Tour of Oman 2019: etap 4. Sonny Colbrelli najszybszy

Sonny Colbrelli

Sonny Colbrelli po finiszu z głównej grupy sięgnął po zwycięstwo na mecie czwartego odcinka Tour of Oman.

Włoch z grupy Bahrain-Merida pokonał na kresce Grega van Avermaeta (CCC Team) i Clementa Venturiniego (AG2R La Mondiale). 24. przyjechał Łukasz Wiśniowski (CCC Team).

Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostał Alexey Lutsenko (Astana).

W czwartym dniu kolarzom zaserwowano krótki (131 km) odcinek, z trzykrotnym podejściem pod Al Jabal (3,2 km; 6,8%, od drugiej strony 3,4 km; 8,8%) w środkowej części trasy oraz lekko pagórkowatą końcówkę

Akcję dnia po wstępnych "przepychankach" zawiązali Ian Boswell (Katusha-Alpecin), Darwin Atapuma (Cofidis), Nathan van Hooydonck (CCC Team), Damien Gaudin (Direct Energie) i Jérémy Leveau (Delko Marseille Provence). Piątka, a właściwie czwórka, gdyż Atapuma robił za balast, na 60 kilometrze wypracowała 4 minuty przewagi.

W peletonie tempo narzucała ekipa CCC. Po ostatniej wspinaczce na Al Jabal (104 km) z przewagą półtorej minuty z przodu pozostawali Boswell, Atapuma i Van Hooydonck. Trójka nie zamierzała złożyć broni, około 50-osobowy pościg 5 kilometrów przed metą wciąż tracił sporo, bo 28 sekund, ale ostatecznie zdążył zamknąć tę lukę.

Wyniki 4. etapu Tour of Oman 2019 (2.HC), Yiti (Al Sifah) – Oman Convention & Exhibition Centre (131 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   3:17:09
  2 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
  3 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  6 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
  8 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
  9 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 10 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 11 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
 12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 13 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 14 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 15 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 16 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 18 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 19 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
 20 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 21 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country
 22 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
 23 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert
 24 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team
 25 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 26 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling
 27 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 28 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 29 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
 30 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 31 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 32 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 33 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 34 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
 35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 36 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 37 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 38 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 39 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 40 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 41 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 42 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
 43 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 44 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 45 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
 46 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie
 47 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                      00:13
 48 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                       00:16
 49 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling                      00:19
 50 Michael Schär (Swi) CCC Team                             00:22
 51 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 52 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 53 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida                      00:28
 54 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                        00:36
 55 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles
 56 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
 57 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert
 58 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 59 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 60 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                           00:40
 61 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                        00:54
 62 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                    00:58
 63 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country     01:01
 64 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country
 65 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                    01:08
 66 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates             01:09
 67 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
 68 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                   01:11
 69 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                       01:23
 70 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 71 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                     01:49
 72 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            05:09
 73 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits          05:46
 74 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 75 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 77 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 78 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
 79 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 80 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 81 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 82 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
 83 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                  07:57
 84 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 85 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 86 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 87 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 88 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 90 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 91 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
 92 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles
 93 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 94 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 95 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 96 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 97 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
 98 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM         12:52
 99 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
100 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Country
101 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
102 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic
103 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles
104 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence KTM
105 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
106 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
107 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
108 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM
109 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data
110 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
111 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
112 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
113 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles
114 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic
115 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles
116 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic
117 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
118 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
120 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                 14:54:46
  2 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                         00:14
  3 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits           00:18
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                        00:24
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                  00:27
  6 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                   00:29
  7 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                        00:30
  8 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                          00:34
  9 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 10 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 11 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Da     00:38
 12 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                         00:40
 13 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                       00:41
 14 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM           00:42
 15 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 16 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert                         00:51
 17 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                      01:06
 18 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                         01:08
 19 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         01:20
 20 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                     01:29
 21 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country        01:32
 22 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                       02:20
 23 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                   03:09
 24 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                   03:14
 25 Michael Schär (Swi) CCC Team                             03:20
 26 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin                   03:40
 27 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                 03:56
 28 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               04:21
 29 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                    04:47
 30 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                     05:05
 31 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                     06:04
 32 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates                06:14
 33 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 34 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits          06:42
 35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions        06:44
 36 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits           06:50
 37 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles             06:55
 38 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                  07:07
 39 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                   07:25
 40 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise              07:36
 41 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 42 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel             08:12
 43 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                     08:20
 44 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates             08:45
 45 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                       09:13
 46 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling                      09:17
 47 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                         09:27
 48 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles                       09:56
 49 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles                 10:06
 50 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                         10:35
 51 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                    10:55
 52 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                           11:02
 53 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                      11:18
 54 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team                11:36
 55 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                   12:07
 56 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic                         12:58
 57 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                        13:31
 58 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise             13:39
 59 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie                   14:17
 60 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale                 14:42
 61 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                        14:53
 62 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                    15:53
 63 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                     16:06
 64 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 65 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          16:07
 66 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling                      16:12
 67 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                  16:31
 68 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 69 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM         16:34
 70 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert                        17:10
 71 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                    17:48
 72 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                      17:51
 73 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team                 17:53
 74 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                     17:56
 75 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            18:11
 76 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                        18:27
 77 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles                         19:06
 78 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                       19:24
 79 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country          20:04
 80 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles                     20:18
 81 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                              20:27
 82 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                       20:30
 83 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida                      20:48
 84 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling                     20:56
 85 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                      20:58
 86 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                    21:00
 87 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              21:31
 88 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence K     22:17
 89 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits          23:36
 90 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling                     23:41
 91 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                    24:28
 92 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country     24:40
 93 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                  24:54
 94 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              25:01
 95 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits          25:02
 96 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country      26:42
 97 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                 27:00
 98 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert                       27:41
 99 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country      28:34
100 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling                  29:06
101 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence K     29:55
102 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                         30:48
103 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          31:12
104 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits           31:34
105 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM         32:11
106 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles                   34:01
107 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic                         34:52
108 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                  34:54
109 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                        35:14
110 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Count     36:05
111 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                     36:33
112 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
113 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
114 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles                37:17
115 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          38:01
116 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM         40:58
117 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence      41:27
118 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel             43:03
119 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               43:38
120 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert                          43:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: