Setmana Valenciana 2019. Marta Lach i Agnieszka Skalniak w barwach CCC-Liv

logo CCC Liv Team

Marta Lach i Agnieszka Skalniak wystąpią w barwach CCC-Liv w wyścigu Setmana Valenciana (21-24 lutego). Polki wesprą Ashleigh Moolman-Pasio, która powalczy w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej etapówki.

21-latki nie będą jedynymi Polkami w peletonie czterodniowego wyścigu, w składzie Trek-Segafredo znalazła się bowiem Anna Plichta. Ten, choć jest tylko imprezą drugiej kategorii, we wczesnej fazie sezonu stanowi atrakcyjną okazję do przetestowania formy przed kampanią klasyków.

Ściganie na szosach wspólnoty autonomicznej Walencji składało się będzie z czterech odcinków. Już pierwszego dnia trasa do położonej nad Morzem Śródziemnym Gandii peleton przerzedzić powinna dwiema górskimi premiami na ostatnich 30 kilometrach. Drugiego dnia do głosu dojść powinny sprinterki, natomiast trzeci odcinek w finale poprowadzi na stromą ściankę Xorret del Cati (4 km, 11%), ze szczytu której do mety pozostanie 2,5 kilometra zjazdu. To tu rozstrzygną się losy klasyfikacji generalnej, gdyż finisz ostatniego dnia w Sangunto pachnie raczej sprintem z grupy.

Byłoby miło zakończyć wyścig na wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej, ale to dopiero początek sezonu. Mamy tu kilka silnych ekip, które nie obijały się przez zimę

– podsumował dyrektor sportowy zespołu, Jeroen Blijlevens.

32-letnia Moolman-Pasio powalczyć może w rywalizacji na szosach rejonu Walencji. Liderka holenderskiej grupy zmierzy się m.in. z Cecilie Uttrup Ludwig, Chantal Blaak (Boels Dolmans), Aleną Amialiusik i Hannah Barnes (Canyon-SRAM), Eider Merino i Margaritą Garcią (Movistar Team) czy Sharą Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Zawodniczce z RPA pomogą obok Skalniak i Lach Pauliena Rooijakkers, Riejanne Markus, Valerie Demay i Evy Kuijpers.

Dla Skalniak będzie to trzeci start w sezonie, po występach w Women's Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race, natomiast dla Lach debiut w barwach holenderskiego zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: