Volta ao Algarve 2019. Amaro Antunes na czele CCC Team

Amaro Antunes

Portugalczyk Amaro Antunes poprowadzi CCC Team w rozpoczynającym się w środę wyścigu Volta ao Algarve.

Tegoroczne zmagania na południu Portugalii ponownie rozstrzygną się na etapach zakończonych na Foia i Malhao oraz na trasie jazdy indywidualnej (20 km), a w stawce zabraknie ostatniego zwycięzcy Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

"Pomarańczowi" liczą, że w walkę o czołowe pozycje włączy się Antunes, który w 2017 roku wygrał etap na Malhao i zakończył zmagania na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Amaro Antunes będzie naszym liderem, a pozostali zawodnicy będą mu pomagać w osiągnięciu dobrego wyniku, szczególnie na górskich etapach. Będzie się ścigał u siebie, więc może też liczyć na wsparcie kibiców, co powinno go dodatkowo zmotywować. Potwierdził w przeszłości, że ten wyścig mu odpowiada i naszym zadaniem będzie otoczyć go takimi zawodnikami, z którymi będzie mógł powalczyć o wysokie lokaty

– powiedział dyrektor sportowy Gabriele Missaglia.

Etapy w tegorocznej edycji są podobne do tych z poprzedniej, choć drugi etap jest nieco cięższy przed dojazdem do finałowego wzniesienia. Można zatem spodziewać się większej selekcji. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to decydująca powinna być jazda indywidualna, więc będziemy się starać zyskać jak najwięcej czasu na etapach drugim i piątym, z metą na podjeździe. Staniemy na starcie z ambicjami na zwycięstwo etapowe oraz pierwszą „10” w ogólnym zestawieniu.

Wszyscy zawodnicy z tego składu mają już za sobą otwarcie sezonu w Hiszpanii, wiec mamy nadzieje, że uda się wykorzystać dobrą dyspozycję i osiągnąć w nadchodzących dniach dobre rezultaty.

Skład CCC Team na Volta ao Algarve 2019: (20-24 lutego):

Amaro Antunes (POR), Will Barta (USA), Paweł Bernas (POL), Josef Černý (CZE), Jonas Koch (GER), Laurens ten Dam (NED), Riccardo Zoidl (AUT)

Trasa Volta ao Algarve 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: