Vuelta a Murcia 2019. etap 1. Popis Astany i zwycięstwo Pello Bilbao

Pello Bilbao

Pello Bilbao wygrał pierwszą z dwóch części 39. wyścigu Vuelta Ciclista a la Región de Murcia i został liderem w klasyfikacji generalnej.

Hiszpan po akcji w końcówce owyprzedził na mecie swoich kolegów z Astany, Omara Fraile i Luisa Leona Sancheza.

Miejsce 13. zajął kolarz CCC Team Jonas Koch.

Trasa o długości 189 kilometrów przez znaczną część utrzymywała tendencję spadkową, a jedyną poważniejszą przeszkodą była usytuowana 32 kilometry przed metą przełęcz Cabezo de la Plata (4,2 km; 4,9%).

Ucieczkę zainicjowało po starcie siedmiu harcowników: Mathias De Witte (Roompot-Charles), Nuno Bico (Burgos-BH), Isaac Cantón (Kometa), Mikel Alonso (Fundación Euskadi), Robin Carpenter (Rally UHC Cycling), Denis Nekrasov (Gazprom-RusVelo) i Perrig Quéméneur (Direct Energie). Grupie tej udało się zyskać niespełna 4 minuty przewagi.

Akcja dobiegła końca na dojeździe do Cabezo de la Plata. Tam oderwało się siedmiu zawodników, w tym czterech z Astany i mistrz świata Alejandro Valverde. Mocno przerzedzony peleton odstał na 40 sekund, których w pełni nie odrobił w końcówce.

Ostatnie posunięcie należało do Bilbao. 28-latek wykończył wysiłek całego zespołu, odnosząc pierwszy sukces w tym sezonie.

Wyniki 1. etapu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia „Costa Calida” 2019 (2.1), Yecla - San Javier (188,8 km):

  1 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   4:15:02
  2 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:03
  3 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  5 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:09
  8 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
  9 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 11 José Rojas (Spa) Movistar Team
 12 Jonas Koch (Ger) CCC Team
 13 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
 14 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 16 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert
 17 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
 18 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias
 19 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 22 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 24 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 25 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 26 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias
 27 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 28 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                 00:14
 29 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
 31 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 32 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
 33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 34 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
 35 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 36 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott                 00:18
 37 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         00:46
 38 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                02:01
 39 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      02:54
 40 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                     02:56
 42 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 43 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 44 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 45 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom–Rusvelo
 46 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 48 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles
 49 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 50 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 51 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
 52 Filippo Fortin (Ita) Cofidis, Solutions Credits
 53 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
 55 Zico Waeytens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 56 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 57 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
 58 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
 60 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling
 61 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 62 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 63 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Kometa Cycling Team
 64 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
 65 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa Cycling Team
 66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 67 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 68 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Charles
 69 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 70 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi           03:08
 71 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi
 72 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 73 Will Barta (USA) CCC Team
 74 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 75 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                        03:10
 76 Paweł Bernas (Pol) CCC Team                            03:13
 77 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               04:14
 78 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 79 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 80 Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 81 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 82 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits       07:46
 83 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 84 Simon Geschke (Ger) CCC Team                           07:47
 85 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        08:05
 86 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 87 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 88 James Mitri (NZl) Burgos-BH
 89 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 90 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 91 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias
 92 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
 93 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 94 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 95 Isaac Canton Serrano (Spa) Kometa Cycling Team
 96 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 97 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       09:42
 98 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 99 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Burgos-BH
100 Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles
101 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling
102 Daniel Viegas (Por) Kometa Cycling Team
103 Samuele Rubino (Ita) Kometa Cycling Team
104 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
105 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa Cycling Team
106 Antonio Puppio (Ita) Kometa Cycling Team
107 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling
108 Victor Lafay (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
110 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Equipo Euskadi
111 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi
112 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
113 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
114 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi
115 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Murias
116 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias
117 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi
118 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
119 Be?at Intxausti Elorriaga (Spa) Euskadi--Murias
120 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert
121 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias
122 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert
123 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   4:15:02
  2 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:03
  3 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  5 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:09
  8 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
  9 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 11 José Rojas (Spa) Movistar Team
 12 Jonas Koch (Ger) CCC Team
 13 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
 14 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 16 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert
 17 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
 18 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias
 19 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 22 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 24 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 25 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 26 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias
 27 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 28 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                 00:14
 29 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
 31 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 32 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
 33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 34 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
 35 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 36 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott                 00:18
 37 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         00:46
 38 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                02:01
 39 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      02:54
 40 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                     02:56
 42 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 43 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 44 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 45 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom–Rusvelo
 46 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 48 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles
 49 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 50 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 51 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
 52 Filippo Fortin (Ita) Cofidis, Solutions Credits
 53 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
 55 Zico Waeytens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 56 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 57 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
 58 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
 60 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling
 61 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 62 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 63 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Kometa Cycling Team
 64 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
 65 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa Cycling Team
 66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 67 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 68 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Charles
 69 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 70 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi           03:08
 71 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi
 72 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 73 Will Barta (USA) CCC Team
 74 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 75 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                        03:10
 76 Paweł Bernas (Pol) CCC Team                            03:13
 77 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               04:14
 78 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 79 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 80 Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 81 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 82 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits       07:46
 83 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 84 Simon Geschke (Ger) CCC Team                           07:47
 85 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        08:05
 86 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 87 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 88 James Mitri (NZl) Burgos-BH
 89 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 90 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 91 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias
 92 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
 93 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 94 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 95 Isaac Canton Serrano (Spa) Kometa Cycling Team
 96 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 97 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       09:42
 98 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 99 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Burgos-BH
100 Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles
101 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling
102 Daniel Viegas (Por) Kometa Cycling Team
103 Samuele Rubino (Ita) Kometa Cycling Team
104 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
105 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa Cycling Team
106 Antonio Puppio (Ita) Kometa Cycling Team
107 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling
108 Victor Lafay (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
110 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Equipo Euskadi
111 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi
112 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
113 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
114 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi
115 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Murias
116 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias
117 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi
118 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
119 Be?at Intxausti Elorriaga (Spa) Euskadi--Murias
120 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert
121 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias
122 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert
123 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: