyć co groźniejszych rywali. Nie zawsze się to udaje, ale ewolucja stylu jazdy grupy jest widoczna (nie ma w tym oczywiście nic złego, zauważam tylko fakt).

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: